Skocz do zawartości

Gdzieś w Polsce 1944r. -Master Box, scratch, śmieci m.-1/35


Wojtek B.

Rekomendowane odpowiedzi

Te centki to je błoto zniweluje, na razie jest tylko koło wozu, będzie na całej długości drogi. Co do odcieniu szarości w realu wygląda nieco lepiej niż na zdjęciach, zobacze jak będzie wyglądało kiedy zrobie te błotko na drodze, jak to się ma do całości, jak kolorystyka będzie się biła za bardzo to poprawię. A co do partyzanyów to interesują mnie z terenów kresowych, albo nieco południowo-centralnej.

 

Dziękuje za uwagi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Te centki to je błoto

aśś mnie ubawił, przepraszam, ale czytając to..wpierw zgłupłem, później zajarzyłem ;)

 

Coś w kwestii wody, jesli nie uznajesz za finalne wykonanie strumyka, to proponowałbym ta warstwe, która teraz jest maznąć rozcieńczoną akrylówką, po wyschnięciu, dac na to kolejną, cienka warstwe wody - zróżnicuje Ci to dno oraz kolor wody.

 

O drodze wspomniałbył już kolega.

 

W koleinie, zrobiłbym nieco krótszą ta trawke i gęściej upchał w każdym "kiściu" - za cholerę..wyleciało mi z głowy, jak to się fachowo nazywa.

 

Do konarów drzewa, dokleił drobniejsze gałązki, a na krzaki(roślinność średnią) wybrał nieco mniej "pozawijane" gałązki( i tu też dokleił po kilka cieniutkich gałązek - korzeń jakiegoś zielska, co chwastami zwą, bądź pokrzywy)

 

 

Ciesze się, że podjąłeś walkę z tematem i bacznie obserwuję.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz co chcesz zrobić to jestem spokojny, bo myślałem, że centki zostaną Ogólnie jestem pod wrażeniem i fajnie, zę podjąłeś akurat ten temat. Co do zdjęć partyzantów to przeglądnałem literature jaka mam, ale w wiekszości zdjęcia przedstawiają pamiatkowe zdjęcia całych oddziałów a Tobie chyba potrzebni są konkretni ludzie. Stad na razie tylko 2 zdjęcia, ale może pomogą.

 

2-2.jpg

1-2.jpg

 

Oba zdjęcia pochodzą z ksiażki "Burza na Wołyniu" W.Filara

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie [EC]Duke za zdjęcia . Dzisiaj bawiłem się z ustawianiem koni do wozu na diorce i przymierzam się do ich dalszego okablowania i małych poprawek;

8e0115e57654f444med.jpg

2b1b60050ca07656.jpg

dd05406a50fb4df3med.jpg

W związku z tym okablowaniem chodzi mi szczególnie o lejce z czego mogę je zrobić . Myślałem o zrobieniu ich z taśmy maskującej Tamiyi albo z odpowiedniej grubości nitki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by te lejce z jakiejś grubszej foli? Coś w stylu okładka z zeszytu, torba z biedronki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z rozmyślaniem nad wykonaniem lejców, chyba zrobie z odpowiedniej grubej nitki, ale jeszcze nie wiem. Zabrałem się za figurki partyzantów, zamierzam wykonać trzy figurki, pierwsze dwie, będą nosić mundury niemiecki zaś trzecia będzie w ubraniu cywilnym. Oto zdjęcia z prac nad dwiema pierwszymi;

f23ac60de7145ae3med.jpg

17bce0725e4d82a0med.jpg

Mundur w tej figurce ma być umęczony życiem partyzanckim Ma być stargany, nieco zdziurawiony, oczywiście w końcowym etapie dziura w mundurze będzie nie co mniejsza niż teraz jak widać na zdjęciu

