Skocz do zawartości

Podstawy ale to podstawy malowania.


Rudolf

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmm, dziwnie ci ten Spitfire wyszedł nawet jak na 1 warstwę, ja też maluje pędzlem ale takie słabe pokrycie to nigdy jeszcze nie miałem. Chyba twój błąd leży w technice pędzlowania.

Ja też maluję pędzlem i czasami też mi tak wychodzi, druga warstwa zazwyczaj dobrze już kryje, a jak nie to cienką trzecią i jest gitarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo o to mi chodziło. Ostatnim razem (przy ławoczkinie) dałem zbyt gęstą farbę, przez co nie wyglądał ładnie, więc pomyślałem, że teraz zrobię tak:

1 warstwa rzadka (jak na foto)

2 warstwa lekko rozrzedzona

3 ewentualnie tak jak 2

 

Robię tak, bo nie chcę stracić detali i linii podziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hje wtrace sie ..Rozcięczam farbe model master 2 rozcięczalnika i 4 farby farba za chole...re nie chce kryć , Oczewiście odtusilem powierzchnie najpierw . A z Humbrolem ma proble bo pozostawia smugi chciarz tez mocno rozcięczam ...Maluje pędzalmi ze sztucznego włosia ??

Następne posty pisane takim stylem będą magicznie znikać.

Moderator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam,

po dłuższej przerwie będę dalej drążył temat.

W innym dziale tego forum pytałem o malowanie luf.

Pytanie moje sprowadzało się, w skrócie mówiąc, gun metal czy kamo na lufy.

yoony odpowiedział że:

kaliber

do 20-25mm gun metal

powyżej kamo.

 

Zabrałem się za "PRIEST`a" revella i zgłupiałem... PRIEST to w zasadzie samobieżna haubica 105 mm (artyleria stromotorowa). Kaliber zdecydowanie powyżej 25mm ale z racji na charakter działań (ostrzał ciągły, raz po raz) lufa musiała nagrzewac się do bardzo wysokich temperatur, co moim zdaniem, powinno "wypalic" farbę na powierzchni lufy.

Poradźcie proszę co z tym zrobic, jak to malowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha,

druga nie mniej frapująca mnie kwestia, to malowanie całego tego ustrojstwa wokół lufy, ta skrzynka pod i tuba nad. Przy okazji może ktoś mnie objaśni co to...

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c6d074563c5d5567.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Problem polega na tym że są to zdjęcia jednostek stojących w MUZEUM, czyli NIE UŻYTKOWANE. Zobacz że nie ma też otarc farby, watheringu, śladów eksploatacji ani błota któe z taką lubością modelarze również tu wypowiadający się stosują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą skąd pewnośc że były malowane? Czy potrafisz z całą pewnością to stwiedzic?

A co powiesz o tych zdjęciach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/91c2b73945afed8d.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aa1d683b881cea5f.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1f809cf888980dbd.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ec8ae7840e569f01.html

 

A na tym czyż nie jest farba wypalona tak od połowy długości do hamulca wylotowego?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/20cc9cd016dd52fc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudolf, po pierwsze korzystaj z opcji Zmień.

Po drugie, fotki powinienem wywalić, nie pokazuje się linków, jeżeli możesz pokazać normalną fotkę.

Po trzecie - jeżeli masz fotki, to maluj tak jak jest na nich pokazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudolf, po pierwsze korzystaj z opcji Zmień.

Do czego?

nie pokazuje się linków, jeżeli możesz pokazać normalną fotkę.

z przyjemnością tylko jak to zrobic?

jeżeli masz fotki, to maluj tak jak jest na nich pokazane.

Przypatrz się temu co jest na fotkach i powiedz mi jaka to farbka cwaniaku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 zdjęcie, działo w całości pomalwoane w Panzergrau, lufa też

2. działka kalibru 20-45 mm nie są malowane

3. okopcenei lufy...

