Skocz do zawartości

Vought F4U-1 Corsair, Tamiya, 1:48


Ostach

Rekomendowane odpowiedzi

No zastanawiałem się trochę gdzie ten Korsarz się podział , ale jest i wygląda bardzo ładnie , brudek na dolnych powierzchniach jest jak najbardziej wskazany i wygląda przekonywująco , ogólnie bardzo mi się podoba , będziesz go jeszcze czymś werniksował , czy pozostawisz w takiej lekko błyszczącej powierzchni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przyjedziesz mi zrobić takie fajne ślady na B-2? Cholera, czym ty zrobiłeś takie wypaśne brudki?
Sam zrobisz na pewno lepsze. A te Twoje olejne na B-2 bardziej mi się podobają. I właśnie, też mam taką farbę jak Ty to też może coś takiego zrobię.

 

Po 1. te brudki nie są wypaśne ;p tak mi jakoś wyszły

Po 2. jest to najzwyklejszy wash z czarnego humbrola na wamodzie ścierany wacikami i papierowym ręcznikiem. Ten na luźnym skrzydle był już z deka przyschnięty więc przy ścieraniu więcej go zostało.

Po 3. Co do spodu to musze jeszcze wydech wkleić i pomyśleć jak okopcenia zrobić. Obijać go nie będę. Procedurę obić przeprowadzę na P-38.

Po 4. Ja go chyba nawet jeszcze bardziej wybłyszczę. Na ile można się sugerować egzemplarzem muzealnym, który był w tym watku pokazywany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj złapałem trochę weny i przysiadłem nad modelem.

Zrobiłem lampę na spodzie skrzydła, śmigło, dorobiłem hak, który mi się skręcił nad świeczką jakiś czas temu, zrobiłem kilka podmalowań, wkleiłem i pomalowałem maszt.

 

Hak dorobiłem z drutu miedzianego:

F4U-1%20038.jpg

 

I gotowy na miejscu i pomalowany

F4U-1%20041.jpg

 

Śmigło pomalowane było warstwą czerni już dawno temu ale nie było to zrobione dokładnie więc dziś więcej nad nim popracowałem. Oczywiście musiałem mieć przygodę z kalką - przy przesuwaniu jej na właściwe miejsce po nieopatrznym pozwoleniu jej przyschnąć zdarła mi siętrochę farba. Ale zrobię tam obicie (może w trochę nierealnym miejscu) i będzie dobrze.

F4U-1%20040.jpg

 

Całokształt prezentuje się tak:

 

F4U-1%20039.jpg

 

Jest to ostatni mój warsztat na tym forum tak jak i galeria jeśli się wyrobię.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to ostatni mój warsztat na tym forum tak jak i galeria jeśli się wyrobię.

 

Ostach co Ty do diabła wygadujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ostatni bo planuję stąd odejść z pewnych względów. Skończę tylko ten warsztat jak trzeba i zamieszczę galerię konkursową bo obiecałem że to zrobię. Projekt pacyficzny o ile do niego dojdzie również będę ogarniał ponieważ zadeklarowałem się, że tak będzie ale nie będę brał w nim pełnego udziału.

 

 

A na drugim zdjęciu widać, ze ta pokrywa trochę Ci odstaje.
Hmmm no tego się nie dało inaczej wkleić. Krawędzie są proste patrząc od dołu samolotu, jednak biegną po łuku patrząc z boku. Siłą rzeczy pokrywa która je zamyka musi tak się układać.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostach -

a) model bardzo mi się podoba, choć wydaje mi się, że jest tam jakiś ślad po łączeniach form na oponie prawego koła. Pewnie fotka tak przekłąmuje... Ale poza tym - jak dla mnie, "internejszynal lewel" ;)

b) Wiesz, może jeszcze przemyśl tę decyzję o odejściu? Albo zabieraj się do niego powoli, a w międzyczasie byś skleił np. jeszcze jednego Korsarza w , dajmy na to, salwadorskim mundurku?

To nieodwołalne?

