Skocz do zawartości

Fairey Fulmar Mk. II - Eduard - 1/48


P@wel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zieleń dobierałem na oko (zresztą szarość też). Jak patrzę na barwy w instrukcji to mniej więcej się zgadza. Na zdjęciu trochę inaczej to wszystko wygląda.

 

Tak, plamy są miejscami trochę poszarpane. Maskol kładłem chyba 2 dni po malowaniu więc farba zdążyła zaschnąć. Maskol na modelu był max 24 h.

Postaram się to poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj stwierdziłem, że niestety nie zdążę ukończyć modelu do 03.04 Crying or Very sad

Na pewno lepiej mi wyjdzie jak nie będę się spieszył Smile

No szkoda. Ale lepiej tak, niż żeby były jakieś babole.

 

i czekam tak czy siak na końcowy efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
:piwo: i czekam tak czy siak na końcowy efekt

 

Dzięki

 

Tymczasem położyłem już inny odcień zieleni, bardziej oliwkowy i ciemniejszy. Myślę że może być

 

ogon.JPG

 

Na tej fotce zieleń jest prawie identyczna:

http://hsfeatures.com/features04/images/fulmarag_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

Czas trochę odświeżyć wątek

Więc do rzeczy:

 

Pomalowane na czerwono fragmenty przy karabinach:

DSC01851.JPG

 

DSC01878.JPG

 

Teraz spód. Pomalowany białą farbą (oczywiście nie bez problemów) -> pryśnięty miejscami mocno rozcieńczoną szarą-> i na koniec sidolux.

 

DSC01856.JPG

 

A tu kalki:

DSC01883.JPG

 

Zacząłem 'washować' ogon:

DSC01863.JPG

 

elementy podwozia (nie wiem czy nie przesadziłem):

DSC01867.JPG

 

oraz koła:

DSC01872.JPG

 

 

Zieleń na tych zdjęciach wygląda jak "Interior green", ale w rzeczywistości jest ciemniejsza. Jutro może wrzucę zdjęcia w świetle dziennym.

 

c.d.n...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz spód. Pomalowany białą farbą (oczywiście nie bez problemów)

 

Jaką farbą malujesz , może spróbuj następnym razem z Vallejo nie ma z nią problemów .

 

Podoba mi się brudzenie na ogonie ,jak zrobisz tak na całości to będzie fajnie wyglądać , też jestem teraz na etapie brudzenia białych powierzchni (Avenger) i wiem że trzeba uważać żeby nie przesadzić , na pokrywach podwozia chyba ciut za dużo przybrudziłeś .

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką farbą malujesz , może spróbuj następnym razem z Vallejo nie ma z nią problemów .

 

Maluję Humbrolami, w tym przypadku matt 34. Następnym razem spróbuję Vallejo.

 

na pokrywach podwozia chyba ciut za dużo przybrudziłeś .

 

Też mi się tak wydaje, spróbuję to poprawić.

 

Dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
chyba w sensie , ze matowy;]

 

Matowy już nie jest, błyszczy się od sidoluxu

Za to spód już ubrudziłem, przykleiłem podwozie i psiknąłem matem.

 

spód:

DSC01961.JPG

 

 

A teraz góra, położyłem kalki i zacząłem washować prawe skrzydło(nie widać na poniższej fotce).

 

DSC01965.JPG

 

DSC01967.JPG

 

 

Teraz smutna wiadomość, pękła mi ruchoma część osłony kabiny pilota, a część nieruchomą razem z maskami gdzieś posiałem. Będę musiał dorobić obydwie te części.

Budowa powoli dobiega końca i muszę powiedzieć, że nie jestem zbyt zadowolony z efektu. Biały humbrol mnie dobił, od tamtej pory jakoś nie bardzo mi szło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Widzę, że wybornie poradziłeś sobie ze szpachlowaniem, tego czegoś, co można politechniczną zabawką, nazwać. Ja utknąłem na tym etapie ...

 

P1120269.jpg

P1120270.jpg

 

Niestety, nie prędko wrócę do tematu, mocno mnie to zniechęciło.

 

Życzę POWODZENIA !! w dokończeniu modelu.

Pozdrawiam

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest klejenie, tylko pozostałości farby po sprawdzeniu połączenia.

Najpierw sklejam, później szpachluję, szlifuję i natryskuję próbnie farbę na miejsce łączenia, żeby sprawdzić jakość szpachlowania. Następnie szlifuję to jeszcze papierem ściernym 3000 wodnym i stąd takie pozostałości.

 

Pozdrawiam

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wybornie poradziłeś sobie ze szpachlowaniem, tego czegoś, co można politechniczną zabawką, nazwać. Ja utknąłem na tym etapie ...

 

Dzięki, ale ogólnie nie było tak źle. Widzę, że najgorsze masz jeszcze przed sobą, chodzi mi o wlot powietrza.

 

Tymczasem ja już prawie skończyłem. Pozostało zrobić i dokleić osłonę kabiny pilota, okopcenia na górnych powierzchniach skrzydeł i jeszcze kilka drobnych części. Jak się wyrobię to jutro będzie galeria.

 

DSC02034.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.