Skocz do zawartości

Sherman Calliope Italeri 1/72


Dood

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, cały czas nad tym pracuję Pozostaje mi tylko ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć ^^ . A, zapomniałem dodać że te dziurska z tyłu będą szpachlowane i zamalowane później. Całość nie jest jeszcze sklejona, bo gdybym to zrobił nie zamontowałbym później gąsek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

znam to podwozie, kiedyś, dawno, dawno temu, robiłem Priesta z Matchboxa w 1/72 i sierota wszystko skleiłem, a gąsienice były gumowe i to dość grube, co się namordowałem, to moje. Wash wyszedł na prawdę fajnie. Zastanawiam się czy ta zieleń nie jest za jasna, ale już nic nie kombinuj z nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A fuj, zdejmij te osłony z błotników są za grube. Zamknij ta klapę albo zrób kompletna komorę silnika. Nie ma sensu pokazywanie czegoś co jest w połowie skończone/nieskończone. Na kocu widać łączenie form, uszy do podnoszenie wieży i kadłuba zrób z drutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi

Uchwyty już obciąłem i dorobiłem z drutu. Prac nad silnikiem w zasadzie nie skończyłem gdyż nie mam chwilowo weny twórczej. Jeżeli nie uda mi się poprawić przedziału silnikowego to faktycznie go zakleję.

Teraz mam zamiar zabrać się za dorabianie kabli wychodzących z wieży do wyrzutni. Spróbuję zrobić je z ciemnej nitki ale jeśli ktoś ma jakąś metodę to chętnie posłucham .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem przymiarkę "na sucho", bez klejenia:

sherman17cw3.jpg

sherman18wc8.jpg

 

Nitka jest ciemna, więc słabo ją widać (zwłaszcza na pierwszym zdjęciu). Zastanawiam się czy nie zastąpić jej np. cienkim drucikiem albo plastikową żyłką i całość pomalować na czarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cienkim drucikiem albo plastikową żyłką i całość pomalować na czarno.

 

Zdecydowanie, bo to jest paskudne! Cienki drucik będzie w sam raz.

 

Malowałeś chyba gęstą farbą, albo brudnym pędzlem, bo na całym modelui są paproszki jakieś. Ale za to całość wygląda sympatycznie. Żeby lekko przymaskować niedoskonałóści powłoki lakierniczej możesz mocniej go zużyć tj. obicia, bród, ślady oleju itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na całym modelui są paproszki jakieś

Nieopatrznie kupiłem podkład humbrola i nie wiem czy trefny jakiś dostałem ale efekt końcowy jest właśnie taki :( Może niewystarczająco go rozcieńczyłem.

 

Przy okazji zapytam czy ktoś może natrafił na zdjęcia na których widać ile kabli ma być i gdzie mają być podłączone? Te które widziałem pokazują czołg od przodu więc trudno stwierdzić. Narazie opieram się na zdjeciach inych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymiarka z drutem:

sherman19jo4.jpg

Wzorowałem sie na tym zdjęciu:

http://picasaweb.google.com/macenal/MISMAQUETAS#5191398145237728914

 

*Edit:

Hmm, jakiś chochlik namieszał coś z linkiem, wstawiłem zamiast tego zdjęcie, mam nadzieję że teraz będzie działać.

 

*Edit2: Zdjecie dalej nie działa więc spróbuję dac linka do konta autora.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam po dłuższej przerwie,

Pech zaczął mnie prześladować w czasie prac nad tym modelem … A to błoto wyszło zupełnie nie takie jak trzeba (dałem za dużo gipsu) i mosiałem je usunąć, a to rozpuszczalnik prysnął na model a to po lakierowaniu zauważyłem że kalkomanię krzywo przykleiłem... Za radą Pafici postanowiłem że popróbuję na modelu różne sposoby brudzenia i innego obijania. Na razie wygląda to tak:

sherman20kp4.jpg

 

sherman21wj7.jpg

 

sherman22og3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny! Zetrzyj gdzieniegdzie zbytnią ilość tego brązowego washa, zmatuj i brudź, błoć czy, co tam chcesz. Baza jest dobra.

