Skocz do zawartości

Podstawy ale to podstawy malowania.


Rudolf

Rekomendowane odpowiedzi

Powinieneś chyba blachę prysnąć najpierw jakimś podkładem, a dopiero potem akryl. Ja malowałem blachy farbami Vallejo i nic takiego się nie działo, ale najpierw prysnąłem je podkładem kupionym w motoryzacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

blachy potraktuj kolorem bazowym jak pisali wcześniej, który będzie robił za podkład i powinno by ok. Ja nie daje żadnych podkładów, a stosując tą technikę (w szczególności przy akrylach) poradzisz sobie. Pamiętaj że rzadko kiedy jedna warstwa starczy.

 

A ja z innej beczki.

1. Czy malując pędzlem jest sens robienia presheadów?

2. Jak zrobi dobry wash malując pędzlem

3. Czy jest sens robienia presheadów aerografem w przypadku modeli z wypukłymi liniami?

 

Wiem że pytania są tendencyjne, jednakże sądzę że nowym, jak i starszym nie stosujących tych technik się przydadzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. bardzo prosto, musisz malować cienką warstwą farby żeby sobie nie pozalewać linii podziału. A tak to normalna procedura jak do płukanki...

 

pzdr.

 

A można rozwinięcie?

Rozumiem że wash robię mocno rozcieńczoną farbą w kolorze jakim był wcześniej model malowany tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeeeee. To jest filtr. Jeśli robisz washa na latadłach, to czarnego, na pancerce czarny, brązowy, piaskowy, zależnie od terenu, po którym miałoby to coś jeździć.

Polecam lekturę: viewtopic.php?t=6669

 

Cienkiej warstwy farby chyba nie muszę rozwijać. Jak jeszcze coś niejasne - wal na PW, postaram się pomóc.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A filtr to przed washem czy po washu?

[EDYTA]

 

Washa można bez problemu robi w maszynach z wypukłymi liniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś chyba blachę prysnąć najpierw jakimś podkładem, a dopiero potem akryl

prysnąłbym gdybym miał czym... :(

Podkładem czyli jakąś emalią czy są podkłady akrylowe..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

witam , jestem tu nowy i to mój pierwszy post, kiedyś sklejałem modele i znowu zacząłem , kupiłem Subaru impreze WRX fujimi i mam problem z malowaniem. Otóż zawsze malowałem zaraz po sklejeniu normalnie pactrami , a podkład humbrola stosowałem tylko na figurkach . Czy ktoś mógłby mi napisać (np. w punktach) jak idiocie, co pokoleji ma zrobić jeżeli chodzi o malowanie ? wiem np. że będe musiał kupić farbe w sprayu ( aerograf odpada) i chyba tamiyi , ale na tym kończy sie moja wiedza . głównie chodzi mi o te wszystkie podkłady, szpachle, fiiltry itd.

z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm , trochę rozumiem ze zdjęć , ale nie znam hiszpańskiego...

nie chce mi się słowo w słowo ale z castylijskiego mniejwięcej ze pierwej dał kolor potem położył wałeczki blu-tack masy.potem taśmą pozabezpieczał następnie brzegi taśmy z masą połączył tą samą masą dociskając kolejne cienkie wałeczki.pomalował kolejnym kolorem i znów od początku i znów dał kojeny kolor. na końcu pisze żeby uważać przy odklejaniu taśmy żeby kolorów nie poniszczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.