Skocz do zawartości

Scania 143m 500 Streamline - Italeri - 1:24


Krzychu126

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! To mój pierwszy konkurs i już mi się podoba

Do konkursu będę budował Scanię Streamline, jest to wznowienie przez Italeri. Model zakupiłem w sklepie modelarskim w Inowrocławiu, kosztował 119zł.

Dobra, przejdźmy do zdjęć zawartości pudełeczka...

...na początek pudełko...

41b4e7c017a0bffcm.jpg

...instrukcja, kalki i oponki...

1fba4cc293c84220m.jpg

..."szkło"...

a16f5951c2c423b9m.jpg

...elementy karoserii...

454d80fdc24479fdm.jpg

...dach, tylna ściana i tylne nadkola...

63f60ec9ea4d7625m.jpg

...kolejna porcja części karoseryjnych...

73505c9eb4f1a81dm.jpg

...felgi...

cf339288aa2861fdm.jpg

...wnętrze...

861b9c08b8a6e727m.jpg

...elementy podwozia i silnika...

c2e0366d29dd36a8m.jpg

...jak wyżej...

9045fca620f42238m.jpg

 

Przeglądając internet natrafiłem na taką fotkę

434899c5a37b23e1m.jpg

 

Wracając do modelu to myślałem aby pomalować go na jakiś fioletowy czy coś podobnego aby pasowało do tych kalek bo bardzo mi się podobają. Raz widziałem na żywo Scanię która miała takie paski tylko nie różowo fioletowe tylko żółto pomarańczowe.

A i jeszcze jakby ktoś mógł to prosiłbym o fotki takiej Scani z tyłu z kominem lub dwoma żeby było widać jak wychodzi z silnika rura do komina bo myślałem aby dodać taki amerykański kominek

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja miałem na kompie foto takiej żółto- zielonej scani a kangurem... Moze ktoś ma to fot, bo ja miałem kłopoty z kompem i foto przepadło a nie mogę. jej znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się z modelem porobiło...

Podam wam fotki tego co zrobiłem.

Sklejona rama, jeszcze nie kompletna...

1228768.jpg

Bak paliwa...

1228770.jpg

1228774.jpg

Silnik bez małych pierdółek i skrzynka na akumulatory...

1228775.jpg

1228776.jpg

Postanowiłem również poraz pierwszy przerobić tylne piasty, zacząłem od tylnego mostu i felg wewnętrznych...

1228777.jpg

Potem wyciąłem piasty z felgi zewnętrznej...

1228780.jpg

A na koniec zrobiłem coś takiego

1228783.jpg

1228784.jpg

Piasty mam zamiar pomalować na czarno i do tego dodać czarne pierścienie na tylne i na przednie koła SS.

Mam nadzieję że się podoba

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie to wygląda i jeśli jest zgodne z oryginałem to tylko pogratulować.

Według mnie nie warto bawić się w się ss z tył ,natomiast z przodu jak najbardziej praktyczne każda euro ciężarówka w mojej kolekcji je posiada.

Jeśli chcesz to podam ci prosta metodę na ss takie jak na fotce

f1c55b62c646db97med.jpg

Jak zamierzasz malować serce królowej ,proponuje tak

e13af5bbf798e210.jpg

Mnie ta fotka urzekła .

Masz zamiar robić jakieś kabelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelków raczej nie będę robił (nie dorosłem do tego ) a SS naturalnie tylko z przodu, niezrozumieliśmy się

Jeśli chodzi o te piasty to zrobiłem je "z głowy" to białe, to element z długopisu

A silnik chciałem pomalować na granatowo ze srebrnymi elementami podobnie jak na tym zdjęciu tylko zamiast czerwony to granatowy.

Oczywiście możesz pokazać tu swój sposób na SS, nie będę miał nic przeciwko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu126 Ten silnik nie jest czerwony tylko pomarańczowy.

