Skocz do zawartości

I-16 -Academy +Kettenkrad -Tamiya 1/48 (SF)


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

I oto jest: jak pisałem wczoraj tak się stało

Kettenkrad Tamiyi.

In-box:

I-16018.jpg

I-16015.jpg

I-16017.jpg

I-16019.jpg

 

Model zdaje się być ładnie wykonany. W pudełku znajdziemy oczywiście Kettena, a także naczepkę, dwie beczki, 3 figurki obsługi, każdy w innym ustawieniu oraz dodatkowy plastikowy drucik robiący za wąż do paliwa.

 

I-16016.jpg

Porównanie z 72.

 

Malowanie będzie w tym guście:

kettenkrad_03_of_13.jpg

Stoewer-NJ.gif

Oczywiście bez śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie pomyślałem, odnosnie tej odpadającej farby... jeżeli to Pactra to chyba zbyt szybko połorzyłeś kolejne warstwy, zreszta przy innych farbach tez by tak zareagowało... wiadomo acryle szybko schną, ale warto odczekać te 12h ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego bez śniegu? Iszaka zrób na nartach i będzie bardzo ładna scenka - w sam raz na święta

 

nie, dziękuje pierwsza jakaś scenka i wole ze śniegiem się nie bawić

 

tak sobie pomyślałem, odnosnie tej odpadającej farby... jeżeli to Pactra to chyba zbyt szybko połorzyłeś kolejne warstwy, zreszta przy innych farbach tez by tak zareagowało... wiadomo acryle szybko schną, ale warto odczekać te 12h ...

 

chciałbym żeby tak było, ale to się działo przy pierwszej cienkiej warstwie pędzlowania :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600 post (Przegapiłem 500 więc trzeba nadrobić )

 

Wspomniany wcześniej kabelek myśląc, że cały z giętkiego gumo-plastiku ukrywa coś w sobie.

I-16024.jpg

Jak widać druciki.

 

Ale do rzeczy.

Model skleja się świetnie, nie ma z nim najmniejszych problemów.

I-16025.jpg

Z przyczepką, widać jeszcze niedomalowania, poprawię. Stan, faktyczny - to co widać jest przyklejone.

 

I-16026.jpg

Porównanie. Widać dużą różnice. Układ jezdny nie jest jeszcze przyklejony.

 

Po za lekkim kurzem to co można mu zrobić, żeby nie wyglądał jak zabawka?

 

P.S. Nie myślcie, że nic nie robie z I-16. Fakt, nie wiele, ale zawsze więcej niż nic. Jutro i latawidła dam zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już o tym myślałem, jednak z figurkami nie mam żadnego doświadczenia.

 

Ketten będzie miał jednobarwne malowanie.

 

Ale chyba i I-16 zejdzie z pola "głównego projektu" (I have a idea! ), co nie oznacza, że go odłożę na bok.

 

Na razie nic nie zrobiłem znaczącego, w poniedziałek zabiorę się za pasy na fotele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Od niedzieli byłem chory na grype. Zanudzałem się oglądając telewizje w towarzystwie kaszlu i bólu głowy. Wreszcie dziś mogłem wyjść z łóżka i coś zrobić, stęskniłem się za modelami i nie wiedząc czemu złapałem I-16 (dziw że nie He-111). Nie wiedząc czemu postanowiłem coś zrobić z wnętrzem.

 

Znalazłem fotke i postanowiłem robić model w tym kierunku:

eduard.jpg

 

Na początku to wyglądało tak:

I-16030.jpg

 

Produkcja pedałów:

I-16029.jpg

Blaszka z blaszki... od świeczki

 

I-16033.jpg

I-16032.jpg

 

Potem te podwyższone coś po obu stronach siedzenia oraz przycięcie fotela, a za nim umieszczenie płaskiej części.

 

I koniec dnia. Może piękne to nie jest, ale jak na pierwszy raz mi się podoba i to jest najważniejsze XD

 

I-16027.jpg

 

Tu z 5 groszówką.

I-16028.jpg

 

Jeszcze jutro drążek. No i pasy + malowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz wiercił te blaszki?

 

W sumie pomysł nie najgorszy więc wywierciłem, a tak naprawdę przebiłem igłą No i po malowaniu, po machnięciu srebrnym i troszkę pasteli

 

I-16035.jpg

I-16034.jpg

 

A tu w lampką biurkową i bez flesza:

I-16036.jpg

 

I jak? (To jeszcze nie koniec.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz pożenić Iszaka z niemiecką aparaturą lotniskową ? Nawet jeśli niemiecki będzie... Problemy był z odpalaniem bardziej cywilizowanych konstrukcji w krajach cywilizowanych np. Beefa w Anglii czy Spita w Rechlinie. No, ale zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że to trochę tak jakbyś chciał zasilać dyskotekę chomikiem w kołowrotku.

Po prostu rożne samoloty (niemieckie, rosyjskie, amerykańskie...) mają rożne instalacje hydrauliczne, elektryczne itd. Trochę nie mozliwe było by dopasować to do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem bydlaka, widzę jeszcze jakieś ubytki czarnej i zielonej, ale to się poprawi przy wklejaniu.

I-16037.jpg

I-16038.jpg

 

Przyznam się, że pierwszy raz robiłem tak wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. No polakieruje, nie ma bata, nie musi być bo to przez flesza tak połyskuje

 

A pasy są z taśmy maskującej, nie dałem klamer, bo nie udało mi się ich wykonać. Wybaczycie mi?

 

Ooo... i jeszcze taka fotka porównawcza

KopiaI-16030.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.