Skocz do zawartości

Willys MA - Tamiya 1/35


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym wam przedstawić relację z budowy Willysa MA. Jako model-baza wykorzystałem model jeepa Tamiy, bo jest najlepszy ( oczywiście jak każdy model ma swoje + i -). Do modelu dodałem dwa zestawy blach Abera ( podstawowy i dodatkowe akcesoria). Najwięcej pracy jest z przodem wozu. trzeba wyciąć prawie wszystko, wstawić inną atrapę chłodnicy, inne błotniki, maskę, zapinki maski, przetłoczenia ( błotniki i maska), itd.

Jak narazie prace posuwają się do przodu...

b6ec1de2ecdc0dcdmed.jpg

Osłona chłodnicy robiłem ją 3 razy, i nadal nie jestem z niej zadowolony... dodane zapinki przytrzymujące maskę

6e33c88fd9dda4eamed.jpg

środek... wstawiona płyta na skrzynię biegów, zaszpachlowane wgłębienie na zbiornik paliwa i wklejone podnóżki oraz przedłużone przetłoczenia za podnóżkami

562031840e8ed4c0med.jpg

Błotniki, dorobione przetłoczenia, i to w zasadzie tyle

9f72ace538896eb6med.jpg

Deska rozdzielcza... przerobiona część z zestawu tamiy,dodane pokrętła, lewarek ręcznego hamulca, oraz zrobione zegary, zaszpachlowany schowek

cb0f73471eb57258med.jpg

Maska... totalna porażka wytłoczony napis willys za pomocą długopisu, jej spasowanie jest nawet niezłe, ale trochę się pogięła, i trzeba ją będzie wygładzić (nie dawałem zdjęcia góry )

16ed779b6f3e88d1med.jpg

Tył.. dodany stojak na zapasowe koło z zestawu dodatkowych akcesoriów Abera (35A57) oraz klapka gniazda przyczepy również z zestawu Abera

5e5210f3d24313f0med.jpg

Nowa chłodnica.

738ceebc7b864042med.jpg

widok całości od przodu

2870689b29b68b06med.jpg

widok od środka

0626cd1fcfa9b10fmed.jpg

oraz rzut boczny

 

teraz krytyka- można jeździć dowoli...

p.s przepraszam za jakość zdjęć ale dopiero się uczę nowego sprzętu

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Komentarzy brak, no cóż...

dziś niewiele udało się zrobić

e91c79a2384f615dmed.jpg

Zrobiony bak. Willys MA miał bak płytszy i bardziej zaokrąglony niż w MB. Bak zrobiony z blaszki po browarku, którą owinąłem balsowy rdzeń, dodane mocowania zbiornika, jeszcze bez śrubek

7eb58207a5005c9dmed.jpg

15682d0901d046bfmed.jpg

2da24c4e9c19b892med.jpg

9bfb4b19d2b53071med.jpg

A tak wygląda w pojeździe

0ece10eb1985c632med.jpg

zrobiłem też pokrowce na górne części siedzeń ( bo tak było w monografii )

59b1254e0da56e91med.jpg

 

to tyle na dzisiaj...

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się, że nikt nic nie pisze - nadal w większości panuję Sd.Kfz. i Pz.Kpf.... Ale jak na razie bardzo ładne wykonanie i dokładność merytoryczna - oby tak dalej. Powiedziałem ja - wielbiciel "Allied vehicles" !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Miło wiedzieć że ktoś czuwa

Co do podwozia to jest ono tymczasowe, zaczerpnięte z innego willysa którego buduje, który będzie w wersji opancerzonej... Co do blach- większość z puszki po browarku ( maska, błotniki, bak), ale swymi wypocinami do pięt nie dorastam tutejszym forumowiczom.

Będę działaj dalej, nie będzie to jednak błyskawiczna relacja

Dziękuje z komentarze

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch na kołach jest bo całe podwozie jest z innego willysa ( również Tamiya) docelowo koła będą bez łańcuchów.

Podwozie jeszcze nie sklejone, bo jakoś bardziej mnie korciło aby najpierw zrobić blacharkę

dzięki za odzew, to naprawdę mobilizuje do pracy

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narzeka fan aliantów z okresu II WŚ a co ma powiedzieć fan współcześniaków ???

 

Na razie musimy połączyć siły aby tych szkopów powywalać... :P

 

Łańcuch na kołach jest bo całe podwozie jest z innego willysa ( również Tamiya)

 

To proszę numer katalogowy tego zestawu gdzie są te koła z łańcuchami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja , i gratulacje wyboru pojazdu. To autko jest rewelacyjne zwłaszcza w terenie , wiem bo kilkakrotnie miałem okazje tego doświadczyć:) A wybierasz sie z nim na zawody do Bytomia? Pytam bo w tym roku pewnikiem też bedzie puchar specjalny za najlepszy model Wilusia:) a szanse masz spore:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, Dzięki Erni, co do Bytomia to raczej marne szanse, poza tym nie wiem czy się wyrobię, bo roboty zostało jeszcze multum, a ja nie chcę sie spieszyć aby niczego nie spaprać

 

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.