Skocz do zawartości

Schnellboot Typ S-100 - Italeri 1:35


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za oferowaną pomoc, niestety jest już za późno - pokład przyklejony i skręcony wkrętami, a teraz nie będę tego rwał.

Z tego co wiem to lubisz duże modele, więc przy następnym oferuje swoją pomoc(tylko przy takim tempie co robisz, odezwij się wcześniej)

A co do tego pokładu, to i tak on musiał być przyklejony , tylko trzeba mieć dostęp z początku do sterów[żeby zrobić i zamontować popychacze]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Prace powoli idą do przodu. Poszczególne podzespoły są posklejane (ścianki sterówki są luzem) i narazie ustawione na sucho do przymiarki:

 

7a9396d768d7917b.jpg

f0b34e6242f28ff1.jpg

c765719a5ef0820c.jpg

919ddeba56d685c5.jpg

a0d20f7d9acd9d9f.jpg

2583df3afb8f438e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Jestem pod wrażeniem tej dokładności spasowania na sucho - nie miałem w rękach nowych Italierek - jedynie słyszałem o ich dużej dokładności. Model naprawdę robi fajne wrażenie już na samych zdjęciach, a co dopiero na żywca

 

A propos żywca.... Pogratulować wykonania

 

Siedzę i kibicuję dalej.

 

Pytanko: jak model ma się do oryginalnego wyglądu? Analizowałeś to czy lecisz bez wnikania w oryginały? Zgodny czy nie zgodny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za komentarze i zainteresowanie tematem

 

Pytanko: jak model ma się do oryginalnego wyglądu? Analizowałeś to czy lecisz bez wnikania w oryginały? Zgodny czy nie zgodny?

 

Analizę prowadzę na bieżąco, wymiary pasują Jak narazie większych odstępstw nie znalazłem. Można by się doczepić do skrzyń na nadbudówce - moim zdaniem są ciut duże, ale właściwie na różnych zdjeciach widać różne ich rozmiary i umiejscowienie wiec przyjmuję je za poprawne. Jak na tą skalę mogło by być więcej szczegółów, ale i w tym przypadku nie ma co narzekać skoro italerka postarała się nawet o wyposażenie sterówki, której praktycznie nie będzie widać Nie wiem jeszcze jak ma się sprawa z działkami bo woreczków z wypraskami nie otwierałem

Tymczasem przybyło jeszcze kilka szczegółów. W nadbudówce przykleiłem tylną, górną i boczne ścianki co by nie rozlatywało się, reszta ścian i podłoga przykleję dopiero po pomalowaniu. Pozostałe podzespoły narazie stoją luzem na pokładach, więc coś może krzywawo wyglądać

 

e49bccee1dca0269.jpg

0507c0174afe235e.jpg

e6153aa547eb13f5.jpg

82ffdd9ed13f228a.jpg

191993d228955989.jpg

38e234e52fe374e1.jpg

0281b4254edc8212.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast dawać linka do konkurencji załóż swoją relacje na Modelworku. Chyba to żaden problem wklejać fotki jednocześnie na naszym forum i na kartonworku. My jako widzowie będziemy mieli dwie smakowite relacje do podziwiania a Ty i Tornado możecie się wymieniać doświadczeniami podczas budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast dawać linka do konkurencji załóż swoją relacje na Modelworku. Chyba to żaden problem wklejać fotki jednocześnie na naszym forum i na kartonworku. My jako widzowie będziemy mieli dwie smakowite relacje do podziwiania a Ty i Tornado możecie się wymieniać doświadczeniami podczas budowy.

już sie wymieniamy tylko obecnie ja buduje Elco a on Schnellboota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast dawać linka do konkurencji załóż swoją relacje na Modelworku. Chyba to żaden problem wklejać fotki jednocześnie na naszym forum i na kartonworku. My jako widzowie będziemy mieli dwie smakowite relacje do podziwiania a Ty i Tornado możecie się wymieniać doświadczeniami podczas budowy.

już sie wymieniamy tylko obecnie ja buduje Elco a on Schnellboota

Zgadza się ale relację z budowy Elco mozesz prowadzić także na naszym forum - chętnie pokibicujemy

 

Prace w stoczni trwają, a oto fotki ukazujace ich postęp.

