Skocz do zawartości

T-34/85 Revell "Ostatnia Krew" 1/72


TankRed1070

Rekomendowane odpowiedzi

Wow! Parę dni człowiek nie zagląda a tu taka dyskusja! No no super!

Modelarz - dzieki za zwrócenie uwagi na uchwyty. Fakt: do tej pory ich nie zauważyłem.

Odnośnie przeróbki wieży: początkowo nie miałem żadnych rysunków i trochę chciałem iść na skróty i zakupiłem to:

101_3155.jpg

 

MR MODELS: T-34/85 Model 1945 turret (REVELL) za 16 euro

 

Spodobało mi się bo włazy otwarte z możliwością wydrążenia wgłąb, odlewane pokrywy wszystkich 3 włazów i lufa.

 

Po wstępnych oględzinach stwierdziłem że jest to totalny badziew! Wieża ma totalnie skopany przód i nie przypomina żadnego znanego modelu (w międzyczasie zdobyłem parę książek i mam porządne rzuty). Poza tym "grzybki też mają zły kształt!

 

Ten odlewek jest praktycznie do wywalenia i wychodzi, że zabuliłem 16 euro za metalową lufkę bo te włazy (z wyjątkiem kierowcy) nie są w niczym lepsze od revellowskich. Cóż człowiek uczy się na błędach co czasem boli.....

Ostatecznie: wieża odlewana pójdzie do śmietnika a ja zabieram się za przerabianie revell-owskiej. Nie będzie to specjalnie trudne bo obie miały te same wymiary. Czyli: przeróbka tyłu + dorobienie grzybków

 

Dzięki za zdjęcia: tych nie miałem.

Polecam za to tę stronkę, gdzie Chorwaci zrobili dokładną analizę tych pojazdów:

 

http://www.hrcappuccino.org/articles/misc/VerzijeT-34.htm

 

 

Prace: na razie stoją beznadziejnie w miejscu. Ale jak napisał JARD: bez pracy nie byłoby modelarstwa.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki Ci wielkie TankRedzie za ten link ! Wiele pokazanych tam zdjęć mam ale nie miałem pojęcia skąd one są. To jest coś czego od bardzo dawna szukałem !

 

Jak chcesz wydać następną kasę to możesz kupić jeszcze wieżę Armo

Mam jedna prośbę: pokazałbyś zbliżenia tej wieży z Mr Models ?

 

Poza tym zaczęły mi chodzić po głowie te grzybki. Mi się wydaje, że wentylatory nie są grzybkami. Grzybkiem jest sama wieża - spójrz na plany od przodu, najlepiej porównaj ją z frontem wieży z fabryki 183 (Revell).

Mi się wydaje, że Revella musiałbyś na dole poszerzyć, samo załatanie tych spłaszczeń po bokach nie wystarczy.

Proponowałbym walczyć z Mr Models (jeśli ma poprawny kształt).

 

Dobra, koniec moich teorii, TankRedzie - praktykuj !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba ! A w Mitycznej Broni są nawet zdjęcia kaczorów (lub "grzybkowych") w trójbarwnym malowaniu - o ile mnie pamieć nie myli.

 

Pamięć Cę nie myli są 34 w ciapatym malowaniu - też piękne.

 

Polecam za to tę stronkę, gdzie Chorwaci zrobili dokładną analizę tych pojazdów:

 

http://www.hrcappuccino.org/articles/misc/VerzijeT-34.htm

 

No, i bogactwo detali na rożnych maszynach potwierdza tylko to, że im dalsza podróż w czasie maszyny, od momentu wyprodukowania do zrobienia zdjęć, tym więcej ciekawych upstrzeń na niej. Na zdjęciach wyraźnie widać inwencję twórczą mechaników. Mnie zaciekawił patent na wozie"MAGNUS", a konkretnie nowa, gruba płyta osłony osi obrotu działa. I druga rzecz to (jak mnie wzrok nie myli) przyspawany do grzybka wentylatora stojak pod wkm? - ciekawe!

 

Ale, morał z tego taki, że TankRed będzie musiał trzymać się fotki konkretnego wozu. Za to bogactwo form lubię T 34 i Shermany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, morał z tego taki, że TankRed będzie musiał trzymać się fotki konkretnego wozu. Za to bogactwo form lubię T 34 i Shermany.

