Skocz do zawartości

Gdzieś w Polsce 1944r. -Master Box, scratch, śmieci m.-1/35


Wojtek B.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

trochę nienaturalnie wyglądają te kreski na skarpetkach(konia) i jak skarpetki(czyli białe włosie) łączą się z kopytami to ja bym trochę szarego dał na łączeniu bo one nagle się nie kończą i przechodzą w ciemne kopyta(tutaj patrzę na lewą tylną)

 

Pozdrawiam! i życzę dalszych owocnych prac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę nienaturalnie wyglądają te kreski na skarpetkach(konia) i jak skarpetki(czyli białe włosie) łączą się z kopytami to ja bym trochę szarego dał na łączeniu bo one nagle się nie kończą i przechodzą w ciemne kopyta(tutaj patrzę na lewą tylną)

 

Pozdrawiam! i życzę dalszych owocnych prac!

 

Dzieki za te uwagi, gdy będe już dawał konie na diorke to poprawie te białe skarpetki, a co do łączenia białego z kopytami bywa różnie tu przykładowy link;

http://www.konisie.friko.pl/obrazy/019.jpg

Sorki ale automatycznie po kliknięciu się nie otworzy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne fotki, tym razem wykonuje dodatki do wozu, figurką zajmne się jutro, oczy już wysiadają , sianko wykonałem z włosia od pędzla. To białe to kawałek higienicznej nasiąknięty klejem, gdy wysknie pomaluję na odpowiedni kolor;

32ceb15d1d29f28f.jpg

abec37bc6860f1be.jpg

102dbea53c8a2dba.jpg

 

Widać teraz zdjęcia, nie wiem co się stało,

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurka dziewczynki gotowa;

3b3b16eb1b677c5b.jpg

e0cec9f55d6344ef.jpg

A tak wygląda załoga wozu, oraz nakryte beczki;

d8acd7d348fe90c8.jpg

56440f765873d98e.jpg

6cbce3f3d2690c1b.jpg

b57825756b175e34.jpg

2b72d9d2f1b3c295.jpg

 

Chciałbym, obok tej beczki dać jeszcze jakiegoś kundelka, żeby pilnował towaru . Co Wy na to

7dc2d4995f7194a7.jpg

Na wozie znajdą się jeszcze dwa worki, nad którymi trwają jeszcze pracę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pies to miał na łańcuchu chałupy pilnowac, a nie wybierac się na wycieczki na targ czy do młyna [co jako wielbiciel tych stworzeń z przykrością stwierdzam ;) ] . Jedno, co mi jakoś trąci fałszem, to ubranie dziecka - ma buty, z tego co widzę, skórzane [chyba dośc to dziwne u wiejskiego dziecka w tym czasie w Polsce] , wystrojona dośc "miastowo" [kolory ubioru chociażby - w wiejskiej chałupie, własnym sumptem, ufarbowali na tak jaskrawe? no i beret zamiast bardziej prawdopodobnej chuściny]... Ale to tylko jakieś tam moje marudzenie, a w końcu to twoja kreacja... Bardzo podobają mi się koła [ach, te obręcze!]... no i niezłe tempo, szanowny panie autor!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno, co mi jakoś trąci fałszem, to ubranie dziecka - ma buty, z tego co widzę, skórzane [chyba dośc to dziwne u wiejskiego dziecka w tym czasie w Polsce] , wystrojona dośc "miastowo" [kolory ubioru chociażby - w wiejskiej chałupie, własnym sumptem, ufarbowali na tak jaskrawe? no i beret zamiast bardziej prawdopodobnej chuściny]...

to jest dziewczynka z miasta, która przyjechała do dziadków na wakacje i dziadek zabrał ją na wycieczkę do lasu, żeby pokarmiła sobie partyzantów. Wiadomo, miastowe takich atrakcji na codzień nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wszystko spowodowane jest tym że producent dał nazwę "Somewhere in Europe..." a dał nam zwykłych, jak w morde strzelił, Francuzów. Ale w ten sposób sprzeda więcej zestawów .

PS Mogłeś jednak zrobić jej jakąś chustę czy coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ładnie

a jak patrzę na tego dziadka od przodu to wygląda jakby trzymał kciuki :P

ale tu maja być lejce czy jak to sie nazywa od koni chyba

 

ale ładnie

Dokładnie tak mają być lejce i będą. Wykonam je gdy konie wraz z wozem będą na dioramie, A co do chusty to mogłem ale nie musiałem ją zrobić, gdyż wiem to od babć, że nawet na wsi przed wojną, niektóre dziewczęta/kobiety nosiły berety więc nie uważam że ze swojej strony popełniłem jakiś poważny błąd, chociaż wiadomo, że chusty były bardziej modne w tamtych czasach na wsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chusty były bardziej modne w tamtych czasach na wsi.

To nawet nie o to chodzi, do beretu trza miec filc, którego w gospodarstwie mozna użyc na milion bardziej przydatnych sposobów, a poza tym wyprodukowanie "beretki" wymaga dużo więcej zachodu niż zrobienie chuściny...

A poza tym - nie karmic partyzantów, jak będą głodne, to same przyjdą i zarekwirują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Bardzo fajnie Ci idzie. Dopiero teraz natknąłem się na ten wątek i przejrzałem go sobie w całości. Ciekawy i niezbyt często pokazywany temat. Będę się przyglądał jak poradzisz sobie z przerabianiem Niemców na partyzantów, też chodzi mi po głowie pomysł na podobną winietkę.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;

Jako taki postępik, oto fotki;

Worki sam zarobiłem, jeszcze wymagają pracy, część dolna wykonana jest z masy wamodu, część górna z kawałku tkaniny przyklejonej superglu;

78776bd17f060087.jpg

1befa636bf0d2086.jpg

A to wspomniany kiedyś kundelek, pochodzi chyba z jakiegoś zestawu Tamki;

b3bcdce4f114ce8b.jpg

dbc12de8cc34c24e.jpg

Kiedy skończe to, zabiore się za samą dioramę, chyba że wcześniej przjedzie do mnie GS, to zabiorę się za partyzantów.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skończyłem to co zaczołem wczoraj. Piesek prezentuje się tak;

f5397c8df897a336.jpg

1b6d5f9e7bcd7956.jpg

A tak na swojej warcie, żeby czasami partyzanci się nierozpili

8baf6e0991639220.jpg

A tak wyglądają worki na wozie;

333504550480e6cc.jpg

I to na tyle jeśli chodzi o wóz, uważam go za skończony.

Zaczołem się bawić z dioramą, wygląda to tak;

0e80a15e25541a96.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, fajnie wykonane, ale trochę jak nie w Polsce.

 

Zaprzęg zrobiles trochę nie za bardzo. Homonto - to co się koniowi zakłada przez leb na bary nie jest w kształcie podkowy tylko co jak elipsa.

Załozone powinno byc znacznie blizej głowy tak by się opierało na barkach.

Nastepna sprawa to fura.

Polska fura ma ławke w polowie dlugosci. Burty zrobione z desek i nieco cięńsze kłonice. W polowie pod ławkš, spinana jest łańcuchem.

Jezeli juz ma to byc wóz drabiniasty - do wozenia snopków lub siana luzem to burty powinny byc zrobione z żerdzi a nie z kantówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.