Skocz do zawartości

SU-76M +załoga, Miniart 1:35


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

Wnętrze całuśne.

Kierat to także moje wypociny, nie ukończone z resztą - ale finał będzie, na pewno.

To tam po raz pierwszy z syfkiem wszedłem wyżej,jak na boczne burty i od razu było podniesione LARUM...ale nic

 

Co do pigmentów, po prostu działasz kontrastowo - robisz sobie z nich płukanki - takie jakby(rozpuszczasz) po troszę każdego odcienia.

Na koniec plamke tego,plamke tamtego

 

Przykazaniem wynalazcy i Innych prekursorów było, by nie działać pigmentami kontrastowo, co w moim przypadku się nie sprawdza i ja się z tym nie zgadzam

Trzeba mieszać - jasne w ciemne,ciemne w jasne.

Używać ich na KAŻDYM etapie, nietylko na koniec..jak i filtry,washe itd.

 

Już kiedys o tym w którejś relacji pisałem.

 

 

koniec OT

 

reasumując, super robótka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Aha czyli już będę wiedział co i jak .

Błoto wyschło dobrze, pojaśniało. Wykorzystałem więc patent kolegi czak45 żeby dać sidoluksa na mokre błoto. Fajnie to wygląda i działa . W końcu wkleiłem te pociski do wnętrza. Zamontowałem działo i przykleiłem budę. Rany tutaj to było trochę sapania i nadludzkiej siły. Po bokach wychodziły szpary, góra z dołem nie schodziły się dobrze . Jednak trochę walki, przyłożenia siły tu i ówdzie oraz Super Glue i jest cacy bez szczelin. No może w jednym miejscu ale nie widać tego .

th_DSCN3398.jpg th_DSCN3400.jpg th_DSCN3401.jpg

th_DSCN3402.jpg th_DSCN3404.jpg th_DSCN3405.jpg

th_DSCN3406.jpg th_DSCN3408.jpg th_DSCN3409.jpg

jako następne to walka z kołami i gąskami. Muszę też zacząć myśleć nad podłożem coby koła nie wisiały w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej wspominałem, zabrałem się za koła z trakami.

Stworzyłem sobie taki prosty przyrząd do gąsek. Żeby było prosto i szybciej to wziąłem listeweczkę z balsy, która akurat wchodziła między zęby. Wkleiłem ogranicznik i nałożyłem ogniwa na jedna stronę. Następnie wpuszczałem po jednej kropli kleju w łączenia, pięknie klej rozpływał się po całej szczelinie. Odczekałem parę minut i zdjąłem ostrożnie gąski. Odczekałem kolejne kilka minut i nałożyłem ma koła. Dałem o jedno lub 2 ogniwka mniej, żeby łatwiej naciągać. Lepiej dokleić niż rwać. dodałem z tego co było pod ręka podpórki imitujące nierówności terenu. Dałem leciutkie zwisy na gąskach. Teraz niech schnie. Jutro druga strona. Koła są tylko nałożone i gotowe gąski pójdą do malowania a kadłub do dalszego montażu.

th_DSCN3419.jpg th_DSCN3421.jpg th_DSCN3422.jpg

th_DSCN3423.jpg th_DSCN3425.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały, szybki apdejt . Zrobiłem drugą gąsienicę, pierwsza już gotowa do malowania. Nabiłem też pacynki na szpilki, żeby lepiej się je malowało. Jedna leży bo coś super glue nie chce "złapać" podstawki i potrzebuje więcej czasu .

th_DSCN3442.jpg th_DSCN3443.jpg th_DSCN3445.jpg

To tyle na dziś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozytywne oceny .

Kolejny odcinek z cyklu "Buduję sobie działo" .

W końcu nabrał kolorków jakich trzeba. Możecie wreszcie zobaczyć jak błotniki wyglądają. Farba oczywiście jeszcze mokra. Wczoraj po przymiarkach chciałem zdjąć koła i... wlazły tak mocno, że ni ch..., yyyy nie chciały zejść. Więc zostawiłem te, które groziły ukręceniem wahaczy . W tle widać, że figurki dostały skóry. Pierwsza warstwa to jest na razie, więc początek robót. Do jutra niech wszystko ładnie wyschnie a potem będzie wash i młotkowanie .

th_DSCN3446.jpg th_DSCN3447.jpg th_DSCN3448.jpg

th_DSCN3449.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabierzcie ode mnie młotek

Obiłem dziada porządnie. Błotniki to wiadomo, że maja być styrane ale czy z kadłubem nie pojechałem za daleko? jak już mówiłem ma to być stary frontowiec więc poważnie zużyty. Na przedniej płycie sa obicia bo będzie lina holownicza zarzucona i trochę porysowała lakier . Podwozia nie tłukłem bo i tak będzie obłocone i zapigmentowane.

th_DSCN3452.jpg th_DSCN3453.jpg th_DSCN3454.jpg

th_DSCN3455.jpg th_DSCN3456.jpg th_DSCN3457.jpg

th_DSCN3458.jpg th_DSCN3459.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowym roku.

Sylwester sylwestrem ale lepić trzeba . Poszedł wash i lekka biedronka, której w ogóle nie widać . Fajnie się teraz prezentuje. Zabrałem się także za figurki. Masakra, twarze to porażka. Nic dziwnego, pierwszy raz robię figurasy . No nic, trzeba będzie jeszcze popracować nad nimi. Wczoraj jeszcze szybko zmontowałem ramkę na podstawkę. Spora będzie jak na pojazd + 4 ludki.

th_DSCN3516.jpg th_DSCN3517.jpg th_DSCN3518.jpg

th_DSCN3519.jpg th_DSCN3520.jpg th_DSCN3521.jpg

Widok na główne elementy, już pomalowane i czekają na swoja kolej wklejenia.

th_DSCN3522.jpg

Podstawka, a raczej jej ramka.

th_DSCN3523.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze przed washem modele dziwnie wyglądają, tak zabawkowo bardziej i płasko. Kolor klosza to zwykły srebrny Humbrola (11).

