Skocz do zawartości

Bergepanzer Tiger(P) Dragon 1:35


dweler

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki ze tu zagladacie

 

Ale to to brzydkie - mam na myśli konstrukcję pojazdu

no comment

 

Scenka nie będzie w koło obchodna ?

masz na mysli dziure w jagdpanterze?zostanie ona zaszpachlowana i pomalowana na ciemno-czerwony(znaczy ta dziura) co bedzie wygladac jak by taki przekroj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zrobilem gaski i pierwsza przymiarke

DSC01645.jpg

DSC01649.jpg

DSC01650.jpg

DSC01651.jpg

 

zalalem jagdpantere gipsem budowlanym co wzmocnilo konstrukcje i otrzymalem plaszczyzne ktora bedzie stanowic przekroj.w glownej plycie silnikowej zrobilem otwary po wykreconych srubach gdyz to ona bedzie podnoszona przez bergera oraz dorobilem uchwyty ktore gdzies przy kretowaniu odpadly

DSC01648.jpg

DSC01656.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ta stronę gdzie zaczopowałeś tanka, wsadziłbym w glebę - za ciekawie to nie wygląda.

Wykonać jakby wjechała w jakiś dół i stanęła - co wiąże się z babraniem w podstawce.

 

Byc moze masz na to jakis pomysł, którego ja nie daje rady ogarnąć, ale pozostawienie tego "czopa" na wierzchu..to bee takie trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kurde,no chodzi mi o cos takiego jak tu,ze w miejscu gdzie konczy sie podstawka czolg sie poprostu ucina a tylna strona jest normalnie zaszpachlowana na plasko.z podstawka moze to sie jakos lepiej skomponuje a jak nie to bedzie trzeba cos kombinowac.zdjecie pochodzi z konkursu z warszawy ktory odbyl sie w listopadzie na ursynowie i wedlug mnie bardzo fajnie to wygladalo:

P1130581.jpg

wystawa%202008%20004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał ma rację - pamiętaj że to co dobre do podstawki nie musi pasować do dioramy. Na twoim miejscu - wyrzucił bym tą wielką dioramę co teraz zrobiłeś i od nowa ukształtowam bym fajnie teren z podocinanymi bokami do niego. W tym zatopił bym jaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od nowa ukształtowam bym fajnie teren z podocinanymi bokami do niego

czyli zeby krawedz podstawki zlicowala sie z plaszczyzna przekroju jaga?

jutro wrzuce kilka zdjec z przymiarki calosci na podlozu i wtedy zobaczymy czy naprawde jest taka tragedia

 

dokleilem wszystkie elementy na jagu i wzialem sie za walorke silnika:

DSC01663copy.jpg

DSC01661.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie macie racje,zrobie tak jak proponuje badger.utopie jaga w wodzie a zaloga bergera bedzie sie starala wyciagnac z niego jeszcze jakies potrzebne czesci.ale to jutro a teraz ide szykowac garniak i na impreze.w nowym roku zycze wszystkim duzo,duzo czasu na modelowanie,pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki,wyklarowaly sie dwie koncepcje

1.jag we wodzie,oczywiscie bedzie glebiej zeby zakryc to uciete

DSC01669.jpg

2.elementy odciete zasloniete siatka maskujaca,wystaje tylko tyl i lufa

DSC01670.jpg

ktora bardziej przemawia,jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również drugi wariant bardziej się podoba, zamiast siatki maskującej możesz zrobić namiot naprawczy, ponieważ naprawienie pod maską leżącą na czołgu będzie dość uciążliwe, ale to moja propozycja. Co do wielkości makiety, to przy dwóch czołgach, jest ona ciut za duża, jak byś tam dostawił jeszcze jeden pojazd, np. VW i kilku żołnierzy, to było by fajnie. Krajobraz może być wzięty z Podlasia, tam się ostro tłukli - Viking z Ruskimi. Z tego co wyczytałem, koło Łosić i Mord były duże warsztaty. Tylko z opisów, chyba nie było tam tych wozów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze raz mogę się wtrącić, to wszystko jest OK, tylko ... ten łańcuch wygląda, jak by nie był u używany przez "kilka lat". Jeżeli nie będziesz zmieniał wielkości makiety, to proponuję ustawić go dalej, niech będzie, że podjeżdża dopiero do uszkodzonego czołgu.

