Skocz do zawartości

I-16 -Academy +Kettenkrad -Tamiya 1/48 (SF)


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc na to że mój Karaś może mi się nie udać, postanowiłem zakupić drugi model na konkurs. Jak widać jest to "radziecka muszka"

Będzie z pudła, choć tak szczerze to jest pewien haczyk, malowanie, nie ujawnię jeszcze jakie...

 

I-16005.jpg

I-16006.jpg

I-16007.jpg

I-16008.jpg

 

model nie zachwyca, wnętrze świeci pustką, wnęki kół gładkie jak pupa niemowlęcia XD ale przeżyję,

 

możliwe że dam mu też podłoże, zwykłą mate z trawą

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie amerykańskie, ale fajny pomysł

jachud3 dzięki za dochowanie tajemnicy XD

 

jeśli by ktoś miał doświadczenia z tym modelem to bym był wdzięczny za informacje z czym tu można mieć problem podczas sklejania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo I-16 Dokładnie ten sam model zrobiłem w wakacje i dosyć przyjemnie go się składało więc trzymam kciuki

 

właśnie znalazłem Twój, bardzo ładny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh... chciałbym pokazać efekty prac ale pomimo przesiedzenia troche czasu nad modelem, nic nie wynika, a jak wynika to nie jest dobrze:

pomalowałem spód skrzydeł na błękitny... i na farbie powstały bąbelki powietrza, które zwykle znikały a tu piana (dosłownie) została i tak zaschła, musiałem to zmyć, pomyślałem że może to pędzelek myty w wodzie z dodatkiem ludwika nie wyschnął do końca i stąd ta piana, a skąd!

znowu, no nie wiem co zrobić, a na razie zajmę się śmigłem i silnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochajmy posty pod postem ale cUż...

 

Mam pecha na ten konkurs, Karaś okazał się jeszcze za trudny...

a jak opisywałem wyżej z I-16 też nie jest zielono, a może i jest:

I-16009.jpg

Skrzydełka malowane Pactrą, pierwszy raz musiałem malować zielony 3 warstwy.

 

Czas pokazać o co mi tu chodzi:

I-16.jpg

Historia zmyślona dla tego samolotu:

Samolot przejęty przez Niemców, przemalowany w warunkach polowych, (dlatego w miejscach gwiazd, napisów propagandowych itp. będzie inny odcień zielonego).

 

Teraz coś dla ludzi o mocnych nerwach

I-16010.jpg

Oto jest efekt problemu przedstawionego w poprzednim poście, malowane, z tym samym efektem z pięć razy.

 

I-16011.jpg

Zegary, nic nadzwyczajnego...

 

I-16013.jpg

Coś jeszcze mniej nadzwyczajnego, czyli siedzenie, macie pomysł co tu można zrobić?

 

I-16014.jpg Ramki, widać pomalowane na żółto elementy.

 

Chce to dać na mate z trawką, myśle o Kettenkradzie Tamiyi do tego a także o zrobieniu puszek z farbą (w 1/48 ).

 

P.S. Przepraszam że zdjęcia nie są przycięte ale nie miałem czasu zbytnio (czyt. referat z historii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tu za duzo wymyślać nie potrzeba. Na pewno jakiś I-16 z krzyżami się znajdzie. Jak poczekasz do jutro to dam Ci trochę schematów dla fińskich rat.

 

No i może maluj po sklejeniu, a napewno po wycięciu z ramek... Przecież to i odtłuścić trzeba, może dlatego tak słabo ci ten niebieski wyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. co do malowania to jestem free i robię co wymyśliłem, dlatego SF bo DOKŁADNIE taki nie istniał a fińskie zdjątka to się ma.

 

Odtłuściłem, nie ma bata żeby nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym żeby Smoku miał racje, ale naprawde odtłuściłem :/

 

macie jakieś pomysły odnośnie uatrakcyjnienia wnętrza? jakieś kabelki, pasy (jak jest zrobić?), czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie jakieś pomysły odnośnie uatrakcyjnienia wnętrza? jakieś kabelki, pasy (jak jest zrobić?), czy coś?

 

A szukałeś w sieci zdjęć kokpitu?

 

EDIT:

 

Znalazłem to:

http://www.plastikowe.pl/relacje/lotnicze-3/polikarpow-i-16-typ-24-1-48-eduard

 

Są tam zdjęcia kokpitu.

Co prawda model zupełnie inny ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jeszcze mniej nadzwyczajnego, czyli siedzenie, macie pomysł co tu można zrobić?

Pasy

 

no właśnie, jak zrobić pasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jeszcze mniej nadzwyczajnego, czyli siedzenie, macie pomysł co tu można zrobić?

Pasy

Rzeczywiście chyba lepiej byłoby gdybyś malował całość po sklejeniu.

Trafiony, zatopiony.

Zegary mi się podobają

 

Coś jeszcze mniej nadzwyczajnego, czyli siedzenie, macie pomysł co tu można zrobić?

Pasy

 

no właśnie, jak zrobić pasy?

 

o cholercia, przeczytałem pierwszą stronę i wysłałem posta, zapominając o drugiej

ja robię pasy z takiej wstążki jak do prezentów ^^ ale folia to też niezły pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę jutro nabyć dodatek do I-16 (jak wspominałem) ZDJĘCIE

i teraz pytanie, czy takie malowanie Kettena bywało na froncie wschodnim? (okres nie jest ważny)

 

P.S. Choć w sumie jest to SF więc "wszystko" mi wolno, ale wolę się upewnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.