Skocz do zawartości

Bergepanzer Tiger(P) Dragon 1:35


dweler

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

eh... jak ja lubie te dlugie,zimmowe wieczory .zdjecia daje z fotosika bo cos mi sie bucket zesral.

 

kuleczko z zapalniczki do zimmu

18722cc599a63f39med.jpg

 

przed

ec51064c11d85eabmed.jpg

 

i po

638d574ec0102ccfmed.jpg

 

3c3904a761f8432fmed.jpg

9bbde9f6f7b3cfc0med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze za Tobą, powodzenia.

heh,dzieki ale najgorsze(a moze najlepsze bo to fajna zabawa z tym zimmem)dopiero dzis za mna bo musialem dolepic drugi bok i tyl.stan na dzis(czyli na jutro)

DSC01576.jpg

DSC01577.jpg

DSC01578.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i cos do sluchania zeby sie przyjemniej lepilo

DSC01560.jpg

 

po pierwszym przesłuchaniu tej płyty bylem załamany ... ale jako wierny fan postanowiłem dać jej kolejna szanse. Po kilku kolejnych przesychaniach płyta bardzo mi się podoba mimo ze ma totalnie inny klimat niż dwie poprzednie

 

a co modelu to -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj doszlo pare drobizagow i walka z zawiasami coby sie dzrzwi otwierali,znaczy wlazowie

DSC01584.jpg

DSC01585.jpg

DSC01586.jpg

DSC01588.jpg

a tu taki futurystyczny,latajacy.sylwetka tego wozu jest naprawde fantastyczna

DSC01589.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkład własny, elegancja jeno trapi mnie takie zagadnienie..

Po podejściu do medelu, zapuszczeniu weń żyrafę(czyt. zerk) widzimy pustość..

Taki mały podpunkt, kilka ruchów, po pomalowaniu( co może się zakończyć urwaniem części,a podczas samego malowania,jak i póżniej washy nazbiera sie tam - w tych zawiasach syfek - w końcu zablokuje/zaschnie)

Pootwierane wszystko, pustka...w każdy właz upchniesz figurkę?

 

 

p.s. coraz fajniejsze fotki postępu z prac.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdy właz upchniesz figurkę?

no nie w kazdy ale nie mam jeszcze koncepcji w ktory,tak ze wszystkie wolalem zrobic ruchome.robilem juz tak przy ferdku i nic sie nie pozatykalo tak ze damy rade.trzeba bedzie tez zdjacia do galerii tak zrobic zeby uniknac jakos nadmiernrj ekspozycji wnetrza.

 

Nie obraź się ale ta nadbudówka z okrągłym włazem wygląda jak sedes....

Jakie będzie malowanie?

hehe,trojbarwne,na duklegelb zielone i brazowe zygzaczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stan na dzis,jutro pare dupereli,dzwig i mozna jechac podklad

DSC01594.jpg

DSC01596.jpg

DSC01592.jpg

 

zaczynam juz cos myslec nad scenka jak wyciaga to cos silnik z jagpantery bo akurat mam taka na stanie do skretownia ale nie wiem czy te pojzady mogly sie spotkac w lecie 44 roku we wloszech lub rosji bo z tego okresu bedzie berger.w wikend moze sie cos poszpera w dokumentacji ale jak by ktos znal odpowiedz na to zagadnienie to prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ze tymczasowo pozucilem warszawe i przenioslem sie do domu rodzinnego mam do wykozystania cale poddasze a wiec w lazience zerobilem lakiernie.minus-mama krzyczy zeby isc do kosciola,plus-kobita zostala i nie zrzedzi no ale zawsze jak nie jedna to druga

podklad

DSC01617.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje pomocy.moze macie jakies informacje jak byl sterowany taki dziwg albo jakies przypuszczenianjak tym sie operowalo bo w swoich monografiach nic nie znalazlem.jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na ręcznie napędzany wielokrążek:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielokr%C4%85%C5%BCek

 

Ta wajcha też jest chyba do ręcznej regulacji nachylenia ramienia

 

Tylko nie wiem czy o to Ci chodziło (ale jako pasjonat fizyki nie mogłem się powstrzymać )

 

Jak już podnieśli ten silnik czy coś tam to podjeżdżali kawałek do przodu i mogli go już postawić poza czołgiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej to do podnoszenia to kręcili krążkiem (oznaczonym 1.) za pomocą tej pętli z łańcucha, dalej napęd wygląda na przenoszony przekładnią ślimakową na krążek z zębatką (nr.2.) który już jest częścią wielokrążka (z elementem 3.)

 

DSC01608.jpg

 

Chyba już wyczerpałem temat

(o rozkładzie sił nie będę już pisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wkoncu dostal bazy i troche cieni.zaczalem tez prace przy podstawce.osadzona jest na plycie ze styroduru i zalana z wierzchu mieszanina ziemi,gliny,gipsu i wikolu.teraz dosycha

DSC01620.jpg

DSC01623.jpg

DSC01624.jpg

DSC01618.jpg

DSC01619.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.