Od ostatniego wpisu zająłem się podstawką. Ze styropianu wyciosałem zarys podłoża z powiększonymi koleinami. Jak pójdzie na to właściwy grunt to się zmniejszą i będzie pole manewru na zagłębianie gąsienic i korekty w lewo i prawo.

th_DSCN3524.jpg th_DSCN3525.jpg th_DSCN3526.jpg

Dorobiłem sobie żaróweczkę do lampy

Zrobiona z wyciśniętego na palec Hermolu i wałkowana, aż powstały kuleczki, jedna z nich wkleiłem.

th_DSCN3528.jpg th_DSCN3531.jpg

Pomalowałem wyposażenie na kadłubie, dałem linę holowniczą i wydech. nie widać tego dobrze na fotach ale rury i tłumiki maja fakturę jaką trzeba. Na końcu jeszcze dam pigmenty na to.

th_DSCN3532.jpg th_DSCN3533.jpg th_DSCN3534.jpg

th_DSCN3537.jpg

I jak? Chyba może być?

 

edit: cholera, dopiero teraz zobaczyłem, że zapomniałem pomalować piłę z boku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dałem błota

Nawaliłem błota na kadłub. Jeszcze świeże więc się świeci. Jak wyschnie to będę się bawił w różnicowanie kolorów pigmentami i wilgotność. Wiem co myślicie, ooo rany okropnie to wygląda , nie bójcie żaby, to dopiero sam początek

Docelowo błoto ma być suche i jasne u góry a ciemne i wilgotne na dole.

th_DSCN3550.jpg th_DSCN3551.jpg th_DSCN3552.jpg

th_DSCN3554.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo rany okropnie to wygląda .a ta pila co taka biala u gory?bo jesli to ma byc srebrne otarcie to slabo to wyglada.a to okragle przy przdnim mocowaniu pily z taka dziura to tak musi byc czy to jama skurczowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błoto na kolach trzeba było robic z nałożonymi gąsienicami, bo teraz będziesz miał problem z dobrym i podobnym ubłoceniem gąsek. Do tego koła które nie powinny miec takiej ilości błota na części, kóra się styka z gąsienicą .

 

Takie tylko uwagi i podpowiedzi z mojej strony. Obserwuję Twój warsztat od samego początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Mi też coś z ta piłą nie tego, spróbuje to poprawić. Co do tego czegoś koło lampy to nie wiem co to jest i czy ma być płasko czy z otworem. Nie mogłem znaleźć żadnej dobrej fotki. Gaski na koła dało się bez problemu nałożyć. Ogólnie muszę powiedzieć, ze zadowolony jestem z tego co zrobiłem. Widać wyraźnie brak doświadczenia w tym błotku ale przynajmniej nauczyłem się sporo. Nie od razu Rzym zbudowano.

Pomalowałem też ludki, jeszcze bez washa. Jutro może uda mi się je dokończyć.

th_DSCN3558.jpg th_DSCN3560.jpg th_DSCN3561.jpg

th_DSCN3562.jpg th_DSCN3563.jpg th_DSCN3564.jpg

Sorki za zdjęcia, jutro wstawię nowe jak wszystko ładnie wyschnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem ale cóż. Odpocząłem od modelu trochę i jak teraz patrzę na niego to coś mi nie gra z błotem. Sam nie wiem co . Jak tak patrzę to wydaje mi się, ze koła jezdne dziwnie wyglądają. Trudno mi powiedzieć co jest nie tak, jakbym wiedział to bym poprawił . Może Wy wiecie co muszę zmienić? Może koła zrobić całe mokre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę sie do czegos doczepić, to do:

- lina

- narzędzia.

 

Lina moim zdaniem powinna mieć kolor "stalowy" i lekko zardzewiała i ubrudzona, nie widziałem, aby lina była malowana tym samym kolorem co czołg.

Narzędzia są takie sobie, to drewienko jest jednolite, jak by były z czegos odlane, a nie drewniane i również zużycie ich.

Sam mam z tym duże problemy, ale to tak od widza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

daje lepsze fotki pojazdu.

th_DSCN3565.jpg th_DSCN3566.jpg th_DSCN3567.jpg

th_DSCN3568.jpg th_DSCN3569.jpg

Może rzeczywiście przesadziłem z błotem. Mam plan aby złamać tą jednolitość na kołach innym odcieniem pigmentów. Na środku dać jaśniejsze.

Zabrałem się też za załogę. Wycieniowałem trochę, na razie świecą się bo świeżo położony jest lakier matowy i musi wyschnąć.

th_DSCN3571.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

pomyślałem i dałem jednak kapkę jasnego brązu na koła. Troche złamało jednolitość.

Zrobiłem też 3 figurki. Kurcze na fotach nie widać dobrze brudzenia . W tle jest pan dowódca ale jeszcze sporo roboty przy nim. Na razie tylko pomalowane co trzeba na nim.

th_DSCN3573.jpg th_DSCN3574.jpg th_DSCN3575.jpg

th_DSCN3576.jpg

Jak na pierwsze w życiu figsy to jestem zadowolony. Na żywo jakos to lepiej wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.