Skocz do zawartości

Vought F4U-1 Corsair, Tamiya, 1:48


Ostach

Rekomendowane odpowiedzi

Metoda ok ale bez srebrnego.A jeśli już to POD światełko. A farby akrylowej/plakatówki musi być trochę więcej niż odrobina żeby efekt był właściwy.Musisz to dobrać doświadczalnie.A Korsarz jest naprawdę ekstra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Metoda ok ale bez srebrnego.A jeśli już to POD światełko.
Tylko, że to nie jest światełko z szybką a samo miejsce na powierzchni modelu, które jest tym światełkiem. Realistycznego efektu bez części przeźroczystej i tak chyba nie da się osiągnąć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realistycznego efektu bez części przeźroczystej i tak chyba nie da się osiągnąć...

Da się. Na ARC widziałem kiedyś. Gość pomalował miejsce modelu biała farbką najpierw, a potem na to właśnie odpowiednią farbką typu clear, czyli np sido+plakatówka. Wyszło naprawdę znakomicie. Spróbuj. Podrzucę Ci linka na GG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj też trochę przysiadłem i zająłem się pierdółkami. Wygląda na to, że model zasadniczo jest skończony - tylko wkleić skrzydło i popychacz w mechanizmie składania.

Oczywiście dzisiejsze prace nie mogły obyć się bez przygód. Nie ma to jak chlapnąć sobie CA na gotowy model. Świetna zabawa, polecam!

 

F4U-1%20047.jpg

 

F4U-1%20051.jpg

 

F4U-1%20052.jpg

 

F4U-1%20050.jpg

 

F4U-1%20053.jpg

 

 

Galeria na dniach. Tylko nie mogę zdecydować się na tło.... kupię chyba czarny karton. Chyba, że podobają Wam się zdjęcia na tle pudełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos obić czy jak kto woli odłażącej farby, to owszem im dalej tym bardziej poodłażona. Przyczyna, im dalej od środka obrotu, tym większa prędkość kątowa (fizyka). Proponuje kiedyś obejrzeć łopatki zużytego silnika odrzutowego :P Końcówki wyglądają tak jak by silnik pracował w piasku (takie są wytarte i poodłupywane) A model BARDZO OK, zawsze mi sie podobał ten samolot Na półce leży dokładnie taki sam i czeka na swoją kolej. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna, im dalej od środka obrotu, tym większa prędkość kątowa (fizyka).
Prędkość kątowa pozostaje taka sama niezależnie od odległości od środka. Zwiększa się prędkość liniowa ponieważ punkty dalej muszą pokonać co raz większy obwód w tym samym czasie co te punkty bliżej środka.

 

Co do tła to zastanawiam się jeszcze nad białym...

 

Edit:

Ja jeszcze polecam taką plamę CA przydusić palcem, mój T-26T był zadowolony Confused
Szkoda, że na to nie wpadłem... Byłoby więcej śmiechu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze polecam taką plamę CA przydusić palcem, mój T-26T był zadowolony Confused
Szkoda, że na to nie wpadłem... Byłoby więcej śmiechu

A wcześniej posypać piachem mąka lub czymś podobnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały karton jest ok, czarnego nie polecam Światło uwypukla strukturę kartonu (zerknij na drugą sesję Korsarza w mojej galerii), na białym w ogóle tego nie widać, na czarnym - tragedia. Jeśli decydować się na czarne tło to coś błyszczącego by się przydało

Ale najlepiej to popróbować

Btw świetna robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawał przy jasnoniebieskim tle. Będzie ładnie grało kolorystycznie z samolotem. Przy okazji będzie jasne, więc nie będzie "głuszyło" modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.