Jakie ludziki mają się tam znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten łańcuch wygląda, jak by nie był u używany przez "kilka lat"

no wlasnie wiem ale cos mnie ponieslo i tak go sponiewieralem.jak przeciagne pare razy metalikem to powinno poprawic efekt

Jakie ludziki mają się tam znaleźć?

te z inboxu tylko poprzerabiane.mysle o kierowcy wystajacym z wlazu,gosciu operujacym przy dzwigu,dowodcy gdzies obok i gosciu rozciagajacym line holownicza.pozatym chce dac jeszcze jakies bajoro,drzewo,ognisko itp. tak ze wedlug mnie rozmiar podstawki bedzie dobry.

dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bergepanzer na podwoziu Ferdinanda (P)

Ciekawa teoria

 

No a jakie to ma być podwozie? Oczywiście, że tek Bergepanzer jest na podwoziu konstrukcji Ferdynanda Porsche.

Serio ?

No a kto według Ciebie skonstruował podwozie Tigera (P) i Ferdinanada? Przeczytaj dokładnie co PiterATS napisał, a dopiero potem się uzewnętrzniaj. A to, że dweler się przejęzyczył nie znaczy, że trzeba się uciekać do sarkazmu. Tym bardziej, że tytuł wątku jest prawidłowy, więc chyba wie co robi...

Tobie nigdy nie zdarzyło się coś przekręcić?

 

Tak popatrzyłem na ten spór, w sumie, jak wiemy to bergery były na podwoziu i takim jak elefant (tak jak w tym przypadku) to też widziałem na podwoziu tygrysa, gdzie zawartość wieżyczki została usunięta, do płyty na której osadzone jest działo, która służy do poruszania armatą w pionie, zamontowany został wysięgnik, a z tyłu na tej niby puszce jest bęben z linką... więc sam już zaczynam tracic oriętacje który jak się nazwywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to też widziałem na podwoziu tygrysa, gdzie zawartość wieżyczki została usunięta, do płyty na której osadzone jest działo, która służy do poruszania armatą w pionie, zamontowany został wysięgnik, a z tyłu na tej niby puszce jest bęben z linką...

chodzi ci o to?

BERGE_TIGER.jpg

bo to jest berger na podwoziu Tigera Sd.Kfz 185 a to zupelnie co innego.byl jeszcze na podwoziu pantery,bergepanther czyli 3 zupelnie rozne pojazdy o tym samym zastosowaniu czyli:

-bergetiger (P) zwany rowniez berge elefantem

-bergetiger na podwoziu Tigera Sd.Kfz 185

-bergepanther na podwoziu pantery

ok,ok?

ps.do poniedzialku przerwa bo jestem w szkole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eloł

wczoraj nic nie dalem bo malo zrobilem a dzis cos sie ruszylo.pobijalem troche jaga.przystapilem tez do zrobienia dzrzewa z drutu miedzianego oraz zaczalem oklejac pien bibula na wikol.pozatym pierwsze przymiarki do trawy.

DSC01685.jpg

DSC01680.jpg

DSC01682.jpg

DSC01684.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z efektow widocznych to postepy przy florze.z niewidocznych to poeksperymentowalem z ustawiniem i doszedlem do wniosku ze od nowa wyleje podstawke co nastapi jutro

DSC01695.jpg

DSC01698.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro musisz, zostaw to drzewko - tak na próbę, grzebnij ręka w śniegu i powyjmuj kilka badyli..czy tam (po cichu) zdewastuj jakieś krzaki, zmontuj z tego drzewko i daj to samo listowie(mały kawałek, na próbę)

Porównasz z tym, co masz teraz.

Dobrym patentem, byłoby takze aby środek(co chcesz siatka zasłonić) , wypełnić..i tu na szybko mi wpadło..moze jakieś stosy siana, albo ja w stogu postawić, że niby popsuła się, zasłonili sianem, i teraz naprawiają(ze środkiem nie kombinujesz, bo ze stogu wystaje tylko przód i tył).

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.