Model bardzo fajny, ale widzę, że masz ten sam problem co ja, świecenie i wash, świeci się jak psu ... na wiosnę, Pafica ma rację i daj mu trochę kurzu i błotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błocenie - podejście drugie. Pierwszy raz, jak wspominałem, z uwagi na złe proporcje mieszanki nie wyszło. Tym razem jest już lepiej i wygląda to tak:

sherman23vr1.jpg

sherman24ol7.jpg

sherman25gf7.jpg

Pociągnę je jeszcze sido żeby sprawiało wrażenie mokrego.

Przeszukałem zasoby własne i stwierdziłem że jak na złość większość dodatków mam w skali 1/35 więc spróbuję coś samemu zmajstrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dood usuń i drugie podejście

imek46 ty sie chyba urodziłes z tymi umiejętnościami bo Twoje krytykowanie wszystkiego co na drzewo nie ucieka na to wskazuje, chociaż z tego co pamiętam mistrzem nie jesteś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Witam,

Znów wracam po dłuższej przerwie. Tym razem z nowym pomysłem. Postanowiłem zrobić dioramę z użyciem tego modelu. Pomysł jest generalnie taki: Gdzieś w Niemczech, polna droga, Calliope przejeżdżający obok porzuconego niemieckiego działa. W tym celu kupiłem model 7,5cm Pak.50 firmy ACE. Co mogę o nim powiedzieć dobrego? Jest. I w niskiej cenie. Jakość nie powala, sporo trzeba dorobić samemu, niektóre części nie przypominają tego, czym być powinny według instrukcji. Ale dosyć o tym.

 

Za podstawkę posłuży mi ramka do obrazków po usunięciu zbędnych elementów. Na zdjęciu jest częściowo wypełniona gipsem. Na to położę dopiero właściwą warstwę wierzchnią w postaci gliny rzeźbiarskiej, która imitować będzie podłoże.

65458757.th.jpg

 

A tak mam zamiar ustawić modele:

62270250.th.jpg

 

Do tego mam zamiar dorzucić kilka zrobionych z zapałek skrzynek, łusek utoczonych z plasteliny i całe pociski (były dodane z działem).

36101137.th.jpg

 

39574378.th.jpg 91413705.th.jpg 63440903.th.jpg

 

Do tego może jeszcze kilka figurek:

 

80320197.th.jpg 88643555.th.jpg 63989992.th.jpg

 

Poza tym popróbowałem trochę z glinką artystyczną żeby sprawdzić jak się ją formuje i jak można ją brudzić. Zmajstrowałem prowizoryczny widoczek z jej użyciem:

 

48897508.th.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo fajny. Widzę ,że podchodzisz do tematu ,,Sherman" bardzo lużno . Jak sprawia Tobie to radochę to dobrze ale jak to coraz bardziej widoczne na forach lenistwo( brak dodatków to nie robimy albo robimy z pudła i nieważne ,że wyjdzi sf)to gorzej. Mam nadzeję,że nikt nie będzie obrażony to tylko moje spostrzeżenia, pozdrawiam i czekam na dio w całości OLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że podchodzisz do tematu ,,Sherman" bardzo lużno

 

Dokładnie tak Gdybym miał się tym zbytnio przejmować to hobby zamieniłoby się w katorgę i rzuciłbym je w cholerę. Tym bardziej że początkowo nie miałem zamiaru tak tego projektu rozbudowywać. Traktuję go jako poligon doświadczalny do różnych pomysłów. A co wyjdzie to wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i pomysł na dioramkę się pojawił. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

łusek utoczonych z plasteliny

Nie wiem jak to wyjdzie, ale osobiście wolałbym poświęcić 2-3 pociski dodane do zestawu, od nich odciąć ładunek, a powstałą łuskę lekko wydrążyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i pomysł na dioramkę się pojawił

Nie tyle się pojawił co podsunęła mi go moja dziewczyna Pewnie bez niej bym się do dzisnad tym głowił :P

 

wolałbym poświęcić 2-3 pociski dodane do zestawu, od nich odciąć ładunek, a powstałą łuskę lekko wydrążyć.

 

Czyli dokładnie tyle ile jest w zestawie ;) Gdyby nie to to bez wachania bym zrobił jak mówisz. A tak chciałem spróbować je "zaoszczędzić" i dodac nietknięte do dioramy. Przyciąć je mogę w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. A spróbować zawsze warto, moze się uda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.