Skocz do zawartości

Mil Mi-24 "HIND" D [ITALERI] 1/72


Liteonit1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. Dziś mam do pokazania mój najnowszy zakupiony śmigłowiec Mi-24. Śmigłowiec kupiłem od kolegi z uszkodzonym wirnikiem.

Model na pierwszy rzut oka wydawał sie dobrze spasowany.Wypraski są dobre lecz potem się okazało iż spasowanie jest żałosne...

Kupiłem wcześniej 2 modele Italeri i spasowanie części jest super!

Dobra co do samego malowania to zrobie śmigłowiec w polskim kamuflażu. Nie bedzie to realna jednostka lecz zmyślona ale malowanie bedzie oczywiście teraźniejsze.

Kilka fotek :

q3.jpg

q4.jpg

q5.jpg

q-1.jpg

 

Model będzie ciężki do zrobienia ponieważ jak juz wcześniej wspomniałem spasowanie części jest bardzo kiepskie i szpachla będzie tu w powszechnym użyciu...

Mam nadzieję że pomożecie mi Czekam na komentarze, pytania i co najważniejsze RADY!

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witaj też mam ten model w trakcie budowy, tyle że pakowany przez Bilka :] powiem ci że z tym spasowaniem aż tak źle też nie jest, będziesz go waloryzował blachami? żywicam? nie wiem jak twój ale mój ma kapitalne oszklenie - to jest wielki plus tego modelu; cienkie i super przezroczyste. Model ma dużo błędów merytorycznych, ale też - jak dla mnie - jest bardzo przyjemny życze powodzonka!! jak coś to służe radą siadam w pierwszym rzędzie i czekam na relację z postępów w pracy

 

btw -jak wynika z książki "Biblioteka Magazynu Lotnictwo nr 11 - Śmigłowiec bojowy Mi-24" wyd Magnum, model próbuje przedstawiać Mi-24D izdielije 246 Hind-D (izidilije~wersja rozwojowa, tak są oznaczane), żeby zrobić Hind-E (tj. Mi-24W izidielije242) trzeba go troche poprzerabiać, sam nie wiem czemu i Italeri i Bilek dają na pudełku oznaczenie Hind D lub E...

Jak byś pokazał foto kalkomanii jaką dodale Italeri to by było miło

 

Miłego składania !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będziesz go waloryzował blachami?

Niestety nie bawię się w blaszeczki-dupeczk* ;P

Jak byś pokazał foto kalkomanii jaką dodale Italeri to by było miło

A proszę ja ciebie bardzo:

w2.jpg

Naturalnie nie bedą mi potrzebne...

 

Teraz kilka następnych fotek co dziś zrobiłem :

w3.jpg

w4.jpg

Mistrzowskie wykonanie bocznych drzwi.... oraz spasowania "radarków"..

 

w1.jpg

w-1.jpg

A tu znów spasowanie rur wydechowych oraz skrzydeł przystosowanych do zaczepienia zasobników...

 

Narazie to tyle. Co do petera... eh ... wole polską wersje ;P

Proszę o rady związane z moim modelem. Jakieś interesujące zdjęcia wnętrza i nie tylko (linki tez mile widziane :P)

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigłowiec kupiłem od kolegi z uszkodzonym wirnikiem.

Uu, ciężkie schorzenie. A kolega był u lekarza? Życz koledze powrotu do zdrowia

Czemu chcesz zrobić polskie, ale zmyślone? Przecież to nie problem odtworzyć kamuflaż.

Kadłub jest za krótki o 5 mm...warto go poprawić, bo różnica jest istotna. A, i trzeba było otworzyć przedział desantowy...

Śledzę i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na numery zrób szablon z taśmy maskującej

Daj mi jakąś fotke albo link jak to sie robi i jak to wyglada było by miło ;P

 

Naklejasz taśmę maskującą na coś z czego się odklei nie tracąc swoich własciwości. Później w kompie lub odręcznie jak potrafisz robisz sobie szablon z papieru i przenosisz go na taśmę. Ostrym nożem wycinasz litery w tasmie maskującej, naklejasz na helikopter i malujesz kolorem na który mają byc pomalowane litery. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamery robią zmyślone kamuflarze - ale to twój wybór...

A łosie piszą głupie komentarze...

Na jakiej podstawie wyciągnąłeś taki wniosek ?

 

Jak świat światem a modelarstwo modelarstwem zawsze tak było. Jeśli uważasz to za głupi komentarz to znaczy, że wiele jeszcze przed tobą. Ale to twój wybór czy za 3 lata jak dorośniesz będziesz się miał czym pochwalić czy będziesz z zażenowaniem skrywał model zrobiony w 'wymyślonym' kamuflażu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamery robią zmyślone kamuflarze - ale to twój wybór...

A łosie piszą głupie komentarze...

Na jakiej podstawie wyciągnąłeś taki wniosek ?

 

Jak świat światem a modelarstwo modelarstwem zawsze tak było. Jeśli uważasz to za głupi komentarz to znaczy, że wiele jeszcze przed tobą. Ale to twój wybór czy za 3 lata jak dorośniesz będziesz się miał czym pochwalić czy będziesz z zażenowaniem skrywał model zrobiony w 'wymyślonym' kamuflażu...

Trzeba określić co się robi - plastikową zabawkę czy model redukcyjny, jak to pierwsze to można nawet pomalować go na różowo i wszystko będzie grało. Ale jak robisz model redukcyjny to musisz trzymać się określonych zasad, a w zasadzie jednej - maksymalnie na ile pozwalają twoje umiejętności odwzorowujesz oryginał.

Hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kopit to to co dała italka nijak przystaje do rzeczywistości jest tam 10% tego com jest w modelu hobby boss który bije ten model na głowę

Oto jak to tam mniejwięcej wygląda

ffd8008affa082c7.jpg

Mam na kompie kilkadziesiąt fotek mi-24 zarówno kadłuba i kabiny bez nich bym se nie poradził niestety nie jestem teraz u siebie ,ale pogrzeb w googlach i yahoo to na pewno coś wyszukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś pierwsze słysze o tej zasadzie Dużo widziałem rewelacyjnych modeli które dzięki fikcyjnemu malowaniu wyglądały jeszcze lepiej, nie które modele nawet tego wymagają np. taki E25 Jak dla mnie fikcyjne malowani nic nie odbiera ale jeśli sie jest modelarzem w stylu "jedna śrubka przesunięta jest o 1 mm do przodu" to można brać fikcyjne malowania jako jedno z ważniejszych kryteriów.

stakor1 spokojna Twoja głowa jeśli chodzi o moją przyszłość a tekst w stylu "jak już dorośniesz" troche nie na miejscu był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo widziałem rewelacyjnych modeli które dzięki fikcyjnemu malowaniu wyglądały jeszcze lepiej

Zgadza się, nawet na forum chyba jest zdjęcie Miga 37 w fikcyjnym malowaniu, tak samo jak fikcyjny jest ten samolot i wygląda super... można uznać go za prototyp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale model Miga-37 czty tak samo Ka-58 nijak się ma do Mi-24 w polskim fikcyjnym kamuflażu z nieistniejącej jednostki...

 

Wyjaśnij mi - jaki jest sens poświęcić ileśtam godzin swojej pracy na wykonanie jak to określił Patyk - zabawki, skoro poświęcając max. 15 minut więcej można zrobić model redukcyjny? Kalkomanie i tak trzeba kupić np. HDLu lub Kagero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ok zgadzam sie co do kamo, lepiej max zbliżyć sie do oryginału... ale nie odbiegajmy za bardzo od tematu i dajmy autorowi pochwalić się przebiegiem budowy modelu

 

Liteonit1 - czekam na foty z dalszych prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale model Miga-37 czty tak samo Ka-58 nijak się ma do Mi-24 w polskim fikcyjnym kamuflażu z nieistniejącej jednostki...

Kurna czy ty nie umiesz czytać czy co??? Wcześniej pisałem, że malowanie jest oryginalne (jak napisałem teraźniejsze) natomiast jednostka fikcyjna tzn. numery boczne będą zmyślone!

Wyjaśnij mi - jaki jest sens poświęcić ileśtam godzin swojej pracy na wykonanie jak to określił Patyk - zabawki, skoro poświęcając max. 15 minut więcej można zrobić model redukcyjny?

Kolego czy to będzie (na koniec) zabawka czy model redukcyjny dla ciebie - to twoja sprawa. Każdy oceni model indiwidualnie jak sie mu podoba. A ty dał byś już spokój i sie nie czepiał co post. Co to twój model czy co, że tak sie ciśnieniujesz??? ;P

 

ale nie odbiegajmy za bardzo od tematu i dajmy autorowi pochwalić się przebiegiem budowy modelu

Skoro tak to proszę bardzo fotki:

r1.jpg

r2.jpg

r3.jpg

r-1.jpg

Zdecydowałem sie na jasny szary kolor wnętrza śmigłowca.

 

11.jpg

1.jpg

A tu Niepomalowanie jeszcze zasobniki niekierowanych rakiet B-8W-20 (bodajże) oraz "czarne" rury wydechowe.

 

No nie narobiłem sie zbyt wiele jednakże praca co dzień sie rusza...

Napewno ktoś sie doczepi do koloru wnętrza.Mnie sie taki podoba :P

Jak są jakieś pytania lub podpowiedzi - Bardzo proszę...

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowania PPK na końcach skrzydeł wkleiłeś go góry nogami a wnętrze kabin pilota i operatora uzbrojenia powinno mieć inny kolor niż wnętrze kabiny tnansportowej, bardziej nasycony ziolonym:

 

http://data.primeportal.net/hangar/zbigniew_cheda/mi-24d/mi-24d_17_of_28.jpg

 

Ale poza tym, póki co, robota idzie dobrze. Na przyszłość z tym modelem uważaj na spasowanie komory przedniego podwozia i kabin pilota i operatora z połówkami kadłuba, bo może wyjść straszny babol przy sklejaniu. Powodzenia w dalszych pracach.

 

I jeszcze jedno, wyloty spalin po zewnętrznych stornach pomaluj matalizerem w kolorze stali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

090205%20005.jpg

Jeśli chodzi o mnie to ja staram sie robić pojazdy które brały udział w boju taki mam fetysz

Zrób go w takim malowaniu, powłoka złaziła z nich płatami więc nie musi być super dokładnie, pająka w ostateczności możesz sobie darować chociaż widziałem jak ktoś go pędzelkiem namalował w 1:72

Mi24CP.jpg

Ten egzemplarz latał bez pająka

EDIT:

i-i08-06-026uh74alpy-formacja.jpg

Afganistan będzie Ci łatwiej

EDIT2:

http://militaryphotos.net/forums/showpost.php?p=2932015&postcount=1389

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@peter zdjęcia śmigłowców w kamuflazu, które pokazałeś, to Mi-24D, a model w sumie nie wiadomo, co sobą przedstwaia, bo antenę naprowadzania PPK ma odwzorowaną jak w wersji D, ale same pociski i ich wyżutnie odwzorowane są dla wersji W/P.

 

Wykonanie Mi-24W w jednolitym malowaniu byłoby najprostsze (ale kabiny trzeba by przemalowac na czarno wtedy, ale kamuflaż to jednak kamuflaż ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.