Skocz do zawartości

Horch 4x4 Type 1a - w budowie...


Łukasz S.

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec tak na szybko postanowilem popelnic Horch'a 4x4 Type 1a (Tamiya 1:35).

Model bedzie prosto z pudla, nie mialem zamiaru waloryzowac go blaszkami (moze nastepnym razem zrobie drugiego)

Sam model jak narazie sklada sie bardzo dobrze, sa miejscami slady po wypychaczach itp.

Mozliwe ze dodam cos od siebie aby model, byl bardziej ciekawy ale to na koniec bo przede mna jeszcze kilka czesci

 

Teraz fotki przedstawiaja to co juz zostalo zrobione...

 

 

No tak fotki juz sa, to teraz bede sie zastanawiac jak wykonczyc model...

 

Czy ma byc kabriolet

schwereEPkw_Baydeww2.jpg

 

Czy zamkniety jak tu

kfz23.jpg

 

Jak narazie to tyle na dzis, i sorry za zdjecia byly robione przed pisaniem tego posta

 

Pozdro!

Łukasz S.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Hmm.. ze terenowymi nie przepadam, ale ładnie Ci to idzie. Sam nigdy nie waloryzuje modeli, no chyba że w pudle są blaszki

Ja bym zrobił odkrytego bo więcej możliwość "pokazania" modelu. No ale zakryty, lekko przysypany śniegiem też byłby ciekawy

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli skleisz jak na pierwszej fotce to bedze ładnie widać wnętrze, natomiast z drugiej fotki wydaje mi sie ciekawszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wnętrze jest ubogie w detale, a te które są proszą się o waloryzację...

Też sugeruję zamknięty dach - poza z dachem jest ładniejszy

Zwróć uwagę przy sklejaniu burt nadwozia - to dość "niebezpieczne" miejsce. Sklejając swojego nie ustrzegłem się błędu i zatraciłem gdzieś geometrię nadwozia.

Zwichrowało się... ale byłem wtedy młody

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede waloryzowac tego modelu.

Zgadza sie wnetrze jest takie sobie...

Wiekszosc wypowiedzi jest za tym aby dach zakryc i tak tez zrobie, do srodka wrzuce jakies graty itp.

A zreszta zobaczymy jak skleje Horch'a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy ze planuje dioramke ale nie wiem czy cos z tego wyjdzie (czekam jeszcze na materiały [poczta polska ] i wtedy zobaczymy)

Albo jest druga opcja ze wykonam cos podobnego jak na fotkach powyzej

 

Teraz troche odbiegne od tematu Horch'a

A wlasciwie to akurat jestem na etapie wykonywania budynku

To moje początki dłubania w gipsie

Oto foty:

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Kleilem kiedys tego Horcha w wersji cabrio z dzialkiem 2 cm (stara produkcja Tamii) i to co rzucilo mi sie w oczy to takie sobie odwzorowanie tkaniny dachu i,w moim przypadku, pokrowca na przednia szybe... Nie wiem jak to wyglada w Twoim modelu,ale zastanowilbym sie czy skoro robisz woz w wersji zakrytej nie pokombinowac i dorobic dach samemu (albo ewentualnie zainwestowac w zywice jesli takie sa...).

 

A tak poza tym to rzeczywiscie Horch z drugiej fotki wyglada ciekawiej,chociaz moglbys obie zmiksowac i dodac do zakrytego faszyne pod zderzakiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dachu....

Ja robiłem Horcha ale Kfz 15 z Italeri i dach w nim też taki sobie...

Więc zrobiłem taki myk jak na zdjęciu.

th_Imag0560.jpg

th_Imag0557.jpg

Na oryginalny dach nakleiłem "stelaż" z drucików a na to husteczkę z wikolem. Jak dla mnie jest nieźle a Ty zrobisz jak Ci tam przypasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jak dla mnie jest nieźle ...

To najważniejsze, ale ja bym sobie darował te druciki. I te zmarszczki takie se (IMHO oczywiście )

 

Czasami lepiej orginalny plastik przecienić, jednocześnie korygując kształt, a na koniec przeszlifować grubym papierem robiąc rysy "na krzyż".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za rady.

Teraz mały update, dzis wmontowalem pozostale czesci podwozia oraz prawą czesc pojazdu, zaszpachlowalem kilka szczelin ktore byly widoczne, zreszta bedzie widac na fotkach

Rowniez drobne elementy wnetrza juz znalazly swoje miejsce

 

 

Zycze milego ogladania

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz wrazenia,ze dzwignie hamulca i skrzyni biegow sa lekko za grube? Tzn jest to generalnie jeden z kolejnych mankamentow tego modelu, ale mozna to skorygowac np przy pomocy szpilek albo szlifowac do upadlego... Ale to moje zdanie oczywiscie

 

Masz racje sm_bravo.gif jeszcze nie jest za pozno wiec zaraz biore sie do usuniecia tych dzwigni i wymienie na szpilki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Co tu tak cicho???

Żeby nie było że nic nie robie przy modelu, zapodam pare fotek, wszelkie uwagi mile widziane

 

Tak wiec do rzeczy, model jest juz wstępnie pomalowany, wnetrze jest przybrudzone (jeszcze kilka drobnych porawek zostało do wykończenia)

Koła mały facelifting i pozostaje tylko pomalować i przybrudzić itd.

 

Zreszta widać efekty na fotkach

 

horch13nb3.th.jpghorch14vq7.th.jpg

 

horch15mk9.th.jpghorch16sq9.th.jpg

 

horch17xb2.th.jpghorch18uo4.th.jpghorch19eq2.th.jpg

 

Po zakupie wirteł 1,0mm przewierciłem ciut rure wydechową

horch18auv1.th.jpghorch18bgy4.th.jpg

 

koła nie sa przyklejone, dostawione aby pokazać mniej wiecej Horch'a w niepełnej kondycji

horch19asz7.th.jpghorch19bjx3.th.jpg

 

horch20fm7.th.jpghorch21kl1.th.jpghorch22rv8.th.jpg

 

Dachu nie pokazuje poniewać trwaja nad nim prace, przy najbliższej okazji, pokaże mały update z dachem

To narazie tyle, wkrótce zapodam foty do Galerii sm_cool.gifsm_cool.gifsm_cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.