Skocz do zawartości

Politechnika Wrocławska: Mi-2, TS ISKRA, Su-22, MiG-29


Praetorian

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przepraszam ale zapomniałem zapytać...dlaczego ten egzemplarz został "nielotem" mimo tego że wyglada prawie jak nowy...zwłaszcza oceniając po wnętrznościach...ktos może przybliżyć historię zdarzenia poproszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jedn z ex-niemieckich 29tych. Nie przeszedł weryfikacji płatowca w WZL-2, pęknięcia w strukturze nośnej na skutek intensywnej eksploatacji. Prawda jest taka, że jak Niemcy postanowili odsprzedać swoje MiGi, to w ostatnich miesiącach służby dawali im ostro po dupie. Byli z nimi w USA na Red Flag, zorganizowali kilka ćwiczeń u siebie i piloci bynajmniej nie latali zachowawczo (o uszy obiło mi się, że osiągano przeciążenia rzędu +10g). Stosunkowo dużo ex-niemieckich 29tych nie przeszło weryfikacji technicznej - posłużyły jako zapas części lub, tak jak ten egzemplarz - poszły do cywila. MiG-29 na pewno sa w WAT, Dęblinie, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie i u nas, na Politechnice Wrocławskiej.

 

Nasz egzemlparz ma w kilku miejscach zdjęte pokrycie (na obu statecznikach pionowych), które zastapimy arkuszami plexi, żeby widoczna była struktura wewnętrzna i część podzespołów. Dodatkowo zamontowane ma pozdespoły i agregaty z defektami i uszkodzeniami mechanicznymi, żeby nasi studenci mieli co robić na zajęciach. Będą musieli na zajęciach zbadać stan techniczny i ocenić, co jest ok, a co nadaje się do remontu. Z resztą, podobny cykl zajęć już prowadzimy na pozostałych maszynach, teraz dodatkowo bedzie kilka zajęć na MiGu. Ja tam w każdym bądź razie wiem, co nie bangla w naszym 29tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mikele za wyczerpujące info o tym ptaszku...no to ładnie Niemiaszki nam styrali samoloty przed oddaniem ...ale coz...jakby miałybyć same awarie...i katastrofy...to lepiej niech "studenty" sie uczą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.