Skocz do zawartości

Vought F4U-1 Corsair, Tamiya, 1:48


Ostach

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zdjęcie od Kuby potwierdziło tylko to co zrobiłem wczoraj - miejsce POD wiatrochronem, osłonę panelu z zegarami (nie wiem jak to nazwać) dałem na czarno. W tej chwili model jest przygotowywany do malowania - zamaskowane owiewki są przyklejone clearfixem, silnik jest zamaskowany i sklejony z resztą. Dziś może pomaluję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudełkowe. Podoba mi się

 

Pomalowałem spód na biało. Użyłem farby od MM. NIGDY WIĘCEJ!!!! Cały model mam ufajdany białym pyłem. Do tego farba mi robiła taki biały proszek że bleeeee. Pryskałem samym wamodem jak radziłReggy w FAQ ale niewiele to dało. Przeszlifowałem papierem ściernym i dałem nową warstwę. Wygląda lepiej niż wtedy ale no nie wiem. Ciągle sie proszeczek utrzymuje. Kuźwa no :( Mam ochotę wyrzucić model razem z tą głupią farba za okno!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie od Kuby potwierdziło tylko to co zrobiłem wczoraj - miejsce POD wiatrochronem, osłonę panelu z zegarami (nie wiem jak to nazwać) dałem na czarno. W tej chwili model jest przygotowywany do malowania - zamaskowane owiewki są przyklejone clearfixem, silnik jest zamaskowany i sklejony z resztą. Dziś może pomaluję...

Jak się przyjrzysz to widać między szybkami czarny.

e65e92ac95dd4d89.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę relację od początku i bardzo mi się podoba.

oby tak dalej

 

Pomalowałem spód na biało. Użyłem farby od MM. NIGDY WIĘCEJ!!!! Cały model mam ufajdany białym pyłem. Do tego farba mi robiła taki biały proszek że bleeeee. Pryskałem samym wamodem jak radziłReggy w FAQ ale niewiele to dało. Przeszlifowałem papierem ściernym i dałem nową warstwę. Wygląda lepiej niż wtedy ale no nie wiem. Ciągle sie proszeczek utrzymuje. Kuźwa no :( Mam ochotę wyrzucić model razem z tą głupią farba za okno!!!!!!!!

 

Miałem to samo w swoim fulmarze. Pomalowałem wnętrze humbrolem, zrobił się proszek i spryskałem benzyną lakową. U mnie oprócz proszku farba się jeszcze pomarszczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ostatnio model ruszałem w drugiej połowie stycznia. Miały wtedy miejsce bardzo nieprzyjemne wydarzenia: malowanie białą ładnie zpreshadingowanego korsarza skończyło się pokryciem go warstwąbiałego proszku. Wkurzywszy się na malowanie, zacząłem grzebać przy podwoziu. Podczas podgrzewania tylego kółka w celu późniejszego ugięcia go, nad świeczką zwinąłem mi się w kłębek cały hak. Wkurzyłem się i odłożyłem model.

 

Po sesji ze świeżymi siłami postanowiłem go odśnieżyć z tego proszku. Zmyłem cały preshading, zeszlifowałem część białej farby na której porobiły się grudki. Dziś jakoś złapałem wenę i pomalowałem całość (oprócz spodu) szarym podkładem, zrobiłem preshading i puściłem właściwe kolory. Wkleiłem klamoty od spodu (podwozie) i spryskałem całość sidoluksem. Znając mojego farta, owiewka za pewne jest nieszczelna i teraz pewnie cały kokpit mam niebieski.

 

Stan na teraz:

 

F4U-1%20021.jpg

 

F4U-1%20023.jpg

 

F4U-1%20024.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html

 

Myślę, że teraz powierzchnia wyszła mi dużo lepiej niż na Foce. To za pewne przez dużo krótszy czas między położeniem farby a sidoluksem. Na bokach i ogonie mi ten preshading zniknął :(

 

Na zdjęciach złożone skrzydełko jest luzem wsadzone.

 

Pozdrawiam i proszę o jakieś komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model w poczekalni i sprawdziłem instrukcja Tamki podaje ten sam kolor co górne powierzchnie , ale obawiam się że jest to błąd w instrukcji ponieważ w publikacji Osprey ta część skrzydła malowana jest na kolor : intermediate blue czyli tak jak boki i statecznik , trzeba by to sprawdzić jeszcze w innych źródłach.

 

 

e1e43613550ee9bc.jpg

 

0017fbe549f549a0.jpg

 

 

na zdjęciu poniżej maszyna z tej samej jednostki , skrzydła są raczej jasne :

 

 

faf67117a62b77ce.jpg

 

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100 % będzie to kolor intermediate blue , poniżej jeszcze barwny profil z innego źródła :

 

ccc0f39efde2209b.jpg

ilustracja pochodzi z wydawnictwa Squadron Signal zamieszczona wyłącznie w celach poglądowych

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojadrogą super są te pactry! Super kryją i bezproblemowo współpracują z aerkiem! Jestem zadowolony

 

Szkoda, że w pędzlu takie nie są... Do pędzla akrylowych to Model Mastera używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja malowałem akrylami MM Light ghost gray i Gunship gray. Oba wypadły wyśmienicie! Natomiast o pactrze pod pędzlem się nie wypowiem bo pomalowałem nią z pędzla tylko te dwa zagłówki w korsarzu Wiem tylko, że ładnie się położyła i zmyła z pędzla. Krzychu, możliwe, że kiepsko Ci się kładła na dużych powierzchniach bo nie dałeś podkładu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MM to jest dopiero shit jezli chodzi o malowanie pędzlem wiem mam całego pomalowanego b-25 Mitchella i wygąda tragicznie eh :(

1. Emalie są znane z tego, że są dobre pod pędzel, widocznie nie potrafisz malować, albo coś Ci nie wyszło

2. Jak nie rozróżniasz MM akrylowych, o których tu mowa od emalii to bardzo mi przykro.................................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z Pactrą to ja mam chyba pecha, jak nią malowałem Lancastera (czarnym) to była tragedia, nawet po odtłuszczeniu farba odchodziła. Przygodę z niebieską na I-16 chyba znacie? Jakoś nigdy Pactry nie spisały mi się tak jak bym tego oczekiwał. No oczywiście nie zawsze, ale stanowczo zbyt często, także Pactry kupuje jak już nie mam innego wyjścia.

Natomiast MM-y to dla mnie prawie raj, 10 modeli nimi pomalowałem (czasem nie używałem innych niż MM przy całym modelu), szare - świetne, Olive Drab i te zielenie - ładna robota, no i cała reszta bez zarzutu jedynie czarne szybko się robią glutowate, a białe i żółte są zbyt wodniste. Prawie nigdy nic, jak coś nie wyszło to zazwyczaj z mojego braku umiejętności.

I nie wiem czemu się tak różnią skoro są jednego producenta.

 

A i mówie cały czas o akrylach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akryle MM dawałem na goły plastik i dawały radę, ale jak pryskałem pactrą na goły to się nie trzymała. Jak dałem na szary olejny podkład humbrola to się trzymały i rozprowadzały ładnie. Krzychu, jak Ty robiłeś? Na goły plastik puszczałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.