Skocz do zawartości

JAK-18


tees

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Nareszcie udało mi się dokończyć jaczka osiemnastego.Model wykonałem z zestawu wyprodukowanego przez Ukraiński Amodel w skali 1/72.Jest to typowy short run. Dużo nadlewek , wiele elementów do samodzielnego wykonania gdyż zestawowe się do niczego nie nadawały. W modelu wykorzystałem blaszke Parta nr S72-214. Największą trudność sprawiło mi wykonanie oszklenia kabiny. Zestawowe miało baaaaaardzo słabą przejrzystość.Miałem jeszcze z vacu ale jego jakość też pozostawiała wiele do życzenia.Do tego wszystkiego przedni wiatrochron na blaszce zamały do całości. I załamka. W tym momencie byłem zmuszony do kombinowania .Trochę z zestawu,trochę własnej inwencji i trochę vacu . Wyszło jak wyszło.

Reszta do przezycia ale nie polecam nowicjuszom. Oto fotki tego co się urodziło:

f4e7508ab4a99307m.jpgc67fe60e6095e041m.jpga94cee0ee9398432m.jpg

bea6df3a49651000m.jpg6f1cde6c6811ae26m.jpg3d5cca280d1084fbm.jpg

1bd7a64833691649m.jpgdf0979da7d738224m.jpg10cf2bda0c53fcc7m.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie tees wychodzą Ci te samoloty, na które do tej pory ja patrzyłem tylko przez pryzmat lotnictwa wojskowego. No to czekam na ciąg dalszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgrabny modelik, z tego co pamietam to chyba był samolot do szkolenia podstawowego pilotów wojskowych w latach 50-tych. A-model ma ciekawe modele w swojej ofercie tylko trzeba trochę nad nimi popracować. Ja napewno zrobię kiedyś Wilgę z A-modelu w malowaniu lotnictwa wojskowego.

Jeszcze raz gratulacje za dobre wykonanie i ciekawy tematycznie model.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patyk, a czemu wojskowego? Nie ładniejsza nasza, sportowa?;) Myślisz o plamistym kamuflażu czy całą srebrną?

a bo tak jakoś mnie zawsze do wojska ciągnęło.... jak już to tylko kamo, ostatnio za dużo u mnie sie srebrzy na półce.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patyk, a czemu wojskowego? Nie ładniejsza nasza, sportowa?;) Myślisz o plamistym kamuflażu czy całą srebrną?

a bo tak jakoś mnie zawsze do wojska ciągnęło.... jak już to tylko kamo, ostatnio za dużo u mnie sie srebrzy na półce.

Pozdro

A ja właśnie odwrotnie. Rozjaśniam kolekcje. Stanowczo zazielono na półce :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z blaszkami, czy bez ta Wilga będzie powstawała?

Jak są do tego blaszki to na pewno z blaszkami. Spróbowałem z blaszkami z F-15E i spodobało mi się. Ale Wilga to odległa przyszłość Kolejność na dziś jest taka F-15E, Sblim-2, MiG-19PM, MiG-29, Su-22, MiG-21bis. Ale jak to u mnie bywa jak coś skończę to robię przetasowania na liście i albo zmieniam kolejność albo zabieram się za coś spoza listy. Na różnych forach mnóstwo efów, meserów dlatego jak pojawi się taki fajny Jaczek albo Wilga to robi się ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre bo Polskie - piękny modelik , gratulacje .

 

Kilka lat temu popełniłem ten zestaw , aczkolwiek PZPR (Prosto Z Pudła Robiony) , co ciekawe w moim zestawie owiewka była i jest jak najbardziej przyzwoita.

 

Być może trafiłem na wypraski z początku produkcji ...

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.