Skocz do zawartości

Schnellboot Typ S-100 - Italeri 1:35


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Piękny fotomontażyk ta fotka z oryginałem. No i to pochylenie, niby w skręcie... No i to tło...

Niemiaszki tylko mogli sobie pomarzyć, żeby w takiej odległości przepłynąć obok wiadomych skał...

Nawet na S-100...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a87a3e92374d310f.jpg

Jak będziesz to washował to mógłbyś pokazać krok po kroku jak to robisz? Razem ze ścieraniem itd? Jeśli znajdziesz czas i chęć oczywiście. Bo pieszesz, że tratwa na stałe ale pod spodem bedziesz pewnie washował i mnie ciekawi jak tam dotrzesz ze ścieraniem? Czy może jakoś bedziesz po prostu zapuszczał tylko....

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny fotomontażyk ta fotka z oryginałem.

Nie wnikam w to czy jest to fotomontaż czy nie, ważne jest, że widać całą zabudowę

 

Ps.

Koledzy doradźcie mi na jaki kolor mam pomalować hełmy, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz.

 

Edit:

Jak będziesz to washował to mógłbyś pokazać krok po kroku jak to robisz? Razem ze ścieraniem itd? Jeśli znajdziesz czas i chęć oczywiście. Bo pieszesz, że tratwa na stałe ale pod spodem bedziesz pewnie washował i mnie ciekawi jak tam dotrzesz ze ścieraniem? Czy może jakoś bedziesz po prostu zapuszczał tylko....

No właśnie - pospiesztyłem się trochę z przyklejeniem tratwy przez co tylko zapuszczę i ewentualnie trochę rozmażę wacikiem miejsca dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Twoja relacja dawaj ją tu zaraz [

.... już zakładam ;)

 

82647126dn8.png

 

Tak sobie oglądam tą tratwę i nie mogę zrozumieć dlaczego uchwyty nie tworzą "oczek/przelotek" przez które przechodziłaby lina. W taki sposób jaki jest w instrukcji ta lina nie powinna się trzymać (!) Moim zdaniem niektóre uchwyty trzeba odciąć i przekleić o 90 stopni ;) Ale to moje zdanie

 

Kolejne pytanie dotyczy tego znaku zapytania. Z czego w rzeczywistości było to zrobione - deski, materiał? I dlaczego nie ma tego gęściej? W takie dziurska spokojnie mógł się zmieścić człowiek - a przecież nie temu to miało służyć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace w stoczni powoli idą do przodu - w agregatach dymnotwórczych dorobiłem kilka przewodów i prysnąłem podkładem - na białą muszę sobie poczekać

 

c3dbfcabe6f2545f.jpg

df2cb0367abfcb1c.jpg

 

Także pomalowałem hełmy i dorobiłem na mostku tuby/rury (nie wiem jak to się dokładnie nazywa), oraz pomalowałem śruby:

 

a1086b27a4d08cde.jpg

ee039851497f578c.jpg

 

Edit:

 

Kolejne pytanie dotyczy tego znaku zapytania. Z czego w rzeczywistości było to zrobione - deski, materiał? I dlaczego nie ma tego gęściej? W takie dziurska spokojnie mógł się zmieścić człowiek - a przecież nie temu to miało służyć ...

Z czego są zrobione ? - nie mam pojęcia Przeskalowując oczka w kracie do 1:1 mają rozmiar 21 X 22 cm. i 21 X 26 cm. - to tak dużo ? Tak wogóle to myślę, że pytanie to należało by zadać konstruktorom a nie mnie Na poniższym planie widać (może nie zbyt dobrze, ale widać) ilość oczek w kracie - jest taka sama jak w modelu:

 

33e5452e4fd0ef3e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ta tratwa pomalowana jednym kolorem po prostu wygląda dziwnie. Myślę, że kratka była wykonana albo z drewna bądź jakiegoś materiału - pewnie innego niż reszta. Dlatego pytałem - być może ktoś wie jak dokładnie wyglądały niemieckie tratwy ratunkowe.

Na poniższym planie widać również, że lina otaczająca tratwe wyraźnie zwisa, co świadczy o oczkach/przelotkach a nie tak jak sugeruje producent.

Oczka moim zdaniem są za duże. Być może jest to tylko stelaż na który kładziona była jakaś podłoga badź greting.

Prosze nie traktuj tego posta jako atak. TORNADO - Dorabiasz mniejsze elementy, wychodząc poza instrukcję: rury, przewody, tuby na mostku - ale te tratwy w Twoim wykonaniu mi nie pasują. Przykro mi. Niemniej jednak czekam na dalsze postępy w pracach - więcej zdjęć i więcej opisów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafm72 masz racje co do tratwy - odwaliłem kaszanę a do tego chyba mam kurzą ślepotę Nigdzie nie znalazłem zdjęć tratwy w oryginale, za to (aż wstyd się przyznać) tyle razy patrzyłem na fotki modeli innych modelarzy i nie dostrzegłem pomalowanych krat pod kolor drewna - a przecież są Dzisiaj robię sobie przerwę w klejeniu bo jednak 24-ro godzinne maratony w pracy (1500 km.) nie wpływają dobrze na modelarstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądałem zdjęcia innych modelarzy - tratwy faktycznie w takim samy kolorze jak u Ciebie i ilosć kratek również, ale:

- w rosyjskiej publikacji o schnellbootach jest rysunek S-100 w którym w tratwach ratunkowych jest po 14 oczek! czyli zdecydowanie gęściej. I gdzie jest prawdziwa informacja ... ?

- ja swoje tratwy maluję na zielono

- zupełnie zmieniam mocowanie lin bięgnących dookoła tratwy. Odcinam italerowskie i robię nowe oczka.

