Skocz do zawartości

[IN-BOX] Model w skali 1:1 - Robins - Gunze Sangyo


Kermit

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się jakiś czas temu zanabyć dla mojej Kobiety taki oto zestaw:

Model dwóch ptaków marki Robins na gałęzi, producent Gunze Sangyo, skala (uwaga!) 1:1. Oto zdjęcia (miniaturka jest linkiem do większego rozmiaru):

01small.jpg 02small.jpg 03small.jpg 04small.jpg

 

Ciekawe, kiedy zostaną ukończone... Ba, kiedy zostaną zaczęte!

 

[edit]Aktualizacja linków, zmiana rozmiaru na miniaturki[/url]

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujący zestaw . Gdzie go kupiłeś, w kraju chyba nie ma?
Dołączam się z pytaniem Gdzie?
Właściwie kupiłem go w Polsce, na pewnym serwisie aukcyjnym przezywanym alleDrogo. Ale skąd go wziął ten koleś, co mi go sprzedał, to nie mam pojęcia...
Może żonę zanęcę do sklejania
U mnie to miało zadziałać, ale moja przyszła żona obejrzała, ucieszyła się i zestaw wylądował w Jej poczekalni i tak sobie leży. Cóż, oboje ostatnio czasu nie mamy...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie relacja?
Wszystko zależy od mojej Ukochanej. Jak na razie nawet nie wiem, kiedy budowa (jeśli można to tak nazwać) ruszy...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe Robin to po amerykanskiemu drozd.

No więc nie tak zupełnie hehehe...

Otóż zmodelowany przez G-Sango "robin" - to rudzik, Erithacus rubecula L.

Większośc gatunków drozdów- to po angielsku "thrush", np. popularny w naszem kraju drozd śpiewak nosi nazwę "song thrush". Tyle , że są oczywiście wyjątki - drozd rdzawoboczny np to ''redwing'', a drozd wędrowny -TA-DAMM- ''AMERICAN ROBIN''. Niestety, najczęściej w filmach czy książkach od razu tłumaczy się ''robin'' włąśnie na drozda, ze szkodą dla nieszczęsnego rudzika, należącego zresztą do drozdowatych Ale wykład walnąwszy - przejdźmy do modelu...

Wygląda sympatycznie. Fajna gałązka ostrokrzewu, pomysłowo rozwiązany podział łebka, nic tylko kleic i buch! na kominku mamy nową ozdobę Fajna sprawa, będę musiał popatrzec , co jeszcze wypuścili. Aha - jak byndziesz się brał za malowanie, to polecam jakąś książkę typu "Ptaki Europy", "Ptaki Polski- przewodnik terenowy " itp. , ponieważ malowanie pudełkowe jest nieco zbyt "uatrakcyjnione"... one aż tak jaskrawe nie są.

Czyli co - twoja pani może wykonac mini dioramkie z parką rudzików i podnośnikiem widłowym przenoszącym za nimi jajko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż zmodelowany przez G-Sango "robin" - to rudzik, Erithacus rubecula L.

Większośc gatunków drozdów- to po angielsku "thrush", np. popularny w naszem kraju drozd śpiewak nosi nazwę "song thrush". Tyle , że są oczywiście wyjątki - drozd rdzawoboczny np to ''redwing'', a drozd wędrowny -TA-DAMM- ''AMERICAN ROBIN''. Niestety, najczęściej w filmach czy książkach od razu tłumaczy się ''robin'' włąśnie na drozda, ze szkodą dla nieszczęsnego rudzika, należącego zresztą do drozdowatych Ale wykład walnąwszy - przejdźmy do modelu...

Wygląda sympatycznie. Fajna gałązka ostrokrzewu, pomysłowo rozwiązany podział łebka, nic tylko kleic i buch! na kominku mamy nową ozdobę Fajna sprawa, będę musiał popatrzec , co jeszcze wypuścili. Aha - jak byndziesz się brał za malowanie, to polecam jakąś książkę typu "Ptaki Europy", "Ptaki Polski- przewodnik terenowy " itp. , ponieważ malowanie pudełkowe jest nieco zbyt "uatrakcyjnione"... one aż tak jaskrawe nie są.

Czyli co - twoja pani może wykonac mini dioramkie z parką rudzików i podnośnikiem widłowym przenoszącym za nimi jajko ?

He he... Widlakiem to Ona by sobie najchętniej pojeździła, a ptaki karmiła. Z resztą bardziej bym się spodziewał wykonanych rudzików (btw dzięki za wykład; nie wiedziałem, że tak dobrze znasz się na ptakach!) niż widlaka. Tego drugiego to raczej ja bym wykonał dla Niej w prezencie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kermit jak chcesz to mogę podesłac kilka fotek. Robinów w irlandii pod dostatkiem. Kilka mam uwiecznionych.
Podsyłaj, podsyłaj. Z pewnością się przydadzą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Rubecula vel Rudzik. Tak sobie rzucilem okiem i patrze ze pomaranczonwy Robin to mysle - Migratorius z rodzaju Turdus.
Co jest, kolejny ornitolog? Może założymy forum ornitologiczne? ;)

 

Ale w sumie cieszę się, że taki nietypowy model wzbudził taką ciekawą dyskusję.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrze ze pomaranczonwy Robin to mysle - Migratorius z rodzaju Turdus.

;) Dobre...

Co jest, kolejny ornitolog? Może założymy forum ornitologiczne? ;)

No jak się ptaka na forum pokazuje .... to co się dziwisz, że wzbudzasz zainteresowanie ;) Swoją drogą, to chyba najbardziej nietypowy model, jaki się na forum pojawił. Może zresztą jakiś forumiak już sklejał coś takiego, ale jakoś nie widziałem.

Już nawet sprawdzałem, czy ktoś innych zoologicznych ciekawostek nie sprzedaje na Alle-Gie, ale posucha.

Pozdrówa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak się ptaka na forum pokazuje
Najciekawsza będzie relacja: "Jak (pow)staje mój ptaszek" ;) Tylko kiedy to będzie...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrze ze pomaranczonwy Robin to mysle - Migratorius z rodzaju Turdus.

;) Dobre...

Co jest, kolejny ornitolog? Może założymy forum ornitologiczne? ;)

No jak się ptaka na forum pokazuje .... to co się dziwisz, że wzbudzasz zainteresowanie ;) Swoją drogą, to chyba najbardziej nietypowy model, jaki się na forum pojawił. Może zresztą jakiś forumiak już sklejał coś takiego, ale jakoś nie widziałem.

Już nawet sprawdzałem, czy ktoś innych zoologicznych ciekawostek nie sprzedaje na Alle-Gie, ale posucha.

Pozdrówa...

 

Znalazłem jednego na ebayo. Jakieś 7 funtów, znajduje się w UK.

 

Kermit podaj mi na prv maila to jak znajdę fotki to podeslę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.