Więc ss robisz tak bierzesz 2 części felgi przedniej tą pełną zostawiasz tak jak jest,natomiast tą obręcz musisz potraktować papierem ściernym ,ma ona taką wypustkę po wewnętrznej stronie musisz ja całą spiłować tak by została tylko cieńsza część i taką obręcz przyklejasz na przód 2 felgi ,musisz tylko uważać by równo przykleić ,następnie musisz coś przykleić z drugiej strony tak żeby opona z przyczepy która jest szersza dobrze się trzymała ,najlepsza będzie do tego jaką inna obręcz ,jesli nie masz musisz pokąbinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie, że wykorzystałeś MÓJ pomysł

Tak? To nie wiedziałem... Poprostu gdy rozkręciłem z nudów długopis to na pierwszy rzut oka skojażyło mi się z piastą Scani

 

A teraz pytanie.

Ja używam kleju do modeli plastikowych (tak jest napisane na buteleczce) za 4zł z pędzelkiem i przy poprzedniej Scani przekonałem się że nie klei on elementów pomalowanych sprayem. Chciałbym się dowiedzieć jak jest z tym niebieskim klejem? (Revell Contacta chyba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej revella też nie chwyci na pomalowanej powierzchni. Możesz ewentualnie zamaskować miejsca styku elementów, które mają być do siebie przyklejone - np. taśmą tamiy, albo maskolem ( tego nie próbowałem), a po malowaniu sprayem zdjąć maskowania i przyklejać elementy.... trzeba tylko pamiętać aby wolne miejsce było trochę mniejsze od elementu, który ma być przyklejony.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Sześćset dwudziestce przyklejałem na super glue i jakoś udało mi się uniknąć tego białego nalotu, wygląda świetnie. Chociaż na początku trochę się tego bałem

Dobra, kończę gadać i zabieram się do modelu bo sam się nie zrobi...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc tak...

Silnik będzie w takim kolorze, pokrywy zaworów srebrne (nieśmiertelny Humbrol 11) parę innych elementów również, miska olejowa będzie czerwona, jakoś mam słabość do czerwonych misek... nie wiem czemu...

Fotka bez lampy

dsc00449wm4.th.jpg

Fotka z lampą

dsc004502qs8.th.jpg

Tylny most

dsc00454xi2.th.jpg

dsc004522ox0.th.jpg

Skrzynka akumulatorowa + zbiorniki (docelowo czarny mat)

dsc004572en2.th.jpg

dsc00460mt0.th.jpg

Pierwsza faza malowania tylnego zawieszenia (nie bójta się poprawię malowanie)

dsc00461or7.th.jpg

Przednia ośka, niestety martwi mnie mały promień skrętu...

dsc00465qf8.th.jpg

Felgi przednie i tylne zewnętrzne

dsc004552ty5.th.jpg

Moje pierwsze Super Single

dsc00467zx8.th.jpg

dsc00468dn1.th.jpg

Mi się to podoba jak narazie i mam nadzieję że wam też ale jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam sobie to forum i znowu trafiłem na temat gdzie jedyne, co jest przerabiane w samochodzie to opony i piasty. Ani jedno ani drugie w większym stopniu nie przypomina oryginału niż to, co dał producent. Może ktoś wreszcie wysili się i przerobi coś więcej?

 

Zdecydowanie za szerokie! Powinne mieć 5 "rowków", a ja sie doliczyłem na tym super zdjęciu aż 7!

 

Genialne. Szerokość opony podawać w rowkach.

 

Krzychu126 nie odbieraj tego osobiście, to były moje ogólne przemyślenia na podstawie forum a nie tylko Twojego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@rcin napisał:

Zdecydowanie za szerokie! Powinne mieć 5 "rowków", a ja sie doliczyłem na tym super zdjęciu aż 7!

 

 

Genialne. Szerokość opony podawać w rowkach.

 

A to masz jakiś lepszy pomysł, jak zobrazować o ile szeroką ma opone?

 

No OK!