 

p1000988qk6.th.jpg

p1000991fp9.th.jpg

A ta ma przedstawiać partzanta, którego dokarmia dziewczynka z wozu. Na tym etapie przykleiłem ręke która pochodziła z innego zestawu, oraz podniosłem nieco głowe, dlatego żeby wpatrywała się w dziewczynkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem teraz zaprezentować Wam prace jakie trwają nad trzecią figurką. Niestety abo stety w większości jest zrobiona przezemnie, ze śmieci wziołem tylko głowe i dłonie, a poze figurki odgapiłem z pudełka Dragona które przedstawiało żołnierzy niemieckich i wziętego do niewoli niby-polskiego oficera tylko, że ja zrobiłem cywila. Więc tak pierwsze z drutu zrobiłem szkielet/rusztowanie , potem naniosłem mase modelarską womodu i zaczołem odpowiednio kształtować postać, tutaj najtrudniejsze było wykonanie rąk, następnie gdy wszystko utwardziło się z Green Stuffa zaczołem robić szczegóły swetra, pasek a także górną część głowy( wiem, że ze mnie taki fryzjer jak z koziej dupy trąbka ), jak i wystającą troche spod swetra koszule. Natomiast kabure z pistoletem wziołem też ze swoich śmieci i całość na tym etapie wygląda tak;

de7fac21866b9b54.jpg

8474f3b3d4245a4a.jpg

1de03b5e93142d3e.jpg

Ogólnie facet wygląda na napakowanego, jeszcze będę nad nim pracował i zobacze jaki będzie końcowy etap, ja narazie jestem w miare z niej zadowolony.

PS; przepraszam za jakość zdjęć były robione w nocy przy słabym oświetlenu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włosy wyglądają jak hełm :P

Tak może wyglądają, ale właśnie dzisiaj wieczorem zaczne tę figurkę paprawiać, napewno znikną te dziurki na swetrze co je widać na zdjęciach, jak również poprawię tą fryzure i spodnie, myśle też nad wykonaniem brody albo zarostu, jak wybiorę tą drugą opcję to tylko odpowiednio maznę farbką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co może nie mazać farbką jak chcesz zrobić zarost nie lepiej suchymi pastelami albo wykałaczką porobić kropki małe lub farbę twarzy zmieszać z farbą zarostu i tylko tam dzie chcesz zarost pomalować tam.......

ja te sposoby próbowałem i są dobre

ale jako model i figurki cywili wyszło zaje.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze uwagi, tak jak wspomniałem wczoraj wieczorem pracowałem nad tym partyzantem, troche szlifowałem sweter, poprawiłem nieco fryzure, oraz dałem podkład, ale nie jest to końcowy etap nad obrubką tej figurki, oto zdjęcia;

175a782ca097c9be.jpg

d4e65d6e1148d62b.jpg

 

Także wziołem się za tą figurkę, częściowo ją już pomalowałem, dorobiłem opatrunek na lewej ręce, oraz zrobiłem fruzure gdyż nakrycie głowy w tym wypadku czapka nie posowała do głowy, teraz maluję buźkę;

81fd8c52e638883c.jpg

ca4383c2d106a3c1.jpg

f023187bdfd3d4b8.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

figurka jak na smorobke wyszla swietnie ale malowanie juz nie teges,chyba za gesta farbe nakladales.twarz do poprawki

Twarz jeszcze nie skończona ja z początku nakładam ciemniejsze warstwy

farbki potem nakładam jaśniejszą farpkę a na samym końcu lekko cieniuje w zależności jaki chcę uzyskać kolor skóry;

3dcc4308b1e78a4c.jpg

Teraz dopiero będe malował jakby to powiedzieć końcowy jej etap.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace nad pierwszym z trzech partyzantów dobiegają końca, zostały tylko kosmetyczne poprawki (tak mi się przynajmniej ja wydaje), oto fotki;

cb379e9181f987d8.jpg

1bfcfd09a6c18bb5med.jpg

Zaczołem też malować kolejną figurkę;

0beaff51b705a011.jpg

Oczywiście wszystkie czy też wszystko maluje farbkami vallejo.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.