Skocz do zawartości

Vought F4U-1 Corsair, Tamiya, 1:48


Ostach

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

I tu był błąd ;)

Pod akryle trzeba używać podkładu.

 

Dobra, nawet pod pędzel? Głupie pytanie ale: Po co? Tzn. Jakie to ma zastosowanie, co daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu był błąd ;)

Pod akryle trzeba używać podkładu.

 

Dobra, nawet pod pędzel? Głupie pytanie ale: Po co? Tzn. Jakie to ma zastosowanie, co daje.

No po to żeby Ci się dało akrylami malować bez problemów.

 

 

Update:

 

Położyłem trochę kalek, paru brakuje jeszcze. Zrobiłem kółka podwozia głównego. Przed kalkami szlifowałem całość ale chyba z marnym skutkiem. W ogóle coś mi nie idzie ten model.

 

Z daleka wszystko ładnie pięknie:

F4U-1%20025.jpg

 

ALE:

 

Kalki mi się świecą momentami przez tą kijową fakturę która mi wyszła nawet nie wiem czemu. Chyba przez ten podkład. Nawet szlifowaniu na mokro wychodziła lipa...

F4U-1%20026.jpg

 

W środku zgodnie z przewidywaniami wszystko pokryte tym cholernym białym syfem. Na szczęście wygląda to jakby wszystko wypłowiało...

F4U-1%20027.jpg

 

Ale za to przy ściąganiu masek zlazło mi troche farby z owiewki :/

F4U-1%20028.jpg

 

Są też pozytywne aspekty - kółka wyszły fajnie wg mnie, oczywiście czeka je delikatny wash:

F4U-1%20029.jpg

 

Proszę o komentarze i jakieś rady....

 

Model chyba znów powędruje na półkę na jakiś czas bo mnie osłabił z deka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w oczy strasznie kuje niejednolitość ciemnego granatu. Ja wiem, że tam są linie czarnym "zaznaczone", ale troche zbyt "plamiasto" to wyszło, oby w świetle dziennym lepiej to wyglądało. Reszta bardzo ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na jednym ze zdjęć, clearfix ubrudził mi wiatrochron. Oderwałem, oczyściłem, przykleiłem jeszcze raz. Jestem podłamany tymi kalkami :/ Popracowałem jeszcze nad powierzchnią i teraz jest gładsza. Cholera jakbym teraz dał kalki to by był czad. No cóż. :( Szczęście, że nie rzuca się to tak w oczy.

 

Przeglądając forum natknąłem się na fotkę zamieszczoną przez Chudziutkiego:

 

Clipboard01chj.jpg

 

Tuż za owiewką widać maszt antenowy. Trzeba będzie zrobić...

 

Piastę śmigła rozumiem malować całą na czarno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem piasta Intermediate Blue (w trójbarwnym kamuflażu najczęściej takie widuję)

 

kwadrans póxniej: sorki.. przejrzałem co mam i wyszło mi, ze równie często widać srebrne czy czarne... i taki też może być "nasz " korsarz.

 

post można uznać za niebyły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny "korsarzyk" Ci wyszedł

A w temacie malowania spodu składanej części skrzydeł, jak to w końcu było? Granatowe, czy szare? Poprzeglądałem trochę fotek samolotów, zdjęć modeli i mam mętlik w głowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zmienność tego w czasie jest tu problemem. Do tego zdjęcie od Chudziutkiego skłania mnie do ciemniejszej wersji :/ Ale przy świetle z Wenus odbitym od gazu z bagien, padającym na spód skrzydła, to może to jest i to jaśniejsze...

 

Dobra, model zrobiony prawie cały, przygotowany pod washa...tylko no właśnie - washować?

 

Tak to teraz wygląda:

F4U-1%20032.jpg

 

F4U-1%20033.jpg

 

F4U-1%20034.jpg

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym delikatnie zwashował aby nadać mu realności.

 

Nie malujesz tych kropeczek na drugim zdjęciu i na końcówkach skrzydeł?

To chyba jakieś światła nawigacyjne przynajmniej na końcówkach skrzydeł są, no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostach, a na czymś go postawisz?

Ja swojego chce na tym link.

Wydaje się fajną "rzeczą".

 

EDIT: nie zauważyłem, że to ja pisałem ostatniego posta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest to za duże. 30x40cm bodajże.

 

No to jest w sumie jako winda, więc musiało mieć jakiś rozmiar

 

Ale... to jest plastik, no nie?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash, brudzenie, obrapania - wszystko potrzebne Też mi się podobało to malowanie, ale bałem się tego kolorowego kamuflażu, a poza tym miałem Model Mastery do dwukolorowego kamuflażu.

Teraz trochę na to przy późno, ale nie myślałeś o postshadingu? Według mnie daje to fajniejsze rezultaty niż preshading, a powierzchnia modelu nabiera bardzo przyjemnie "życia"

Czekam na efekt końcowy, póki co bardzo zacnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

 

Jako, że Wyvern mnie porzadnie wkurzył to z odmętów trzeciej strony wygrzebałem tego o to Korsarza. Zrobiłem mu washa. A, i wkleiłem kółka. No to tyle właściwie Wash nadał nieco lepszy wygląda spodowi (chyba jego premiera tutaj) i zakrył trochę niedoskonałości tej ******* białej. Wyszedłem z założenia, że skoro tam mi brzydko powychodziło to usyfię to trochę.

 

F4U-1%20035.jpg

 

F4U-1%20036.jpg

 

F4U-1%20037.jpg

 

Warto nadmienić, że na biurku pojawiła się nowa rzecz - porządek

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.