 

Opona powinna mieć 20mm szerokości, a u Ciebie ma ponad 23mm (z moich pomiarów ma 23,8mm)

 

Teraz lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jest spoko! Rzeczywiście trochę szerokie te opony mi wyszły. Do końca prac jest jeszcze kupa czasu więc napewno je poprawię. Jeśli chodzi o piasty to wymyśliłem sobie że mają tak wyglądać, chciałem żeby trochę przypominały prawdziwe... A co do przeróbek to chciałbym dodać komin lub dwa zamiast zwykłej rury wydechowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak bym polecił zamiast przerabianych SSów to wstawić oryginalne italerowskie opony od naczepy.

 

To rozkminianie według lamówek mnie rozwaliło. Podejście troszku takie jak małego prosiaczka z Kubusia Puchatka.

 

Jak narazi się przyglądam relacji i jak na razie moje oczy to znoszą. Ale coraz mnie zaczyna mnie sie ten modelik podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozkminianie według lamówek mnie rozwaliło. Podejście troszku takie jak małego prosiaczka z Kubusia Puchatka.

Sorki ale jakoś nie czaję podtekstu...

 

Jak narazi się przyglądam relacji i jak na razie moje oczy to znoszą. Ale coraz mnie zaczyna mnie sie ten modelik podobać.

No wiesz, ja nie zmuszam nikogo do zaglądania tutaj i komentowania. Można wejść i komentować, ale nie trzeba.

A ogólnie jeśli o model chodzi to poprostu chciałem sobie go skleić a że zaczął się konkurs to pomyślałem że wystartuję... a może będzie niewidoma osoba głosować i coś wygram... Modele sklejam dla siebie, nie jeżdżę z nimi na drugi koniec polski bo jest wystawa, stoją one u mnie w pokoju na półeczce i urozmaicają ten pokój.

Nie chcę aby ktoś tu myślał: "o to wątek tego gościa co robi do d**y modele"

Każdy się stara jak potrafi...

 

PS: Oczywiście nie chciałem nikogo urazić...

PS2: Opona ma 16mm, zmierzyłem z linijką w ręku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu126 Niestety słów krytyki parę rzec muszę

super single tak nie wyglądają (nie wiem czemu nie zrobiłeś tak jak ci pisałem tzn spiłować szerszą części tego elementu tak by została tylko cieńsza )

Części nie są zbt dokładnie pomalowane co do silnika to o wiele prościej jest psiknać go na srebrny a potem pędzelkiem rozcięczona farbą zapuścić te miejsca między osłonami zaworów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozkminianie według lamówek mnie rozwaliło. Podejście troszku takie jak małego prosiaczka z Kubusia Puchatka.

Sorki ale jakoś nie czaję podtekstu...

 

Jak narazi się przyglądam relacji i jak na razie moje oczy to znoszą. Ale coraz mnie zaczyna mnie sie ten modelik podobać.

No wiesz, ja nie zmuszam nikogo do zaglądania tutaj i komentowania. Można wejść i komentować, ale nie trzeba.

A ogólnie jeśli o model chodzi to poprostu chciałem sobie go skleić a że zaczął się konkurs to pomyślałem że wystartuję... a może będzie niewidoma osoba głosować i coś wygram... Modele sklejam dla siebie, nie jeżdżę z nimi na drugi koniec polski bo jest wystawa, stoją one u mnie w pokoju na półeczce i urozmaicają ten pokój.

Nie chcę aby ktoś tu myślał: "o to wątek tego gościa co robi do d**y modele"

Każdy się stara jak potrafi...

 

PS: Oczywiście nie chciałem nikogo urazić...

PS2: Opona ma 16mm, zmierzyłem z linijką w ręku.

 

 

Stary, wyluzuj trochę. Gość Cię skrytykował a Ty piszesz ze nie musi zaglądać do Twojego tematu. Bezsensu..

 

Z drugiej strony krytyka mało konstruktywna, niepoparta żadnymi argumentami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.