Skocz do zawartości

T-34/76 1940m L-11 UM 1/72


Pafica

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że tego zakończę jeszcze w konkursie, bo 7tp na pewno nie, a nie wiem czy z shermanem się wyrobię. Co tu dużo pisać, model średni, ale czego oczekiwać za 24 zyle? Od siebie wymienię błotniki na puszkowce, co można też wymienię na drut lub blaszkę. Dojdzie też lufka z RBmodels i zapowiadam podstawkę. In box:

 

 

f38cffb9c07b65fc.jpg

 

15fdc7e7539a3038.jpg

 

224fe8552f2aa048med.jpg

 

W pierwszej chwili gumowe bandaże zaskakują pozytywnie, ale przy bliższych oględzinach zaczęły mi się coraz mniej podobać. Eee tam, obrobi się i będzie ładnie

 

Prawdę mówiąc to najbrzydsza wersja t-34, ale też bardzo mało popularna i ciekawa. Obiecuję regularne wpisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacperek, obiecuję, że tego skończę

 

 

Wieża...hmmm naprawdę ciężko składalna. Zaszpachlowałem co się dało, teraz zostało mi finalne szlifowanie na mokro. Dodać coś jescze? Fakturę odlewu?

 

0a56f4f114aa0324.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, mój błąd... Dzisiaj sprawdziłem trochę literatury i w T-34 in action znalazłem informację, że pod koniec produkcji modelu 40, ale już w roku 41 zrobiono pewną partię wozów z odlewaną wieżą. Proszę oto dowód T-43 mod 40 z armatą Ł-11 i odlewaną wieżą

ScreenShot022.jpg

Jeszcze raz przepraszam za wprowadzanie w błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ta wieża to już odlew, spawane wyglądały inaczej (Dragon zrobił ten model). wbrew pozorom ta wersja jest jedną z ładniejszych - jest tak ładnie niezgrabna :-) 3mam za Ciebie kciuki bo ja mma ostatnio dużo pracy a C4P okazał się bardzo nieprzyjazny (choć oczywiście walczę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez to, że zachorowałem, miałem cały wolny dzień na modelowanie.

 

Za pomocą tak skomplikowanej aparatury :], zrobiłem błotniki z blaszki, ale ich nie pokażę, bo mnie zjecie

 

ad978ef697a15f03.jpg

 

 

Jak widać UM zapomniał o tylnej "klapie", którą wyryłem dzisiaj z rana, ale baterie zdechły, więc nie pokażę.

 

d0a13e5df16a58c0.jpg

 

Obróbka tych kół, to męczarnia.

fdd7b983c5dddc2c.jpg

 

 

Poprawiłem otwór na pistolet

 

060e493d4eb6e225.jpg

 

PS. Małe fotki jakoś lepiej wpływają na moje samopoczucie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, post pod postem Trudno...

 

Podstawa winietki i blaszane błotniki, prace nad kadłubem na półmetku.

 

b49f230b6e49d689.jpg

 

Wiża z lufką RB models za 2,40zł. Jeszcze tylko wyrycie tylnej pokrywy i ostateczny szlif/faktura odlewu. Dorobiłem "uszka", poprawiłem kształt jarzma i je nawierciłem, i zrobiłem zatyczkę od otworu pistoletu sygnałowego. Jak widać sporo przeróbek wymaga produkt UM`u.

 

 

4510e13b659b4577.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znawcą nie jestem ale moim zdaniem na rysunku masz właśnie czołg z odlewaną wieżą. to była taka płyta, która umożliwiała dostęp do działa w razie potrzeby. wystarczy jak zaznaczysz kontury i nity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pafica nie ryj! Według "Mityczna broń" Tom II str. 451 ta wieża nie posiadała z tyłu płyty umożliwiającej dostęp do działa.

 

Za późno :]

 

Ale nic, zaszpachluje się, dzięki wielkie za wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pafica, przepraszam, zapędziłem się. ale... skąd w takim razie wziąłeś ten rysunek? bo jest na nim wieża odlewana właśnie z takim panelem... być może istniała taka seria (co do tematyki T 34 to wiem jedno - wszystko jest możliwe). pewnie znasz taką stronkę:

http://www.battlefield.ru/

warto tam poszperać. w sumie pojawił się ciekawy problem. pozdrawiam, poczekaj trochę zanim zaczniesz szpachlować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję nad podstawką-miała być podsychająca-po opadach. Pierwszy raz wykorzystałem pigmenty. Dość fajna sprawa. Nie wiem, co mogę jescze zmienić, jakieś sugestie? (Oczywiście trawa to baza, dojdą jescze kłaki, krzeczki, chwasty, pojedyńcze zdziebka itp.

 

 

Informacja dla czaka45- nie, podstawka tym razem nie będzie za duża :]

 

be283ef1dda63107.jpg

 

7a8330ccc1f988c4m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sernik rozmoczyłem i zjadłem, i zrobiłem nową podstawkę . Tym razem mi się przynajmniej trochę podoba. Prosta do bólu, kawałek ziemi gdzieś w rosjii. Oczywiście, jescze do wykończenia. Podziałałem na niej więcej olejami i to dało dobre efekty. Jednak same pigmenty to nie wszystko.

 

 

9c67a939d1e1325b.jpg

 

Wygląd ma niezwykle ambitny, nie? :]]]]]

 

 

 

 

Jak zwykle próbuję czegoś nowego-teraz jest to ustawienie wozu "wypadającego z ramki" Nie wiem, czy nie przesadziłem, ale przynajmniej wygląda dosć dynamicznie, i efektownie. Niech może wypowie się ktoś mądrzejszy ode mnie....

(powinno spodobać się czakowi45, on lubi takie klimaty )

 

 

4810803ef8c86afd.jpg

 

 

5bd84a03c01aeaee.jpg

 

 

Co do bryczki- blacharka zakończona-ufff...jednak takie waloryzowanie jest męczące....Podmalować gąski, wszystko przeszlifować, zrobić uchwyty holownicze, brakujące nity, zawiasy na tylną klapę....

 

 

 

Myślę, aby posadzić na tecię takiego rozbujnika-ESCI, ale mimo to ładny, trzeba tylko podrzeźbić....(choć girki ma długaśne, w porównianiu do reszty zwłok...)

 

f9edc6626b533c40.jpg

 

 

 

Przyznam, że projekt mnie rozwalił-takie małe gie, a roboty w drobnicy blacharskiej po TĄD Grunt, że wychodzę na prostą :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby pomalowałem. Na wieży i górnej płycie zrobiłem washa olejnego na gołą farbę, ale efekt mi się nie spodobał-za matowe. Postanowiłem, że spróbuję pierwszy raz washa olejnego na błyszczącej warstwie sido-do tej pory robiłem półmat_(woda-sido w stosunku 4:1) I zobaczę jak to wyjdzie.

Oczywiście jak to zwykle zapomniałem przed malowaniem nakleić kilku detali -taaaaaa...i maluj panie poprawki teraz, grrrrr.....

 

Grunt, że podstawkę zrobiłem....a sołdata pomaluję dzisiaj.

 

 

ae3e9a28b279ec3f.jpg

 

414307770434454f.jpg

 

 

 

PS-przednia płyta jest jakby z takimbiałym nalotem-to taki trik, który maskuje błyszczące smugi po pędzlu-kredowy pyłek wcieramy kiedy farba będzie jescze nie do końca wyschnięta.

 

PS2-Nie wiedziałem o takiej wysokiej jakości kalek UM`u-Po włożeniu do wody automatycznie wszystkie rozpadły mi się na pierdyliard części-suuper!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.