Właśnie tak. To ma być konkretnie TEN pojazd.

 

Chcieliście dokładnej analizy tej zywicznej wieży. A więc proszę bardzo:

 

1. Widok ogólny - porównanie z Revell-em (troszkę już pociętym niestety)

101_3342.jpg

 

A teraz porównanie obu z przeskalowanymi do 1/72 rzutami.

Źródło: Michulec R., Zientarzewski M., "T-34 Mityczna broń" t.1

 

101_3344a.jpg

101_3349a.jpg

101_3346a.jpg

 

Z porównań wnioskuję że:

1. Przód żywicznej jest za wąski - za mocno ścieniony od dołu

2. Górna płyta jest za krótka

3. "grzybki" wentylarotów mają zły kształt, są za wysokie, za duże i nie w tych miejscach

4. Wieżyczka dowódcy jest za wysoka

5. Peryskopy: chyba powinny być nowego typu (??)

 

A tak się przedstawia porównanie Revell-owskiej z "grzybkową":

 

101_3347.jpg

 

Grzybkowa jest jednak ciut szersza i dłuższa.

Damy radę!

 

 

A tu skromne postępy prac poczynione w czasie tych 2 godzin jakie udało mi się wyrwać na modelowanie. Dostawiłem fotele:

 

101_3352.jpg

 

Miałem je zrobić z plastiku ale po namysle doszedłem, że wnętrze kadłuba prawie nie będzie widoczne i nie warto.

 

Za to obiecuję "poszaleć" nieco we wnętrzu wieży, które będzie lepiej eksponowane przez dwa otwarte włazy.

 

Pozdrawiam i dziękuję za dyskusję i uwagi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Ale, morał z tego taki, że TankRed będzie musiał trzymać się fotki konkretnego wozu. Za to bogactwo form lubię T 34 i Shermany.

Właśnie tak. To ma być konkretnie TEN pojazd.

 

Chcieliście dokładnej analizy tej zywicznej wieży. A więc proszę bardzo:

 

1. Widok ogólny - porównanie z Revell-em (troszkę już pociętym niestety)

101_3342.jpg

 

A teraz porównanie obu z przeskalowanymi do 1/72 rzutami.

Źródło: Michulec R., Zientarzewski M., "T-34 Mityczna broń" t.1

 

101_3344a.jpg

101_3349a.jpg

101_3346a.jpg

 

Z porównań wnioskuję że:

1. Przód żywicznej jest za wąski - za mocno ścieniony od dołu

2. Górna płyta jest za krótka

3. "grzybki" wentylarotów mają zły kształt, są za wysokie, za duże i nie w tych miejscach

4. Wieżyczka dowódcy jest za wysoka

5. Peryskopy: chyba powinny być nowego typu (??)

 

A tak się przedstawia porównanie Revell-owskiej z "grzybkową":

 

101_3347.jpg

 

Grzybkowa jest jednak ciut szersza i dłuższa.

Damy radę!

 

 

A tu skromne postępy prac poczynione w czasie tych 2 godzin jakie udało mi się wyrwać na modelowanie. Dostawiłem fotele:

 

101_3352.jpg

 

Miałem je zrobić z plastiku ale po namysle doszedłem, że wnętrze kadłuba prawie nie będzie widoczne i nie warto.

 

Za to obiecuję "poszaleć" nieco we wnętrzu wieży, które będzie lepiej eksponowane przez dwa otwarte włazy.

 

Pozdrawiam i dziękuję za dyskusję i uwagi!

 

No, się qurde troche niepokoję ciszą w tym temacie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

temat nie umarł! Lekki przestój spowodowany sprawami zawodowymi i kończeniem T-55A wraz z podstawką na zawody w Bytomiu. Wkrótce galeria w tym temacie bo niestety wszystko lekko ucierpiało w transporcie i zauważyłem parę niedoróbek.

 

dzięki za pamięć!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

temat nie umarł! Lekki przestój spowodowany sprawami zawodowymi i kończeniem T-55A wraz z podstawką na zawody w Bytomiu. Wkrótce galeria w tym temacie bo niestety wszystko lekko ucierpiało w transporcie i zauważyłem parę niedoróbek.

 

dzięki za pamięć!

 

Pozdrawiam!