 

Tutaj mam jedno zdjęcie z taką tratwą jak nasza.

 

40383211pt8.jpg

 

55640510qw7.jpg

 

Źródło: Krigsmarine - Robert Jackson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rosyjskiej publikacji o schnellbootach jest rysunek S-100 w którym w tratwach ratunkowych jest po 14 oczek! czyli zdecydowanie gęściej. I gdzie jest prawdziwa informacja ... ?

No właśnie - gdziejst prawda ? To tak samo jak w rosyjskiej publikacji jest rysunek podpisany, że jednostka S-150 typu S100 przynależy do 9 floty, a na stronce, tej której link ci podałem jest napisane że do 2 floty.

 

Wracając do modelu, po długich oczekiwaniach na białą pactrę w końcu pomalowałem burty:

 

b4ccae44d499e20c.jpg

 

Postanowiłem zrobić kamo w barwach 2 floty. Pierwszy raz miałem dzisiaj do czynienia z Tack-It'em - sądzę że guma do żucia zamiennie też by się nadała Pooklejałem narazie prawą i tylną burtę, no i malnąłem je pactrą A107:

 

9baa1cd8f7b19025.jpg

 

Po ściagnięciu maskowania okazało się, że w niektórych miejscach źle zamaskowałem taśmą burty i będę musiał porobić korekty Wyznaczyłem linię wodną i pomalowałem poszycie poniżej tej lini, a oto fotka z tym co wymłodziłem:

 

92478212cb7281ac.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dla mnie extra! i standardowo kilka pytań pewnie mnie znienawidzisz za to ale trudno

- czy możesz dać zdjęcie z bliska żeby można było zobaczyć przejścia w kolor, chodzi mi o to czy robiłes rozmyte czy ostrokrawędziowe kamo

- czy kolor jest dokladnie taki sam jak pokładu czy go jakoś "złamałeś"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto pyta ten nie błądzi Zdjęcia zrobię jutro bo aku siadły.

Przejścia są na ostro, a kolor dokładnie ten sam co pokład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewa burta już pomalowana, okazuje się że i na tej trzeba wykonać drobne poprawki. Muszę jeszcze pousuwać resztki Tack-It'u bo strasznie dużo tego specyfiku zostało, ale to już jutro gdyż farba jest za świeża i boję się ją pozrywać ( i tak w niektórych miejscach odeszła przy ściąganiu maskowania).

 

6260fd08d0d4d00f.jpg

 

Jak widać Tack-It zostawił mnustwo śladów:

32f69b8907359c97.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy za opinie

Szkło kontaktowe w tle?

Skądże - ten gościu podpowiadł mi co i jak mam jeszcze zrobić

Ps.

Moja żonka z córką stwierdziły, że kuter po pomalowaniu wygląda strasznie "wiochmeńsko"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żonka z córką stwierdziły, że kuter po pomalowaniu wygląda strasznie "wiochmeńsko"

skandal! nie znają się albo zazdroszczą, że im paznokci w taki wzorek nie malnąłeś

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żonka z córką stwierdziły, że kuter po pomalowaniu wygląda strasznie "wiochmeńsko"

... moja powiedziała, że w kamo to on w domu miejsca nie znajdzie

Piękna robota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kobitki bedą miały co gadać, bo nie dość, że brzydkie kamo zrobiłem, to jeszcze wbrew swoim zasadom postarzyłem model i chyba trochę z tym przesadziłem

 

8f34e8c2646df349.jpg

3f83ff976825f632.jpg

70885f28f5a247e2.jpg

35ece693d6ad114e.jpg

86928af8e37ecef9.jpg

caafdd9c624748ba.jpg

981622aa587e980c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kobitki bedą miały co gadać, bo nie dość, że brzydkie kamo zrobiłem, to jeszcze wbrew swoim zasadom postarzyłem model i chyba trochę z tym przesadziłem

 

 

Jego ekscelencja Biskup uważa, że szanowny kolega na pewno nie przesadził. A wręcz dopiero zaczął postarzanie. A kammo jest śliczne.

Jego ekscelencja Biskup chciałby mieć ornat w taki deseń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wygląda!

Ja bym tylko prosił więcej zdjeć, więcej zbliżeń i więcej opisu - jeśli można oczywiście. Jakich farb użyłeś, jakie techniki, tak krok po kroku - da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za Wasze uwagi

Pięknie wygląda!

Ja bym tylko prosił więcej zdjeć, więcej zbliżeń i więcej opisu - jeśli można oczywiście. Jakich farb użyłeś, jakie techniki, tak krok po kroku - da radę?

Fotek podczas prac zwykle nie cykam gdyż wtedy na stole jest taki bajzel, że strach go pokazywać Jednakże postaram się streścić co i jak zrobiłem.

Prace zacząłęm od polakierowania kadłuba clearem Zero Paints (nie stosuję sido bo nie wiedzieć czemu skarapla mi się on na modelu i zaczyna ściekać ), po wyschnięciu zrobiłem washa z mocno rozcieńczonej czarnej olejnej farbki dla artystystów. Po jakiejś pół godzince wspomogłem suszenie washa suszarką do włosów. Namoczyłem kawałek szmatki rozcieńczalnikiem Wamod i zmywałem jednocześnie wcierając jego nadmiar w lakier - w ten sposób uzyskałem zarośniety brudem kadłub. Po tym zabiegu całość zabezpieczyłem 4637 MM (semi glos) i naniosłem rdzę z suchych i rozcieńczonych pigmentów. Na koniec miejscami przetarłem po długości odbojnicę gruboziarnistym papierem, ... i to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.