Jeśli tak, szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realistyczne i fachowo sklejony model. Od malowania poprzez brudzenie, bardzo mi się podoba, dopieszczony w każdym najdrobniejszym szczególe. Od razu widać,że to co robisz, traktujesz poważnie.Ładny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale paczemu tak wszyscy odchodzą ? Na forum nie widujemy już Avi'ego, Smoka Haosu (no akurat został wywalony a nie odszedł no ale z głupiego powodu), Szybki Stefan nawet nie zaczął pokazywać swoich modeli a juz go nasza Administracja zniechęciła , Rafał J. mimo zmiany nicku już się nei wypowiada.... Wszystko przez te sprawy z Grzegorzem i jego podejściem do regulaminów i dość zaczepnym odnoszeniem do ludzi ??? Nie warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) model bardzo mi się podoba, choć wydaje mi się, że jest tam jakiś ślad po łączeniach form na oponie prawego koła. Pewnie fotka tak przekłąmuje... Ale poza tym - jak dla mnie, "internejszynal lewel" ;)
Kurde, rzeczywiście. Będę musiał to poprawić ale to proste chyba będzie.

 

 

Wiesz, może jeszcze przemyśl tę decyzję o odejściu? Albo zabieraj się do niego powoli, a w międzyczasie byś skleił np. jeszcze jednego Korsarza w , dajmy na to, salwadorskim mundurku?
No jużkilak razy się przybierałem ale po tym, jak decydowałem się zostać to działo się coś co działało mi na nerwy. Więc odchodzę bo mi szkoda nerwów. I jest to raczej nieodwołalne. Ale projekt ogarnę tak jak obiecałem. Co do jeszcze jednego warsztatu to myślę, że raczej nie będzie. Jak coś skończę z projektu to pokażę co by nie było, że nic nie zrobiłem. Następny model to będzie zielony P-38. Do następnego Korsarza upłynie wieeeeele wody w Wiśle.

 

 

Ale paczemu tak wszyscy odchodzą ?(...)Wszystko przez te sprawy z Grzegorzem i jego podejściem do regulaminów i dość zaczepnym odnoszeniem do ludzi ??? Nie warto Rolling Eyes
No właśnie dlatego - przynajmniej ja. Nie warto? Myślę, że nie warto tracić nerwów i strzępić klawiaturę. A mnie się przytrafiło, że wczułem się w forum i jego klimat a mnie szlag trafia przy takich wydarzeniach.

ALE BŁAGAM! NIE ROZMAWIAJMY JUŻ O TYM!!!

 

 

PS

I nie słodzić mi tak bo mi się w głowie poprzewraca! Ale miło, że tak piszecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu fotek w warsztacie B-2 Łukasza wzięło mnie na zrobienie smug olejami dla plastyków. Odpowiedni kolor (brąz vandyke) kupiłem w pakiecie ze sprzętem od Wawrzula (wielkie dzięki za to!). Pierwsze próby na złomie się nie udały, ale po paru próbach z patyczkami higienicznymi postanowiłem spróbować na właściwym pacjencie. Oto efekty:

 

Kilka plam z oleju za silnikiem + jakieś za tymi fajnymi szparkami ;p zależało mi, żeby je podkreślić - w ogóle mi się rzeźba spodu podoba - dlatego nie ma zbiornika.

F4U-1%20042.jpg

 

Porobiłem smugi za wyrzutnikami łusek i mniejsze za wylotami luf kaemów do tego jakieś z oleju.

F4U-1%20043.jpg

 

F4U-1%20044.jpg

 

Skoro plamy za silnikiem od spodu to i jakieś z boku. Słabo je widać.

F4U-1%20045.jpg

 

No, to tyle. Aktualnie myślę nad anteną.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dopiero teraz przylukałem ( albo przyzoomowałem) a tu fajnie widać żeberka na płacie, subtelnie wykonane. Oby więcej takich smaczków, choć i tak już jest fajnie ( co prawda za nowoczesny to dla mnie aparat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A felgi w oponach zostaną takie czy wpuścisz pomiędzy nie czarną?
On już były pokrywane washem. Ale może rzeczywiście dam mocniej tej czerni.

 

Przed chwilą wziąłem młotek i stukałem, posypałem też trochę piachem:

F4U-1%20040.jpgF4U-1%20046.jpg

 

Jak Wam się to widzi? Starałem się nie robić mazów... Czytałem kiedyś na jakimś forum, że im dalej od osi obrotu tym większe robił się obicia - tego się trzymałem.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rób galerię
Do galerii jeszcze kawałek. Model jeszcze nie gotowy. Brakuje paru rzeczy:

-wash na elementach składania skrzydeł (tam jeszcze jednej czesci brak i trzeba to skleić

-antena

-podpórka skrzydło-kadłub

-światełka na skrzydłach

 

Proszę o więcej komentarzy

 

pozdrawiam

 

EDIT:

 

Czy taka metoda na robienie światełek jest dobra:

-dać światełko na srebrno

-zmieszac sido z odrobiną farby w odpowiednim kolorze

pomalować cienką warstwą światełko

 

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.