Jump to content

USS Stevens DD-479, I LOVE KIT, 1/350


tojarro
 Share

Recommended Posts

Jako, że to prawie nowość postanowiłem podzielić się kilkoma zdjęciami gotowego modelu.
Zestaw to typowy Trumpeter choć jest oznakowany jako I LOVE KIT. Nie jest to stary USS Sulivans ale jakość detali jest nie równa. Jedne, jak artyleria główna prezentują się ciekawie, drugie, jak 40 mm Boffors - na odwrót. Model buduje się dobrze choć instrukcja nie jest dokładna, system montażu drobnych elementów niezbyt udany a tablica barwna wymaga korekty. Pierwszy z problemów na jaki musiałem rozwiązać to malowanie. Publikacja z serii Super Drawings in 3D ma niewłaściwe malowanie co niejako potwierdził autor rysunków w korespondencji prywatnej. Po zagłębieniu tematu oraz pomocy naszego forum do malowania pokładu oraz kadłuba stworzyłem miksturki z farb Mr Hobby. kingfisher Dzięki. W modelu wymieniłem artylerię lekką: 40 mm to zestaw FiveStars, 20 mm to HS Models, tratwy i mocowania: zestaw Eduarda + Fivestars, wymieniłem nieciekawe lufy artylerii głównej na te od Mastera. Celownik MK51 to Heavy Hobby a węże i pompy strażackie oraz koła ratunkowe to zestaw  HS Models. Bardzo pomocny i nieoceniony jest dołączony zestaw fototrawiony. Trochę szkoda, że relingi główne nie są spersonalizowane pod okręt a uniwersalne. Do tego trochę drucików, linek i gotowe. Kiedyś - przy okazji muszę ogarnąć wymianę Kingfishera - ten w zestawie jest koszmarny.

IMG_2128.jpg

IMG_2136.jpg

IMG_2137.jpg

IMG_2138.jpg

IMG_2142.jpg

IMG_2131.jpg

Edited by tojarro
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Model super. .Brawo . Podoba mi się. Nie brałem go pod uwagę ale patrząc jak się prezentuje pewnie zmienię zdanie.   

Ps. Niedługo stworzymy sobie w galerii nowy temat "Niszczyciele 2 wojny światowej" Tylko miejmy tak ze 20 by było co pokazać :)

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, cdarek napisał:

Model super. .Brawo . Podoba mi się. Nie brałem go pod uwagę ale patrząc jak się prezentuje pewnie zmienię zdanie.   

Ps. Niedługo stworzymy sobie w galerii nowy temat "Niszczyciele 2 wojny światowej" Tylko miejmy tak ze 20 by było co pokazać :)

Mi pasuje, bo właśnie robię niszczyciele. Ja dorzucę pięć dodatkowych. Może szybko uzbiera się 20.

Link to comment
Share on other sites

Śruby założone odwrotnie, model do kosza :haha:

Przy tak mało atrakcyjnym wizualnie malowaniu zdecydowanie warto było sie trochę tym kolorem pobawić.

No ale wstawiłeś galerię, więc +50 do respectu, no i przenosze Cie z kategorii teoretyk ( do eksterminacji :haha: ) do kategorii MODELARZ, a to od razu brzmi dumnie :wink:

Następnym razem probonuje jednak w warsztacie pokazac jakies fotogramy, nawet kiepskie, będzie materiał do jakiejś dyskusji lub innej fspółporady, nie koniecznie takiej w galerii.

Edited by Szydercza Gała
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Szydercza Gała napisał:

zdecydowanie warto było sie trochę tym kolorem pobawić.

 

Jest tu trochę rozjaśnień, jakiś suchy pędzel (tak sądzę)... Co byś jeszcze dodał?

Link to comment
Share on other sites

Podoba się dobra robota. Mam uwagę zapytanie czy zawieszka koła ratunkowego powinna być w kolorze tegoż koła . Co do farby jaką był pokryty oryginał czytałem że z powodu pigmentu farba miała tendencje nierównomiernego blaknięcia .  Firmy za mało uwagi poświęcają detalom kadłuba poniżej linii wodnej . No ale to detal przecież go nie widać . Te relingi z falszburtą to trochę szpecą , ale w tej skali musi być kompromis . Ładny model i ładnie zrobiony .

Link to comment
Share on other sites

Co można zrobić z jednolitym kolorem to ogranicza jedynie wyobraźnia.  Można namalowac oil caning, można choćby głupie marmurki zrobic , jakąs modulacje zenitalną. Coś sie musi dziać.

Masz rację @zaruk ze wyglada to na suchy pędzel, nie widac za to żadego łoszyku. Suchy pędzel sam w:sobie jest bardzo przydatną techniką, ale tu jest za jasny, wali po gałach. No i te śruby.... Nie widziałem żeby ktoś w dziale lotniczym śmigła odwrotnie wklejał, a u nas... ciekawostka :haha:

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

Nie widziałem żeby ktoś w dziale lotniczym śmigła odwrotnie wklejał, a u nas... ciekawostka :haha:

 

 

Oho, popatrz ma moje prace... Do dziś nie jestem pewien, czy te modele nie latałyby do tyłu. 

Edited by zaruk
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

W dniu 21.02.2026 o 01:31, Szydercza Gała napisał:

Co można zrobić z jednolitym kolorem to ogranicza jedynie wyobraźnia.  Można namalowac oil caning, można choćby głupie marmurki zrobic , jakąs modulacje zenitalną. Coś sie musi dziać.

Masz rację @zaruk ze wyglada to na suchy pędzel, nie widac za to żadego łoszyku. Suchy pędzel sam w:sobie jest bardzo przydatną techniką, ale tu jest za jasny, wali po gałach. No i te śruby.... Nie widziałem żeby ktoś w dziale lotniczym śmigła odwrotnie wklejał, a u nas... ciekawostka :haha:

 

Oj, nie liczyłem aż na tak miłą ocenę od forumowego nastawnika i starszyny. Z pokorą przyjąłem i obiecuję poprawę...

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • tojarro changed the title to USS Stevens DD-479, I LOVE KIT, 1/350

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.