Skocz do zawartości

Mil Mi-24 "HIND" D [ITALERI] 1/72


Liteonit1

Rekomendowane odpowiedzi

Model bardzo efektowny, tego można pogratulować

ale sam napisałeś że wiesz jak się teraz dba o maszyny, a ten model strasznie uwalony, za mało zmyłeś washa, powinien zostać tylko w zagłębieniach. Chyba że chciałeś zrobić zacieki brudu po jakimś deszczu czy coś... to oki, ale troszkę przesadziłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

 

odnośnie malowania - lepszy efekt osiągnąlbyś gdybyś przymaskował powierzchnie, bo granice między kolorami są zbyt rozmyte.

 

No to prawda... niestety nie wiedziałem o tym wtedy...

 

 

Model bardzo efektowny, tego można pogratulować

ale sam napisałeś że wiesz jak się teraz dba o maszyny, a ten model strasznie uwalony, za mało zmyłeś washa, powinien zostać tylko w zagłębieniach. Chyba że chciałeś zrobić zacieki brudu po jakimś deszczu czy coś... to oki, ale troszkę przesadziłeś

 

No dzięki, co do tego wash'a to miały być właśnie zacieki z deszczu...

 

Prace wrą więc dziś kolejna dawka zdjęć. Chciałem jeszcze nawiązać do tych nieszczęsnych kalkomanii, a mianowicie do szachownic. Znalazłem jedną fotografię z identycznym malowaniem jak ja zrobiłem natomiast szachownice są również tak samo jak u mnie na śmigłowcu:

 

i-1.jpg

 

Mam jeszcze jedno lecz jest to rysunek z którego pobrałem pomysł wash'a. Tu też jest tak samo ułożona szachownica ale to nie ma nic do tego bo śmigłowiec jest sprzed 1993 roku :

 

i1-1.jpg

 

Tak więc napiszcie co o tym sądzicie..

 

Teraz do rzeczy. Dam poniżej zdjęcia zrobione w lepszym świetle. Śmigłowiec dostał osmolenia od wyrzutni rakiet niekierowanych 9K114 (jak to napisał Mikele) oraz wash we wnękach podwozia przedniego i głównego ( i tu chyba raczej grubo przesadzone, a przynajmniej tak mi się wydaje...) :

 

i2-1.jpg

i3-1.jpg

i4-1.jpg

i5-1.jpg

 

Wczoraj zabrałem się za matowienie całości. Teraz już tak się nie błyszczy i jakoś to wygląda. Aczkolwiek sami ocenicie. Pozatym pod koniec dnia "przyspawałem" podwozie główne i przednie. Do przedniego przykleiłem koła. Naszczęście oba dotykają podłoża. Z tym zawsze miałem problemy, ale tu nie Natomiast światło dzienne ujżał przedział desantowy jak również kabina pilotów. Przy tym 2-gim dziwnie mi wysechł klej na łączeniach drzwi które początkowo miałem zrobic otwarte no ale... jeszcze nie teraz :

 

i6-1.jpg

i7-1.jpg

i8.jpg

 

W takim razie model można powiedzieć, że jest na ukończeniu.. ale prostą rzeczą jest, iż będzie tu naniesione masę poprawek jak np.: pomalować golenie podwozia głównego ponieważ przy ich instalacji farba się po prostu starła :/ Napewno jeszcze zostaje najgorsza rzecz do zrobienia... Pomalować kabinę. Tu jest pytanie. Czy pomalować całość na szaro czy robić przejścia z plam zielonych przy rurce pitota i po lewej stronie z przodu kadłuba pod oszkleniem kabiny...?

 

Więcej nie mam pytań. Naturalnie wskazana jest dalsza pomoc, czyli dawanie mi wskazówek .. puki jest jeszcze czas ;)

 

Na dziś to tyle..

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Śmigłowiec dostał osmolenia od wyrzutni rakiet niekierowanych 9K114 (jak to napisał Mikele)

 

Nie nie nie ;) Wyrzutnie npr to B8W20, 9K114 to nazwa pocisków przeciwpancernych a przy okazji całego systemu, łącznie z wyrzutniami:)

 

Co do wyrzutni pocisków niekierowanych, osmalenia, które dodałeś są mocno przesadzone, wygląda to tak, jakby same wyrzutnie się paliły. Sugerowałbym poprawienie tego w ten sposób, żeby osmalenia był na tylnej ścianie wyrzutni i na wewnętrznej części tylnej osłony.

 

Natomiast jeśli chodzi o malowanie ram oszklenia, maluj na nich plamy kamuflażu.

 

I jeszcze komentarz o malowaniu szachownic na naszych Mi-24, na jednych zdjęciach są malowane tak, na drugich inaczej, więc widać podejście do tematu nie jest jakoś szczególnie rygorystyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze komentarz o malowaniu szachownic na naszych Mi-24, na jednych zdjęciach są malowane tak, na drugich inaczej, więc widać podejście do tematu nie jest jakoś szczególnie rygorystyczne.
Bzdury waszmość gadasz!

Szachownice jakie są na modelu to wzór obowiązujący do 1993 roku. Póżniej weszła ustawa o zmianie kolorystyki (przestawiono kolory) i właśnie od tego czasu systematycznie przemalowywano szachownice na samolotach i śmiglakach wg nowego wzoru. Śmigłowiec ze szczęką pochodzi z roku 1991.

 

Szachownice jakie masz na modelu byłyby ok, ale... no właśnie jest jedno "ale". Na pyłofiltrach namalowałeś oczy drapieżnika, a one pojawiły się koło roku 2000 (dokładnej daty niestety nie pamiętam), gdy obowiązywał już nowy wzór szachownicy, dlatego jej wzór jest niepoprawny.

