Skocz do zawartości

Gdzieś w Polsce 1944r. -Master Box, scratch, śmieci m.-1/35


Wojtek B.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

I ja postanowiłem wystartować w konkursie. Na konkurs sprubuję wykonać dioramkę. Dioramka będzie nosić właśnie taki tytuł -Gdzieś w Polsce 1944r. Scenka ma się rozgrywać na polnej drodzę, jej bohaterami będą; rolnik jadący do miasta wraz z wnuczką oraz napotkany odział partyzantów idących coś wysadzić . I tak rolnik chcą pomuc jakoś naszym prosi wnuczke by dała im coś do zjedzenia . To tyle reżyserki, zobaczymy jak wyjdzie, z pomocą przyjdzie zestaw Master Boxa -Somewhere in Europe... 1944- właśnie z tego tytułu zestawu zrodził się pomysł na nazwę diorki. Partyzantów planuję wykonać ze śmieci figurkowych pochodzących z zestawów Dragona i Zvezdy, będą nosić zdobyczne umundorowanie niemieckie tak samo będzie z uzbrojeniem, reszte dodatków sam dorobię. Mam tylko nadzieje, że nikt nie będzie miał urazy za przedstawienie naszych w zdobycznych niemieckich mundurach.

A teraz in box;

Zestaw Master Boxa.

81e3f61e08813486.jpg

3ceaf7df7ff78ccb.jpg

Zawartość pudełka.

3f7af890450cb46a.jpg

2ebbea41ceef1c3c.jpg

7a4232aaaf73ed36.jpg

853ff6b8b3800deb.jpg

e7f55fd281567733.jpg

bd2d034694480065.jpg

54900ae0ed11e4d9.jpg

bdeefa477e2c0774.jpg

5af6d00b59f39502.jpg

I pozostałe figurki.

9c453b28d0a2dbdd.jpg

3b57109827255150.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie będzie miał urazy za przedstawienie naszych w zdobycznych niemieckich mundurach.

a w jakich mieliby być w 1944 ?

Będziesz musiał zmienić "okablowanie" konia na takie jak robiono w Polsce bo to jest francuskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do malowania koni to zobaczymy, robiłem je w 1/72 nigdy jeszcze w tak dużej skali. Natomiast prosiłbym o pomoc z tzw. okablowaniem, w modelu jest one francuskie, a nie wiem jak wygłądało polskie z tego okresu?. Prosiłbym o fotkę abo rysunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam książke więc mam duzo czasu na wcytywanie zdjęć więc taki prezent

202.jpg

Niby jakiś burżuj ale lepsze to niż nic...

Chociaż jeszcze poszukam

EDIT:

logo_br.gif

img_8334s.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny projekt się szykuje. Sam bardzo przepadam za takimi tematami, jak np: Powstanie Warszawskie, AK itp. Popatrzę jak Ty zrobisz partyzantów, to może się czegoś nauczę i sam skombinuję sobię jakieś figureczki.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia! Jakiej maści chcesz zrobić konie? Pokombinuj z plamami na nich lub cuś to zawsze lepszy efekt!

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynam swój warsztat, tak przy okazji będzie to pierwszy warsztat na tym forum. Na razie udało mi się zrobić;

cfdbcf8cac11dea7.jpg

c03d50bd3ccb4d1e.jpg

6d07ffbe80ceb08b.jpg

Poskładałem pierwsze części na sucho, żeby zobaczyć jak ze spasowaniem i normalnie , napewno nie są to klocki lego Dragona no ale trudno więc zaczołem skleiać.

Na koniec dzisiejszej pracy poszła pierwsza warstwa farby;

36ecc79b9d9257b1.jpg

3c81b270595a9846.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace nad zaprzęgiem zaczęte, wiem równierz jak zrobię okablowanie zwierzęcia . Teraz zbieram informacje głównie fotografię na temat naszych partyzantów z ciekawszych znaszłem na tej stronce;

http://karta.org.pl/foto/fotokolekcje/Gorski/index.htm

http://karta.org.pl/foto/fotokolekcje/Zniszczynski/index.htm

Pomoc będzie mile widziana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze fotki;

5c70b98f363bd180.jpg

fa068455837374bd.jpg

c732063333c74de1.jpg

A tu fotki prawie skończonego wozu, teraz dodam jakeś drewniane beczki, worki oraz perę spraw typowo kosmetycznych;

e035abf02e542239.jpg

76fe7ace23c55e5a.jpg

ff8f5181a3bdd76e.jpg

64fe1644d0f483d4.jpg

Wiem, że malowanie może nie jest tak dobre, ale mi się ono podoba .

Również zaczołem pracować przy koniach, powiem tak; szpachla, szpachla, i jeszcze raz szpachla oraz usunałem podognie;

fff0dd3968090cf7.jpg

1ad6675ee8e6e251.jpg

c0466264841420ac.jpg

I po małych porawkach narazie wygłąda tak;

e32f7196e71e3f3c.jpg

614939e491317387.jpg

7e9bfa40473a0356.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, na razie wychodzi Ci b. dobrze. Tak sobie patrze na tytuł " gdzieś w Polsce" i miałem nieśmiało sugerować, że może umiejscowisz akcje gdzieś na zapomnianych polskich kresach, ale widze, że zdjęcia masz z wileńszczyzny. Miło by było jakbyś coś takiego ciachnął. Może się przyda:

droga.jpg

Źródło: Książka "Burza na Wołyniu" Władysław Filar

To tak jakbyś nie miał pomysłu na dio...

 

woz.jpgŹródło:Książka "Pożoga-Walki 27 Wołyńskiej Dywizji AK" Józef Turowski Książka "Burza na Wołyniu" Władysław Filar

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pake rzuć oczywiście sianko bo żaden gospodarz nie wyrusza bez kupki sianka dla koników

Proponuje wykonać scene koło mostu we wsi Skrzynice, koło tego mostu stało gospodarstwo moich dziadków którzy pomagali AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.