Skocz do zawartości

Dornier Do-17Z 1:48 HobbyCraft


macotra21

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowilem i ja dolaczyc do konkursu. Na nagrode nie licze ale czemu nie.

Model nie jest zly, plastyk troszke mieki a same formy maja drobne przesuniecia jednak nic co nie dalo by sie obrobic. Do modelu nie znalazlem zadnych zestawow waloryzujacych, czyli bedzie prosto z pudla. kokpit ani srodek nie ma zbyt wielu elementow. A oto i fotki:

 

DSC03416.jpg

DSC03418.jpg

DSC03419.jpg

DSC03420.jpg

DSC03421.jpg

DSC03422.jpg

DSC03423.jpg

DSC03424.jpg

DSC03425.jpg

DSC03429.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA bym na twoim miejscy wypróbował na początku jak sprawują się kalki bo te HobbyCraftu mają chyba bardzo złą renomę.

Ogólnie zapowiada się fajowo, model duży i mocno przeszklony więc wypadało by poszaleć w kabince.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA bym na twoim miejscy wypróbował na początku jak sprawują się kalki bo te HobbyCraftu mają chyba bardzo złą renomę.

Kiedyś miały - teraz, w nowych edycjach kalkomanie Hobbycrafta są świetne - wiem, bo je już nakładałem.

Ten model Dorniera robiłem, zastosowałem w nim blaszkę Eduarda. Teraz już chyba ciężko dostępną. Składa się ten zestaw całkiem przyzwoicie, choć model, trzeba przyznać jest mocno uproszczony. Ale do dzieła - może z tego wyjść całkiem fajny 'ołówek'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blaszki sa juz chyba niedostepne, a poza tym to ma byc szybki projeky, ktory na prowadzic do bardziej "zawansowanwgo" projektu, czyli p-61. A co do dobrego "olowka" to moze uda mi sie nabyc ktoregos dnia Do-17 z Classic Airframes....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

odswiezam temat, co prawda konkurs sie juz skonczyl:) ale sie nie wyrobilem, coz zawirowania zyciowe. Bardzo licze na Wasza pomoc, gdyz model swoja jakoscia nie powala. Jest to moj trzeci model po powrocie do modelarstwa, dlatego prosze, blagam o pomoc . Pierwszy to byla tankietka z RPM, drugi to Panzer II z Tamiyi i to trzeci.

Wlasciwie to wyglada ten model jakby byl RPM ) Instrukcja jest zupelnia nieczytelna, robienie wnetrza to juz zupelna praca sapera. Nie dosc ze nic w tym wnetrzu nie ma to jeszcze nie wiadomo gdzie co dac. Panel radia pokazany jest na prawej burcie a w rzeczywistosci (zdjecia i wnetrze Classic Airframes) byl na lewej.... Tak wogole to model wyglada jak short run, nie ma pozaznaczanych miejsc gdzie co przyklejac - podwozie glowne czy gondole silnikow. Coz udalo mi sie skonczyc tankietke, uda mi sie i Dorniera. Szkoda bo fajny duzy model... ale jak pisalem moze kiedys zdazy mi sie kupic tego z Classic Airframes.

I pare zdjec z pocztkow i na potwierdzenie mojej tezy o niezbyt udanym modelu...

oto instrukcja !!!

 

DSC04182.jpg

 

miejsce pilota????

 

DSC04183.jpg

 

radio i widoczne jamy skorczowe (co prawda w tym miejscu nie sa najgorsze bedzie to nastepny zegar)

 

DSC04184.jpg

 

srodek kadluba i gdzie to wszystko umiescie?

 

DSC04185.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

po uplywie sporego czasu udalo mi sie w koncu skonczyc srodek. Moze nie jest to rewelacja, ale jestem z tego koncowego efektu zadowolony. Dolazylem od siebie pasy zestaw Eduard - pierwszy raz je robilem, nawet fajna zabawa. A teraz pare zdjec i mam nadzieje ze i waszych opinii, co mozna jeszcze zmienic lub dodac.

 

DSC04305.jpg

 

DSC04304.jpg

 

DSC04303.jpg

 

DSC04302.jpg

 

DSC04301.jpg

 

DSC04300.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

No i nastapily dalsze opoznienia. Wlasciwie to na moje usprawiedliwienie moge tylko pokazac ze cos w tym czasie zrobilem:

 

DSC04467.jpg

 

a przy okazji udalo mi sie kupic na znanym portalu aukcyjnym dwie fajne rzeczy ktore pomoga wypelnic pustke i skonczyc szybciej model.

 

DSC04471.jpg

 

DSC04474.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

no i wielkimi krokami ale bardzzzzzzzzo wolnymi krokami projekt ten zbliza sie do konca. udalo mi sie w koncu uzyskac w miare gladkie przejscie pomiedzy kadlubem i skrzydlem wymagalo to sporo szpachli i czasu i szpachli i czasu i szpachli i czasu. a oto i zdjecia:

IMGP1141.jpg

 

IMGP1141.jpg

 

IMGP1141.jpg

 

IMGP1141.jpg

 

IMGP1147.jpg

 

moze jeszcze z pol roku i skoncze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Oficjalne powiadomieni o nie skonczeniu tego warsztatu. Nidgy ale to przenigdy nie skoncze tego modelu. Wyczerpal on wszelki moje mozliwosci i poklady cierpliwosci i oficjanie wyrzucilem go do kosza.

 

Zegnam Cie Dornierze bez zadnego sentymentu. Byles beznadziejnym modelem, i juz za toba nie zatesknie.

Zegnaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to zła modela była...

Grunt, żeby czerpać z modelarstwa przyjemność, nie ma co się męczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalne powiadomieni o nie skonczeniu tego warsztatu. Nidgy ale to przenigdy nie skoncze tego modelu. Wyczerpal on wszelki moje mozliwosci i poklady cierpliwosci i oficjanie wyrzucilem go do kosza.
To ja tak zapytam dyskretnie - jest możliwość przejęcia Twojego kosza?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.