Skocz do zawartości

Bergepanzer Tiger(P) Dragon 1:35


dweler

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie badziewnie, jednak widać zwoje w jedna stronę, a co najgorsze to w jednej grubości.

Zanim zaczniesz ratować ta pozycję, spróbuj użyć naturalnego drewna, porównasz i ocenisz co lepsze.

To Ci nie ucieknie, a mojej propozycji jeszcze nie uskuteczniłeś.

Porównasz, wybierzesz.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak powiedzialem tak zrobilem i wybralem.tylko sie nie smiac to moje pierwsze drzewo.korona jest na drutach wiec mozna jak by co inaczej to powyginac.

DSC01699.jpg

DSC01701.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje, że nie masz mnie już dosyć

w zadym wypadku,twoje rady sa bardzo pomocne.

 

eee cus takiego??oczywiscie siano nie w skali,trzeba je drobniej posiekac albo znalezc zamiennik np pakuly albo cus,trzeba poeksperymentowac

DSC01706.jpg

DSC01708.jpg

DSC01709.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwnie z tym sianem... (poprzedni pomysł z tą krawędzią podstawki bardziej mi się podobał) ale historycznie całkiem możliwe...

"Załoga doznała awarii silnika i aby nie rzucać się w działa wroga wjechała w stóg siana. Kiedy natarcie zostało odparte, przybywa batalion remontowy i zabierają uszkodzony "czołg""

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. moim zdaniem jeśli dasz te snopki siana to te drzewo będzie trochę psuło cały efekt, tak jakoś nie bardzo to widzę razem.. Lepiej jak na zdjęciu z Ferdinandem jakiś domek postawić.. ale chyba się nie zmieści.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to te drzewo będzie trochę psuło cały efekt

moze nie gdyz z boku bedzie miedza a na miedzy przewaznie stoi samotne drzewo coby sie schowac w cieniu po koszeniu:)

wstepne peace przy terenie i miedzy oraz pokoj po tych zabiegach

DSC01720.jpg

DSC01722.jpg

DSC01724.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użyć listowia Heki flor... bo to chyba coś innego co masz??

to co mam to zwykla gabka bo staram sie co sie da zrobic sam.

masz taki fajny pomysł - ale czemu decydujesz się na tak wielkie formaty podstawki.

nie bardzo rozumie.dwa czolgi,dzrzewo,troche ludkow,ciezko zmniejszyc da podstawke

kombinacje z rżyskiem,moze po zmatowieniu bedzie lepiej bo narazie na zdjeciu kiepsko to wyglada,na zywo lepiej

DSC01725.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że rżysko wykonałeś z jakiegoś pędzla?

Nie wiem, czy aby ono nie za gęste.Patrząc horyzontalnie wygląda gęsto, ale jak w nim stoimy jest rzadziej - przynajmniej ja po takich latam.

Podskocz do jakiegoś hipermarkta i rozejrzyj się za ziołami w doniczkach(żywymi), jak np. tymianek.Ususzysz i podmalujesz,a roślinki na Twojej dioramce zyskają inny wymiar.

Znów polecam wypad tym razem pod krzaczki, poszukaj jakichś uschnietych roślinek - skorzystaj z korzeni(a nieraz i samych liściostanów? )

Juz suche, także śmiało podmalujesz.

 

Ta trawke nieco bym podniósł(minimalnie przerzedził), przypomina raczej wodorosty wyrzucone na brzeg.

.

 

To tak na prędce - jesli cos się uda doprawic, to super.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ta trawke nieco bym podniósł(minimalnie przerzedził), przypomina raczej wodorosty wyrzucone na brzeg.

 

Bo to chyba są wodorosty ....

(przynajmniej jak widziałem podstawkę dwelera ostatnio na konkursie to miała trawkę z wodorostów, całkiem ciekawie wyglądała...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzysko z grubsza przezedzilem,wystarczy?zrobilem je z tego samego co snopki czyli z pakul.trawa to rzeczywiscie wodorosty,troche ja urozmaicilem.

wstepne przymiarki:

DSC01737.jpg

DSC01738.jpg

DSC01739.jpg

DSC01740.jpg

DSC01741.jpg

 

PS:nie wiecie gdzie mozna kupic w wawie polistern roznej grubosci albo czegos innego uzyc aby wykonac plyty pancerne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie za duży plac. Ale wygląda całkiem spoko, choć połówkę jaga mogłeś jednak utopić. Dodaj wyraźnie ciemniejsze fragmenty ziemi powinno sie fajniej skomponować tzn inaczej kolorystyke ściętego zboża wzbogać - aerograf napakowany różnymi odcieniami i popsikaj po tych ścinkach zboża, troche róznych pigmentów między rżyskiem wysyp i zafikseruj. Wzbogać kolorystykę - wzbogacisz dioramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]

PS:nie wiecie gdzie mozna kupic w wawie polistern roznej grubosci albo czegos innego uzyc aby wykonac plyty pancerne??

 

Ja kupiłem formatki Abera w Martoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprowadź więcej rozgardiaszu na jagdzie, dość schematycznie ta słoma tam poukładana.

 

p.s. nie zapomnij o ścinkach słomy, na podnoszonej płycie;)

 

Z tym aerkiem po ziemi, bym się nie zgodził - pigmenty owszem, a słome potraktowałbym różnymi odcieniami akryli, z pędzla.

 

p.s. masz sporo miejsca, na tłum figurek;)

Może jacyś wieśniacy z kosami, czy sierpami?

Obrus z żarełkiem "polowym"

Nie wiem, czy kojarzysz, ale widywałem na polach takie drewniane kratownice, nieraz takie "namioty", takze zbite z gałezi - może tym wzbogać nieco scenkę?

 

pzdr.

 

płyty jak nie dostaniesz polistyrenu śmiało zrobisz z kart bankomatowych, czy tych od zdrapek z kodami.

Cienkie?

to je sklej,a brzegi zeszlifuj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siem

zgadzam sie ze wszystkim propozycjami i bralem je pod uwage bo zdjecia przedstawiaja przymiarke na szybko tak wiec jeszcze kupe roboty przedemna ale wielkie dzieki za ciekawe pomysly

płyty jak nie dostaniesz polistyrenu śmiało zrobisz z kart bankomatowych, czy tych od zdrapek z kodami.

Cienkie?

to je sklej,a brzegi zeszlifuj ;)

no mozna jeszcze z okladek od plyt cd ale w tym przypadku potrzebuje cos 20x10cm

dzis udalo sie tylko poskladac kukielke,wiadomo,sesje,kolosy,cuda wianki na kiju:)

DSC01742.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

elo

wracam po dluzszej przerwie a w miedzy czasie zrobilem figurki(czytac:potworki)

DSC01745.jpg

DSC01746.jpg

DSC01747.jpg

DSC01748.jpg

DSC01749.jpg

DSC01750.jpg

 

rozwiazal sie tez problem cienkiego tworzywa plastikopodobnego,grubosc 2mm endżoj (i mozna miec tego nieskonczna ilosc)

DSC01751.jpg

DSC01753.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.