Skocz do zawartości

[Warsztat] Me Bf 109 G-10 1:48 Revell


Marcin_C

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie

Moja pierwsza relacja

Model jest dość stary, formy pochodzą z początku lat osiemdziesiątych, natomiast ja na wypraskach mam rok 1990. Ilość części śladowa, jak na model w cztery ósemce.

 

Zacząłem w zeszłym tygodniu i ze względu na chroniczny brak czasu obecny stan prac prezentuje się tak

 

dscf0060oa3.th.jpg dscf0062ls2.th.jpg dscf0063dk3.th.jpg dscf0064rg1.th.jpg

 

dscf0066vm7.th.jpgdscf0067gx8.th.jpg dscf0069uk8.th.jpg dscf0070vq4.th.jpg

 

dscf0073mj1.th.jpg

 

Na chwilę obecną nitowanie, zostało jeszcze ustrzenie poziome do ponitowania i będą konieczne poprawki i kolejne nity po sklejeniu i szpachlowaniu kadłuba z płatowcem.

 

Po weekendzie zabieram się za wnętrze, ze względu na brak blaszki do tego modelu będzie radosna twórczość własna.

 

Wybaczcie jakość fotek ale jestem mocno początkujący w tej kwestii.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały i w ogóle pierwszy w życiu scratchbuild, nie za bardzo wyszedł, ale założenie jest takie, że kabina ma wyglądać fajnie przez zamkniętą owiewkę.

 

Kolejny mały kroczek naprzód, teraz najprzyjemniejsza część, czyli malowanie.

 

dscf0154kz9.th.jpg

dscf0155et6.th.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały apdejt

 

dscf0213gw9.th.jpgdscf0212rc1.th.jpg dscf0211li9.th.jpg

 

Jutro podkładzik i poprawki, a pewnie będą. Jak narazie ilość szpachli śladowa, co mnie bardzo mile rozczarowało.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak robota leci, pierwsze malowanie aero, wyszło jak wyszło, trzeba się będzie nauczyć...

 

dscf0215ex3.th.jpg

 

dscf0217wn4.th.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty swirujesz? Dobrze jest... Ja tam nie widze nic, czego moglbym sie czepic... No moze faktycznie wspomniane zegary, bo w tej skali bedzie to widac. Tzn. nie bedzie ich widac.

 

Przeca pisze że fajnie jest, a i "dolne partie płatowca" super pomalowane!

 

A zegary to przecież można by pociągnąć na "sucho' metalizerem -co ładnie uwypukli tablicę (tak robię po pomalowaniu blaszek..) pomalować środeczki zegarków na ciemniejszy kolor.. . W malowaniu to ja totalny laik i d.. jeszcze jestem.., ale wszelkie inne prace to co innego, a prace przy wnętrzach lubię. To się wypowiedziałek

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robaczki drogie, wnętrze jest lekko na "odwal" z tego względu, że owiewka tym razem będzie w pozycji zamkniętej.

 

Pozdróweczka.

 

P.S. Pozatym zabrakło mi kasy na blachy, a nie chciałem zaogniać stosunków domowych z szanowną drugą połową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeca pisze że fajnie jest,

To "nie swiruj" bylo do Marcina. Z tym przetarciem wypuklosci metalizerem, albo nawet bialym kolorem to nie jest gupi pomysl. Nawet przez zamknieta owiewke bedzie lepiej wygladac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeca pisze że fajnie jest,

To "nie swiruj" bylo do Marcina. Z tym przetarciem wypuklosci metalizerem, albo nawet bialym kolorem to nie jest gupi pomysl. Nawet przez zamknieta owiewke bedzie lepiej wygladac...

 

Przetarłem, ale widać słabo wyszło, zresztą w tym modelu chodzi o coś innego, malowanie niemieckiego kamo przy użyciu aero po raz pierwszy, wogóle po raz pierwszy aero, no i nity, które po ocenieniu efektów własnej pracy na stałe wprowadzam do warsztatu jako condicio sine qua non

 

Pozdrawiam.

