Skocz do zawartości

T-34/85 Revell "Ostatnia Krew" 1/72


TankRed1070

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Model świetny, ale kurczę - coś kompresja jpg strasznie żre jakość zdjęć! Przecież na ostatnim widać takie artefakty na kartce, że się w głowie nie mieści! No i w sumie przez tą kompresję nie widać faktury wieży, tylko wszystko zlewa się w zielone kwadraty!

Prosto z aparatu, na komputerze też takie zjawisko masz? Czy dopiero po wrzuceniu na serwer? Bo szkoda, żeby się taki ładny model przez taką błahostkę marnował!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety z delikatną modulacją kolorów jest jeden problem - efekt może zaniknąć w znacznym stopniu po położeniu lakieru matowego, zwłaszcza akrylowego. sam bardzo nieprzyjemnie zdziwiłem się przy Shermanie. pamiętaj o tym bo szkoda by było zmarnować efekt. model jest piękny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dziś rano zrobiłem lepsze (mam nadzieję) zdjęcia przy dziennym świetle:

DSC00107a.jpg

DSC00105a.jpg

DSC00104a.JPG

DSC00109a.jpg

 

Faktura wieży została zrobiona przy pomocy twardego pędzla i surfacer'a 1000

Kolorek: może dziwić ale wojska JNA właśnie takiego lasnego używały. Widać to wyraźnie na zdjęciach że jest bardzo jasny.

 

Modulacja: chyba jest za delikatna ale nie chciałem przesadzić. Jak zniknie to trudno. Postaram się wyciągnąć coś washem i "biedronką"

Tylna pokrywa faktycznie jaśniejsza. Efekt zamierzony ;-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczerń lufę w środeczku bardzo fajny kolor wyszedł, taki poblakły.

Mam pytanie odnośnie trawy, jakaś gotowa, statyczna trawka czy może z czegoś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wychodzi bombastycznnie. Mistrzostwo klasyczne poparte wieeelkim talentem w łapkach

 

Mam pytanko - ta uniesona ( o grubość surfacera i farby) pokrywa nad przeniesieniem napędu to efekt specjalny czy też przypadek?

I jeszcze taka mała dygresyjka - zaproponowana przez Ciebie jugosłaowiańska wojennna droga jest w lepszym stannie (niestety zgodnie z prawdą najczęściej) niż nasze pokojowe. To deprymujące jest niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

 

Mam pytanko - ta uniesona ( o grubość surfacera i farby) pokrywa nad przeniesieniem napędu to efekt specjalny czy też przypadek?

Nie jest jeszcze wklejona. W zamyśle ma być w pozycji uchylonej, jakby ktoś tam przy niej właśnie grzebał.

 

 

jugosłaowiańska wojennna droga jest w lepszym stannie (niestety zgodnie z prawdą najczęściej) niż nasze pokojowe

 

W zamyśle to 1991 więc wojna się dopiero "rozkręca". Po drugie nie jest jeszcze skończona więc może jeszcze "zarobi" kilka ubytków. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Masz coś nowego w planach? Jak tam postęp z resztą modeli?

Mam ale na razie "przerwa techniczna" spowodowana sprawami

zawodowymi. Póki co zamierzam jeszcze pokończyć to co pozaczynane.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.