Skocz do zawartości

Samochód pancerny BA-6 - Unimodel 1/72


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

Oby mój nie miał takiego problemu, powodzenia
Dzięki,

uważaj jak będziesz wklejał przedni pancerz, to zrób to na początku, przed przyklejeniem podwozia, ja właśnie się mocno zdziwiłem i nakombinowałem, wkleja się go od wewnątrz (użyłem szpilki do podtrzymania przez otwór KM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, się ma, ale może coś czasami strzelić, tak jak wczoraj. Podczas wycinania zderzaka i ramy podwozia cholerstwa pękły, już mniejszych nie mogą robić, ale idzie do przodu, dzisiaj może skończę, bo mnie łapy od pilników i papieru bolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziemy do przodu, jak ACz. w pierjot !! Uraaaa !!

Wieża nadal tragicznie, ale damy radę, pójdą blaszki, podwozie jest, ale jednak do przerobienia, coś mi nie pasuje kilka elementów

 

ba611.jpg

 

ba612.jpg

 

ba613.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe zmiany w podwoziu:

 

Tak było "fabrycznie"

 

ba614.jpg

 

 

A tak jest teraz po przejrzeniu rys. technicznego BA-6 Przy blaszce nie ma szpary !!

 

ba615.jpg

 

Oczywiście te ślady kleju znikną

 

Updacik:

 

ba618.jpg

 

ba617.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No duże to to nie jest, ale widziałem mniejszy, mowa o tankietce, to dopiero jest bzdzidło. Jak tak popatrzyłem, to do poprawienia jest podwozie, za gruby ten drut jest, ale nie mam pośredniego, jest tylko ta niteczka miedziana z której te uchwyty zrobiłem, a szpilka jest za krótka

No i te haki mnie wkurzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rekonstrukcja wieży.

 

ba622.jpg

 

ba623.jpg

 

Do obudowania wieży z powodu łuszczenia się plastiku, użyłem blaszki aluminiowej ze świeczki typ. Ikea.

Jest pewien problem z tym materiałem, pomimo usunięcia wosku, wymycia i zmatowienia papierem, klej bardzo słabo łączy oba materiały, ale damy radę.

 

Update:

 

ba625.jpg

 

ba626.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model pierwsza klasa, żeby mój był chociaż w połowie tak dobrze sklejony

Spoko, dasz radę.

U ciebie to chyba sama karoseria jest jakoś inaczej zrobiona, czy mi się wydaje??

btw, to dzięki serdeczne, mam nadzieje, że ten samochodzik jeszcze was zaskoczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne.

Mam dylemat. Powiedzcie mi, czym ruskie malowali ramy podwozia, chodzi oczywiście o kolor. Mnie się wydaje, że zabezpieczali pomalowaną czymś tam ramę smołą lub lepikiem. Oczywiście chodzi mi o kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, tylko poskładany, podwozie posklejane, oponki tylko wsunięte. Teraz mycie przed malowaniem. Oczywiście na zdjęciu musiała wystąpić też tradycyjnie zapałeczka.

 

ba629.jpg

 

ps. kółeczka oczywiście kręcą się, autko jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obudowania wieży z powodu łuszczenia się plastiku, użyłem blaszki aluminiowej ze świeczki typ. Ikea.

 

Wow, prawdziwie pancerny samochodzik powstał

 

Powiedzcie mi, czym ruskie malowali ramy podwozia, chodzi oczywiście o kolor.

Ja w swoim BA pomalowałem na czarno. Przecież i tak tego nie będzie widać spod warstwy błota i kurzu. Nie mówiąc już o tym, że z reguły przyklejam model do podstawki hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, czym ruskie malowali ramy podwozia, chodzi oczywiście o kolor.

Ja w swoim BA pomalowałem na czarno. Przecież i tak tego nie będzie widać spod warstwy błota i kurzu. Nie mówiąc już o tym, że z reguły przyklejam model do podstawki hehe

No tak, ale jak już robić, to tak, aby po zakończeniu malowania wyglądał jak "prawdziwy", taki co wyjechał z fabryczki

Wiesz, kolorki, szczegóły, te sprawy, a później wiadomo "poligon" vel. "wajna".

Zastanawiałem się czy nie zrobić drzwi, tak jak w oryginale, czyli płaskich i równych z bocznym pancerzem, ale ... uświadomiłem sobie, że nie mam kilku narzędzi, może jak teraz dojedzie mini-mini wiertareczka z resztą oporządzenia, to sobie będzie można podłubać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowany dwa razy, teraz "upiększanie". Oczywiście podwozie i boczne koła nie są wklejone. Idzie dobrze. (ps. te włoski i paproszki przyczepiły się podczas sesji)

 

ba631.jpg

 

Udate: po małym "łoszu". Dałem za mocne światło i tak sobie wyszło to zdjęcie, poprawię jutro znaczy dzisiaj.

 

ba632.jpg

 

Użyłem farby Model Master Acryl Russian Armor Green 1932-1941 1/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.