 

Taka stara zasada modelarska - robiąc model nie można wzorować się na fotkach z różnych okresów służby, bo jak widać zmiany mogą być znaczące

 

Nie no tego typu wyrzutni nigdy (o ile mi wiadomo) nie było w polskich Mi-24...

Jak znajdę fotkę to postaram sie wrzucić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAV a czy oczy z Twojego modelu są takie same jak z omawianego tutaj? Przyjrzyj się, a dostrzeżesz różnice!

Mówię o konkretnym wzorze malowania, a nie o ogóle!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze komentarz o malowaniu szachownic na naszych Mi-24, na jednych zdjęciach są malowane tak, na drugich inaczej, więc widać podejście do tematu nie jest jakoś szczególnie rygorystyczne.
Bzdury waszmość gadasz!

Szachownice jakie są na modelu to wzór obowiązujący do 1993 roku. Póżniej weszła ustawa o zmianie kolorystyki (przestawiono kolory) i właśnie od tego czasu systematycznie przemalowywano szachownice na samolotach i śmiglakach wg nowego wzoru. Śmigłowiec ze szczęką pochodzi z roku 1991.

 

No i nie ma się co gotować jak woda na kawę ;)

 

Zdjęcia z różnych okresów, to i różne malowania przedstawiają. Sprawa wyjaśniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie ma się co gotować jak woda na kawę ;)
Ja jestem spokojny
Przy okazji mam pytanie do RAV. Czy oczy na PZU i godło 49PŚB to z jakiegoś zestawu kalkomanii, czy rękodzieło?
RAV pisał, że wszystko malowane, aczkolwiek widziałem te godełka w jakims zestawie kalkomanii, ale nie mam pojęcia kto to robił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mam pytanie do RAV. Czy oczy na PZU i godło 49PŚB to z jakiegoś zestawu kalkomanii, czy rękodzieło?
RAV pisał, że wszystko malowane, aczkolwiek widziałem te godełka w jakims zestawie kalkomanii, ale nie mam pojęcia kto to robił

Doczytałem opis RAVa chwilę później, dlatego usunąłem pytanie ;) A pytałem, bo Mi-24D z 49PŚB mam w planach.

Ten zestaw kalkomanii, o którym piszesz to prawdopodobnie zestaw Intechu, bo w opisie widnieje także Mi-24D, ale pewności nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI-24D z kalkami zawierającymi godło 49pśb (skorpion na niebieskim tle) sprzedawał kiedyś SK Model , była to kopia (jesli dobrze pamiętam)modelu Hasegawy.

Intech wydał książkę z kalkami do polskich smigłowców gdzie znajdziesz kalki do MI-24D.

Kiedyś wydali też kalki do polskich maszyn gdzie były godło do MI-24W z 56 Kujawskiego pśb (kondor siedzacy na rakiecie).

Krystek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziś nic nie robiłem, bo, że tak powiem - weny brak lub czegoś w tym stylu.

 

Jeżeli chodzi o kalkomanie to już tak zostanie. Oczy również zostaną

Tylko teraz pytanie czy nie wygląda to głupio? Oczy z "teraz", a szachownice z "kiedyś" ...

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz pytanie czy nie wygląda to głupio? Oczy z "teraz", a szachownice z "kiedyś" ...

Myślę, że powinieneś potraktować ten model jako szkoleniowy i spróbować jeszcze kiedyś z jakimś konkretnym juz egzemplarzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer boczny 202 to raczej fikcja.

No cóż.. jak się nie czyta od początku to tak jest. A więc powtarzam i proponuję przeczytać cały artykuł od początku.. Jednostka jest zmyślona inaczej fikcyjna, ale o tym już była mowa...

 

 

Myślę, że powinieneś potraktować ten model jako szkoleniowy i spróbować jeszcze kiedyś z jakimś konkretnym juz egzemplarzem

No i chyba tak zrobię. Jak się podszkolę to będę próbował robić modele tak jak było i jest naprawdę wraz z detalami ;) Ale puki co pasowało by skończyć tego "fikcyjnego" Mil'a Mi-24 w polskich barwach

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Bodajże wczoraj ;P zrobiłem już koła oraz pomalowałem owiewkę kabiny i piastę wirnika głównego na biało.

Tak to wyszło:

 

s.jpg

s1.jpg

s2.jpg

s3.jpg

s4.jpg

 

I teraz pytanie co zrobić z tą owiewką. Jest pomalowana tymi samymi farbami naturalnie co kamuflaż, ale jest za jasna. I czy teraz zrobić jakiś wash jej czy co, aby tak się nie rzucała w oczy?

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nareszcie nadszedł koniec budowy. Poradziłem sobie z owiewka kabiny i już tak się nie rzuca w oczy. Chyba... pozatym już nie są tak bardzo osmolone wyrzutnie rakiet niekierowanych bo wcześniej wyglądały jakby się "paliły" jak to napisał Mikele ;D

Efekty ostatnich robót :

 

a-1.jpg

a1.jpg

a2.jpg

 

To jak narazie tyle i chyba już tyle jeżeli chodzi o ten modelik. Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek zastrzeżenia prosił bym, aby je jeszcze tu wyraził zanim go wystawię do galerii.

Puki co pozdrawiam i czekam na komentarze dotyczące ewentualnych poprawek.

 

a3.jpg

ZAPRASZAM DO GALERII KLIK

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.