 

Przy dobrym wietrze dziś zakończę malowanie kadłuba, a że nad morzem dziś mocno wieje, szansa jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robaczki drogie, wnętrze jest lekko na "odwal" z tego względu, że owiewka tym razem będzie w pozycji zamkniętej.

 

Pozdróweczka.

 

P.S. Pozatym zabrakło mi kasy na blachy, a nie chciałem zaogniać stosunków domowych z szanowną drugą połową.

 

Znam ten ból.. , chociaż jak moje kochanie zobaczyła sklejonego kometa to jakoś milej potraktowała moje "nowe sposoby wydawania pieniążków"

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działam, działam, tylko jakiś matołek mi dziś popołudnie zajmuje i nie mam czasu zrobić kamo na skrzydłach i kadłubie, a miało być tak pięknie, żona w pracy na popołudnie...ech nie lubię niezapowiedzianych wizyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciag dalszy

 

Było tak:

 

dscf0292lb2.th.jpg

 

jest tak:

 

dscf0293cm1.th.jpg

dscf0294zz3.th.jpg

dscf0295zr9.th.jpg

 

 

Jestem średnio zadowolony, ale człowiek całe życie się uczy, dobór kolorów to coś co raczej położyłem ale liczę na łagodny wymiar kary.

 

Tak czy inaczej zaczyna toto nabierać wyglądu.

 

Pytanie dnia: Czy to malowanie jest nadal dżezzi

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kolory dobrane idealnie jeśli chodzi o odcień a i malowanie b. ładne, ech jednak aero to jest to.

Pozdrawiam!

Dawaj dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pokrycie, to miał to być, że tak powiem jakiś tam efekt płowienia, wyszło jak wyszło. Co do doboru kolorów kamuflarzu to po rozmowie z Guru wyszło, że taki kamuflarz to niestety czysta fantastyka Revell'a (pierwszy i ostatni raz się na instrukcji wzorowałem), bo takich G-10 w kamo 76/81/83 było niewiele, a i odcienie tego koloru są tak zwane "od biedy może być"

 

To tyle w kwestii tłumaczenia się.

 

Zbliżam się powolnymi kroczkami do końca, nie spieszy mnie się, jakoś pod koniec przyszłego tygodnia powinien się znaleźć w galerii. A po drodze zacząłem powolutku dłubać kokpit od FW 190 A3 i tam nie ma zmiłuj, robię bardzo dokładnie z blaszkami,elemenatmi dodanymi od siebie i na podstawie zdjęć i schematów technicznych (niestety nawet w kokpicie Tamiya ma błędy, drobne ale są), niebawem, kolejna relacja, która mam nadzieję, cieszyć się będzie większym zainteresowaniem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pokrycie, to miał to być, że tak powiem jakiś tam efekt płowienia, wyszło jak wyszło. Co do doboru kolorów kamuflarzu to po rozmowie z Guru wyszło, że taki kamuflarz to niestety czysta fantastyka Revell'a (pierwszy i ostatni raz się na instrukcji wzorowałem), bo takich G-10 w kamo 76/81/83 było niewiele, a i odcienie tego koloru są tak zwane "od biedy może być"

 

Niewiele ale jednak były jak sam twierdzisz-a więc nie widzę problemu..

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pokrycie, to miał to być, że tak powiem jakiś tam efekt płowienia, wyszło jak wyszło. Co do doboru kolorów kamuflarzu to po rozmowie z Guru wyszło, że taki kamuflarz to niestety czysta fantastyka Revell'a (pierwszy i ostatni raz się na instrukcji wzorowałem), bo takich G-10 w kamo 76/81/83 było niewiele, a i odcienie tego koloru są tak zwane "od biedy może być"

 

Niewiele ale jednak były jak sam twierdzisz-a więc nie widzę problemu..

Pozdrawiam!

 

No ja widzę bo to nie jest lege artis bo ten do którego są kalki w zestawie miał insze kamo w rzeczywistości ale człowiek się uczy na błędach (mówili oglądaj fotki archiwalne), na Mesiu od Hasegawy takiego błędu już nie poczynię

 

Pozdrawiam przeserdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.