 

No to się cieszę. Bo póki modelarz żyw, to nadzieja na zwieńczenie dzieła też żywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ciąg dalszy prac: początek przeróbek wieży: tył okleiłem cienkim (0.15mm) polistyrenem. Pozwoli mi to łatwo pozbyć się zaoblenia dolnej krawędzi. Ten pasek później jeszcze przeszlifuję więc grubość zostanie utrzymana.

 

101_3641.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Na blacharni:

"Oblachowany silnik" i przymiarki do zakładania błotników (tylko czemu one są milimetr za długie? Teciak mi się skurczył?).

 

101_3727.jpg

 

Wieża też na blacharni bo żeby skończyć ją z zewnątrz muszę ją zamknąć. Na razie nie ma co pokazywać. Do końca konkursu i tak nie wyrobię. Chyba że przyszłorocznego....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny błotnik, ja takich nie mam niestety

Ale za długi!!!

 

trzeba będzie ciąć i skracać...

 

Pokaż wieżę ! pokaż pokaż !

Na razie nie ma co bo tylko kilka blaszek pozaginanych i nie przyklejonych.

Prace nad kadłubem w zasadzie skończone i można go zamykać - jeszcze tylko malowanie przedziału silnikowego od środka.

Teraz priorytet ma wieża bo wykoanie wnętrza pozwoli mi się zorientować jak wykończyć wnętrze wieży "Faraona".

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Fajnie Ci idzie praca

 

Mam jedno pytanko w kwestii merytorycznej, bo widzę, że wgłebiłeś się w temat T-34 znacznie poważniej niż ja

 

Czy w miejscach które pozwoliłem sobie zaznaczyć na czerwono:

 

tank.jpg

 

nie powinno być blachy mocującej błotnik do kadłuba?

Mój tet też jej na razie nie ma, ze zdjęcia orginału trudno dociec czy była czy nie. I jak zwykle mam dylemat Dorobić czy nie

Na dobrą sprawę powinna to być część błotnika a nie osobny element (chyba...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowitą rację. PART tej części niestety nie przewidział a ja się pośpieszyłem i zeszlifowałem. Będę dorabiał oczywiście. Generalnie mocno mnie te blachy rozczarowały. Tak jak te do T-55 są genialne tak te pozostawiają wiele do życzenia. jest trochę rzeczy bez sensu jak np. uchwyty dla desantu czy mocowania zbiorników paliwa

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest trochę rzeczy bez sensu jak np. mocowania zbiorników paliwa

 

Sklejane z dwóch części? Chyba mamy ten sam zestaw

Wybrałem go tylko dla tych kanciastych błotników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklejane z dwóch części? Chyba mamy ten sam zestaw

Wybrałem go tylko dla tych kanciastych błotników...

Dokładnie. Łatwiej, lepiej i poprawniej jest chyba to zrobić z przygiętego odpowiednio paska blaszki tak jak zrobiłem w "Piaskowym Dziadku".

W tym zestawie oprócz błotników fajna jest jeszcze ta pokrywa nadsilnikowa z siatką cała do wykonania z blachy. Co do włazu kierowcy to nie wiem bo nie mam potrzeby go zrobić ale też chyba może być niezły.

Eduard też jest świetny. Ma pełne niemal wnętrze choć brakuje całych błotników.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dzięki za odświeżenie tematu. Czasu wcale nie miałem więcej. Wyjazdy, projekty, rodzina... Jak byłem jak Ty studentem to miałem mnóstwo czasu... Nic to. W sierpniu powinny być postępy we wszystkich moich projektach i .... ale o tym kiedy indziej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mam nadzieje że wszystko ruszy, zabrałeś ze sobą model w podróż??

teraz mam chwilę czasu ale potem trzeba w końcu odświerzyć temat egzaminu powtórkowego...

Jak tylko coś zrobie dzisiaj to moze mi sie uda tym aparato-rzęchem zrobić i wystawie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Zbysiu się zakopałeś w tych warsztatach.....chyba nosa z niego przez rok nie wyściubisz !

 

Jak zawsze super walorka pazurków !

 

 

p.

 

Eee nie jest tak źle. To hobby więc czas nie gra roli. Cztery modele na warsztacie to nie tak tragicznie (+5-TY do malowania). Damy radę. Langsam langsam jak to na Śląsku mawiają...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.