Skocz do zawartości

P-47 D-30 Thunderbolt - Revell 1:72


jachud3

Rekomendowane odpowiedzi

Na spodzie lewego skrzydła to Ci się plastik zapadł od kleju czy tak było firmowo w modelu?

Mam wrażenie, że pasy na stateczniku pionowym są krzywe trochę, zwłaszcza ten po lewej stronie nie trzyma poziomu. Okopcenia od wydechu średnio mi się podobają. Widać trochę smug od pędzla ale to chyba nieuniknione. Zastanów się nad aero bo ładnie Ci wyszedł a z aero byłby jeszcze lepszy!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo zgrabny, jak tak kładziesz aluminium za pomocą pędzla to pomyśl co możesz zdziałasz aero? Jak napisałeś że studo amatorskie to zaraz pomyślałem że wjadą fotki komórką max 2Mpx modelu który stoi na tapczanie albo na kafelkach w kuchni. Jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spodzie lewego skrzydła to Ci się plastik zapadł od kleju czy tak było firmowo w modelu?

Niestety, firmowo. :/

 

Mam wrażenie, że pasy na stateczniku pionowym są krzywe trochę, zwłaszcza ten po lewej stronie nie trzyma poziomu.

Masz rację, lewy jest krzywy. Ale wolałem go namalować niż położyć kalkę o innym odcieniu czerwieni niż silnik i owiewka.

 

Okopcenia od wydechu średnio mi się podobają. Widać trochę smug od pędzla ale to chyba nieuniknione. Zastanów się nad aero bo ładnie Ci wyszedł a z aero byłby jeszcze lepszy!

Okopcenia - fakt, zrąbałem. A o aero to mogę zapomnieć, matka by mnie z domu wygoniła chyba :/ Jak dotąd malowałem pędzlem i będę musiał udoskonalać swoje rękodzieła

Jak napisałeś że studo amatorskie to zaraz pomyślałem

że wjadą fotki komórką max 2Mpx modelu który stoi na tapczanie albo na kafelkach w kuchni. Jest dobrze

 

Napisałem, że studio jest amatorskie, bo znam osoby, które mają manię na punkcie "idealnego" środowiska do robienia zdjęć. A co do rozdzielczości... Mój aparat ma max 5 Mpx więc na zbliżeniach nawet na makro (!) nic nie widać :/

Dzięki za wszelkie miłe słowa i liczę na wasza pomoc przy zbliżającym się CR. 42 Falco od Italki Ale to po King Tigerze dopiero, więc tak... za 2 miesiące powinienem zacząć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładniusi cały ten twój dzbanuszek:) nie będe wytykał błędów, niech to robia inni. Moja filozofia modelarstwa opiera się na radości budowy:)) ....tak patrzę na zdjęcia twojego p-47 i myślę sobie, że temat popularny(mn. dla tego swojego zrobiłem po francusku), ale ten srebrny..., ten nose art, eh, co tu dużo gadać, PODOBA MI SIĘ (ups, miałem nie oceniać). pozdrawiam

A jeśli chodzi o cr42, to budowałem go nie tak dawno temu z italki w 1/72, służę więc pomocą, radą itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 3 months later...

A ja mam takie pytanie. Czy na dole skrzydeł, a dokładnie na prawym masz tą gwiazdę. A nie powinna być na lewym? Na każdej instrukcji patrzałem w necie. Jest na lewej.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiazda jest ok, obojętnie czy patrzysz od dołu czy od góry powinna być po lewej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.