 

kompletna wyrzutnia torped:

5010cab9d92c7ea3.jpg

 

gotowe podstawy/prowadnice torped (po pomalowaniu będą jeszcze obejmy mocujące torpedy):

6d442070800ef813.jpg

 

torpedy na swoim miejscu:

12e150dce8ac360a.jpg

 

widok z góry na wnętrze nadbudówki i wyrzutnie:

fb9b1422ab7ccad6.jpg

 

trwaja prace przy wytwornicach dymu:

c0da110b61869683.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądając Twoją relację o mało się wczoraj nie podkusiłem na kupno tego modelu... na szczęście rozmiary pudła i gotowego modelu skutecznie ostudziły mój zapał

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła pora na uzbrojenie. Działka praktycznie są już gotowe, ale po utwardzeniu kleju muszę jeszcze je odrobinę przeszlifować:

 

10685b4ce25e5092.jpg

7d6347438ba57e58.jpg

237d5d41cffe79ce.jpg

a6e9400a833a4a7b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości ile kosztuje ten gigant? Szczerze mówiąc widziałem go jedynie w skali 1:72 za 77zł.

Na pierwszej stronie tego tematu było już podobne pytanie i odpowiedź.

 

Model kupiłem na allegro za 359 PLN + 15 PLN koszt wysyłki.

W piątek widziałem go też w sklepie Moje Hobby za niespełna 400 PLN, ale już go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego służył ten wygięty pręt wystający tak do przodu przyczepiony do kolumny działka?

do tego że na pokładzie była montowana barierka ( Prowadnica ) która ogranicza pola ostrzału by na przykład nie zastrzelić załogi na mostku albo nie pociagnąć serii po torpedach ten pręt słuzy własnie jako ogranicznik opierajac sie na barierce nie pozwala zejść lufą nizej w puźniejszej częci relacji będzie to widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie działko gotowe, no prawie bo na zdjeciach dojrzałem to czego w realu nie zauważyłem, tzn. muszę jeszcze co nieco trochę podszlifować. Bardzo możliwe, że w wekkend zabiorę się za malowanie modelu oczywiście o ile nie będę zbyt wypompowany po trasie

 

e2808f5ff6c43b99.jpg

bc01e60125f19d0a.jpg

1d587981af0c4da0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, czy dużo maskowania Cię czeka ?

Maskowania nie będzie zbyt wiele, przede wszystkim wymagać tego będzie kadłub do pomalowania burt, dna i pokładów. Wszystkie podzespoły znajdujące się na pokładach są łatwe do demontażu bo są poustawiane na nich na sucho (nie przyklejałem ich), więc będą malowane oddzielne. W nadbudówce przykleiłem tylko dwie ostatnie ściany, boczne i łączący je daszek - mostek, podłoga i sterówka są luzem. Tak samo jest z uzbrojeniem - działka leżą swobodnie na podstawach, a podstawy stoją luźno na pokładzie - ba nawet amunicja w działku 40 mm jest tylko włożona w prowadnicach. Krótko mówiąc do malowania wszystko pościągam i wtedy zostaną gołe pokłady i kadłub

 

ps - bez kryptoreklamy, ale czym podklejasz blaszki ?

Kropelką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z miłe słowa

Pora na małą aktualkę - w końcu zacząłem zabawę z aerkiem i olejami artystycznymi, a jak mi to idzie oceńcie sami:

 

600ed655985ad917.jpg

d8d25006a1aa1aa4.jpg

fe4d314d6064b0c1.jpg

e95d786ef964d2ee.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.