Skocz do zawartości

F-15E Academy 1/72


Leszek.Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja ostatnia produkcja to F-15E z zestawu Academy. Po raz pierwszy zastosowałem blaszki fototrawione (kokpit). Wszystkie żale i pretensje odnośnie zestawu zostały wylane w wątku warsztatowym i w in-box-sie. Dokupiłem do tego modelu kalki HDL ale okazały się gorsze od tych które zamieściła firma Academy. Sporo było szlifowania i szpachlowania. Model został spaprany przez kilka kalek które świecą paskudnie ( okolice kabiny) – gdyby nie ten fakt to mógłbym powiedzieć że plan minimum został osiągnięty. W zasadzie planuje zrobić następnego ( inne kalki i podwieszki) więc będę miał okazje poprawić to co mi nie wyszło w tym prezentowanym poniżej.

Pozdrawiam

 

 

IMG_8378.jpg

IMG_8379.jpg

IMG_8382.jpg

IMG_8385.jpg

IMG_8388.jpg

IMG_8392.jpg

IMG_8398.jpg

IMG_8399.jpg

IMG_8400.jpg

IMG_8409.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No konkretna maszyna. Widac mimo wielu mankamentów i trudów udało Ci się zrobic dobry model. Gratulacje. F-15 jest jednym z niewielu współczesnych samolotów, które chcę miec w swojej kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No model byłby ładniejszy gdyby nie te kalki,ale czasami tak bywa ,tyle pracy i jakaś "przeterminowana" kalkomania wszystko niszczy

Ja ostatnio nie namaczam kalek w wodzie, tylko smaruje setem Microscale ,jak duża to z obu stron,na Mi -24 wyszło idealnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie galeria Wyszedł bardzo fajnie, kalki to wiesz. Brakuje wywierconych przestrzeni pod klapami podwozia głównego i bąbla na tych klapach.

 

pozdro i graty modelu lepszego od mojego mój mnie pokonał

 

do siego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulki ukończonego modelu. Jak już wspominałem, moja ulubiona konstrukcja. Moje jeszcze czekają w poczekalni, aż zdobędę większe doświadczenie...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje jeszcze czekają w poczekalni, aż zdobędę większe doświadczenie...

 

Tak samo jak moja duża Tamyia 1:32.Bardzo ładny Strike Eagle , Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę wyszedł Tobie bardzo ładnie,do czego można się było przyczepić to już inni koledzy o tym napisali.Wspomniałeś o następnym F-15 to będzie akademia czy znalazłeś alternatywę do tego zestawu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze - jeszcze nie tak dawno śledziłem relację a tu już galeria Pomimo wymienionych wad model prezentuje się bardzo ładnie -Gratuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny modelik, pomimo tych kalek.

Zdjęcia 1, 2 i 4 pokazują ten model właśnie tak, jak powinien być pokazany.

O kalkach i tak wiesz, więc moim zdaniem, niekonieczne jest dodatkowo pokazywanie najsłabszych stron modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałeś o następnym F-15 to będzie akademia czy znalazłeś alternatywę do tego zestawu?

Pozdrawiam

Następny też z Academy + blaszka Parta do kokpitu, dołożę jeszcze jedną blaszkę do elementów zewnętrznych, zmienię podwieszki i obowiązkowo kalki z Two Boobs. Ale to za jakiś czas jak skompletuję wszystko do niego. Póki co na razie mam co robić, trochę pudełek w szafie leży.

Dzięki wszystkim za komentarze, daje to motywację do lepszej roboty przy następnych rurach.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie podejrzewałem. Pewnie jeszcze wrzuciłeś swoje inicjały na łbie każdej śruby, żeby nie było wątpliwości kto go wykonał

Modelik naprawdę mi się podoba, więc jak będziesz robił następnego, to pewnie będzie mi się podobał jeszcze bardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie zaglądałem na forum ale widzę że ze stratą dla mnie. Świetna maszyna powstała Czy blaszki do kokpitu były już w swoich kolorach czy dopiero malowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.