Rudolf gulusowi nie pyskuj bo to jeden z założycieli forum ;)

Pytanie o malwoanie luf jest dla mnie głupie. Dalej nie udowodniłeś swojej tezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie próbuję udowodnic, ja PYTAM, a że bywam w tym upierdliwy przez swoją dociekliwiśc to inna brocha...

Pytanie o malwoanie luf jest dla mnie głupie.

A dla mnie istotne, jestem z kolei wszystkiego ciekawy, to w końcu mój pierwszy model...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to Twój pierwszy model, to i tak Ci się nie uda pomalować tak, żeby oddać domniemany efekt "przegrzanej farby". Lepiej skupić się na czystym sklejeniu i czystym pomalowaniu z ładną, gładką powierzchnią farby i jakiś prostych malarskich zabiegach uplastyczniających typu wash i delikatnie kurzenie, niż kombinowanie z lufą.

Jak masz tego Priesta w 1:72 to nic sensownego Ci się nie uda osiągnąć, a nawet w 1:35 takie coś by było ciężkie do wykombinowania. Przybrudź czarnymi pigmentami albo sproszkowaną pastelą/artystycznym węglem drzewnym i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to Twój pierwszy model, to i tak Ci się nie uda

Dzięki... właśnie tego mi było potrzeba... nie ma to jak wstarcie starszych doświadczonych kolegów... chlip... chlip...

A tak poważnie to liczę się z tym, co wcale nie oznacza że mam w to uwierzyc! Jak mawiał pewien klasyk: "mam zamiar życ wiecznie lub umrzec próbując tego dokonac..."

Zauważę że temat malowania w ogóle rozpocząłem prawie rok (!) temu i ciągle mówimy o tym samym modelu. Naprawdę się staram.

domniemany efekt "przegrzanej farby"

Ha! więc coś jednak jest na rzeczy z tą farbą na lufach!

 

Wystarczy trochę podrążyc i języki się rozwiązują...

 

Używaj funkcji ZMIEŃ jeśli chcesz coś dodać po chwili

mod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! więc coś jednak jest na rzeczy z tą farbą na lufach! Laughing

 

Hmm, no właśnie nie...

Nigdy o czymś takim nie słyszałem, chyba jesteś pierwsza osobą, która zadaje takie pytanie , ot:

Lufa:

63653pt0-1.jpg

Tak wygląda ostrzał z tego cuda:

56538097D7FB6493.jpg

I co?? I nic, jak widać na załączonych obrazkach

I tak można wymieniać, i wymieniać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki. Te foty rozwiewają większośc moich wątpliwości, pomaluję lufę razem z pancerzem.

Przy okazji, nie wiecie gdzie w Warszawie jest jakiś sklep z akcesoriami do pneumatyki? Skombinowałem sobie akwarystyczną butlę na CO2 do zasilenia aero, ale nie mogę nigdzie znaleźc redukcji z 1/2 na 1/4 cala żeby zamontowac jakiś reduktor ciśnienia. Hydrauliczne kształtki się nie nadają bo są ciut "rzadsze" gwinty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam po dłuższej przerwie.

Niestety PRIEST prawdopodobnie nie zostanie ukończony... Coś dziwnego dzieje się z farbą w tych miejscach gdzie był aplikowany klej. Po prostu odpada... Plastik w tych miejscach jest taki jakby wypłowiały. Zaznaczę że klej był aplikowany po przeciwnej stronie niż jest kładziona farba. Nie wiem czy zrozumiale się wyrażam... Nieważne, klepię w te klawisze bo mam inny problem, malowanie akrylem fototrawów...

Mimo że odtłuściłem blaszkę przed malowaniem rozpuszczalnikiem, to jak przeciągnę pędzlem to "zbiega" mi się farbka i nie chce pokryc całej powierzchni. Farbka powinna byc ok, świeżo kupiona (pactra) i na plastiku idealna, a tu... kicha.

Macie jakieś pomysły co z tym zrobic?

 

Przy okazji, może ktoś wrzuci jakiś działający link do sprawdzonego sklepu internetowego w Chinach z blachami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.