Skocz do zawartości

VRC-105 Centauro RCV Trumpeter 1/35


Barthass

Rekomendowane odpowiedzi

A więc i ja dołączam do szanownego grona konkursowiczów z modelem VRC-105 Centauro z Trumpetera. Model bedzie wykonywany prosto z pudła ( na rynku nie ma jeszcze do niego żadnych dodatków), dorobie jedynie powierzchnie antypoślizgowe, o których zapomniał producent.

Mój pojazd będzie przedstawiał dopancerzoną wersję hiszpańską, będzie to ten wóz:

ao200404.jpg

 

Regulaminowy In-Box :

 

SPM_A1142.jpg

 

I od jutra prace ruszają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, niestety się zapędziłem, i już po złożeniu kilku części przypomniałem sobie, że mam in-boxa zrobić :/

 

tym czasem fotki z postępów- zacząłem od podwozia, swoją drogą, bardzo ciekawie rozwiązany układ napędowy- dwa równoległe wały, po każdym na jedną stronę pojazdu

Niestety model ma wady, a mianowicie na wszystkich częściach są widoczne miejsca łączenia form, no dosłownie na każdej.

Fotki :

SPM_A1187.jpg

 

SPM_A1179.jpg

 

SPM_A1181.jpg

 

SPM_A1180.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, przyda się, i już zauważyłem błąd w instrukcji Trumpetera- zaciski od hamulców powinny być z przodu każdego koła, natomiast w instrukcji jest na odwrót- są z tyłu, niestety nie mogę już tego zmienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, niestety się zapędziłem, i już po złożeniu kilku części przypomniałem sobie, że mam in-boxa zrobić :/

In-box dostępny jest chociażby na mojehobby.pl

http://mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=1362004

Niestety model ma wady, a mianowicie na wszystkich częściach są widoczne miejsca łączenia form, no dosłownie na każdej.

No w końcu tylko trumpek...

 

Przyglądam się budowie, choć temat dla mnie ciut egzotyczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą, bardzo ciekawie rozwiązany układ napędowy- dwa równoległe wały, po każdym na jedną stronę pojazdu

Ciekawe jak to sie ma w innych tego typu pojazdach, na tych zdjeciach od Grzegorza to widac ze jedna dobrze podlozona mina i traci naped na pare kol za jednym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wachacze wyglądają jakoś tak delikatnie na tych zdjęciach. A model zapowiada się ciekawie . Komentować narazie nie ma czego, bo za wcześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEE no Barthass Gratuluję przepieknej maszyny

U mnie lezy w magazynku i czeka na uprzątnięcie dotychczasowych prac

 

Tym bardziej będę kibicował i podglądał postępy. HEHE będę wiedziąl już czego się spodzewać.

 

A odnośnie jakości... Fakt to tylko Trumpek i choć by do AFV jeszcze mu brakuje (porównuje tu do jakości detali Strykera).

 

Grzegorz'u mam małe pytanko. Z kąd masz takie ładne fotki?? Przynaj się bez bicia! Były by fajnym materiałem na ewentualne poprawki i doróbki na tym modelu.

 

 

Kocham pojazdy (współczene) na 6 i więcej kołach

 

MarCiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dawno mnie tutaj nie było

Jako że czasu mało, to nie miałem kiedy porobić zdjęć z postępów ( ale w ten weekend na 100% fotki porobię pokażę )

Tak prawde mówiąc spodziewałem się czegoś lepszego po zestawie Trumpetera, niestety trochę się zawiodłem na paru rzeczach:

-Spasowanie części- największe problemy są z tyłem pojazdu, niestety trzeba szpachlować, miejsce łączenia tylnej płyty z kadłubem, jak i łaczenie dwóch polówek kadłuba- z przodu powstaje na całej szerokości kadłuba szpara szerokości 0,5 mm, której w oryginale nie ma!

-Blaszki- tragedia kompletna, źle zaprojektowane, miejsca zgięcia blaszek sa źle zaprojektowane, jak i jakość materiału marna- blaszki przeznaczone na progi, po których się wchodzi na pojazd są tak miękkie, że jak się je chwyci w palce to się gną, jak by były z papieru, nigdy sie nie spotkałem z takim czymś...

-Instrukcja zawiera mnóstwo błedów, w weekend postaram się porobiś skany instrukcji, z zaznaczonymi przeze mnie poprawkami, co by przyszli budowniczowie Centauro z Trumpka wiedzieli na co zwrócić uwagę podczas budowy.

Moim zdaniem lepiej poczekać, az pojawią się jakieś zestawy waloryzacyjne do modelu, bo pudełkowy nie jest idealny niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że jak się je chwyci w palce to się gną, jak by były z papieru, nigdy sie nie spotkałem z takim czymś...

W Strykerze były tak grube (złożyłem trzy Dragonowe blachy i były grybości jednej trumpka) że aż mnie palce od zginania bolały, szaleją chłopaki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No własnie mam problem z fotkami, postępy nad modelem są dość spore, ale nie byłem w ogole zadowolony ze zdjęć, teraz cały czas próbuje się nauczyc pstrykać jakieś znośne fotki , może przy odrobinie szczęścia uda się w ten weekend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie mam problem z fotkami, postępy nad modelem są dość spore, ale nie byłem w ogole zadowolony ze zdjęć,

Jakby co, mogę pomóc w późniejszej obróbce fotki, wystarczy że dostarczysz dość "znośną" (czytaj: doświetloną i nierozmazaną) a ja już coś podziałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ość "znośną" (czytaj: doświetloną i nierozmazaną)

 

No własnie z doświetleniem i ostrością mam największe problemy, w weekend będe miał troche czasu, to spróbuje podziałac... No i nie omieszkam skorzystac z Twojej pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak nie to wrzuć byle jakie

 

A więc wrzucam, zdjęcia robione na szybko ( brak czasu niestety), fotki wyszły, jakie wyszły ( na razie brak 2 źródła oświetlenia, a i nie dysponowałem odpowiedniej wielkości tłem, więc nie mogłem uchwycić całego pojazdu) Ale mam nadzieję, że coś widać.

Sam Centauro ukończony już w 90%, myślę, że niedługo zajmę się malowaniem (oraz doskonaleniem fotek):

 

Cent1.jpg

 

Cent2.jpg

 

Cent5.jpg

 

Cent7.jpg

 

Cent8.jpg

 

Cent9.jpg

 

Cent4.jpg

 

Cent3.jpg

 

Cent6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładną sylwetkę ma pojazd.

Tak z ciekawości: czy tylne drzwi otworzą się do końca? Nie będzie tam coś przeszkadzać? Czy tylko perspektywa fotki daje takie wrażenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tylne drzwi otworzą się do końca? Nie będzie tam coś przeszkadzać? Czy tylko perspektywa fotki daje takie wrażenie?

 

To perspektywa, ale drzwi niestety nie będą się do końca otwierać (wkleiłem je w tej pozycji na stałe) a to z racji tego, że niestety po otwarciu ukazałaby się pustka (pojazd nie ma wnętrza) Drzwi zrobiłem w takiej pozycji, bo spodobala mi się ich konstrukcja, a więc szkoda by było taki detal nieuchronnie zatracić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda wspaniale. Trzymaj tak do końca.

 

tak swoją drogą to ile to kosztuje? Albo inaczej, ile zapłaciłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.