Skocz do zawartości

Mercedes Benz DLK 23-12


Siwy

Rekomendowane odpowiedzi

No... i wkońcu doczekałem się czegoś większego . Co tu dużo gadać... malowanie będzie miał pewnie polskie, bo po negocjacjach z Fojerem niedało sie go przekonać do innego . Zdjecia orginału dodam później. Na początek pare fotek z budowy:

 

524ea35235f7b4fdmed.jpg

19b71b70305636c4med.jpg

40b7732d9313027bmed.jpg

49aa04082c1024b2med.jpg

cdn.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drabina na fotce to chyba jest Iveco

 

masz racje, ale zabudowa i drabina jest taka jak w Mercu

Drabina i zabudowa to "Magirus", w latach 80-tych montowane były również na Jelczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zapowiada sie przepiękny modeliczek. Kiedyś też musze mieć jakiś strażacki pojazd w swojej ofercie modeli.

Fojer napewno się ucieszy.

 

Życzę powodzenia w pracach nad modelem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Praca nad modelem idzie dalej, a powodem przerwy była kontrola w naszej szkole (na strychu belki stropowe sie sypią od starości) i niestety chwilowo modelarnia była nie czynna... ale wracając do tematu modelu jak widac rama juz jest pomalowana, brakuje tylko paru części ale to dopiero po przymocowaniu silnika .

 

pare fotek:

11cc7bbe786918b6med.jpg

28ddce86efd4462dmed.jpg

eaf52f2d8b1ae34emed.jpg

8ba4cf6ea823f910med.jpg

cd1e84d557e8b062med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh... ta pamieć , wszystko ładnie, pieknie gdybym dzisiaj nie zapomniał na modelarnie wziąść elementów z silnika... starosć nie radość . No ale trzeba było sie wziąść za coś innego, a mianowicie wyciąłem elementy zabudowy tyłu i je obrobiłem, po dopasowaniu nawet nieźle wyglądało

 

kilka fotek:

 

765dbd6ca628c489med.jpg

6ba9a25de171544fmed.jpg

51b0b10e935b8762med.jpg

4f0cab2136e9572bmed.jpg

a9b3096a13d858e2med.jpg

 

Zastanawiam sie jeszcze nad wycieciem bocznych rolet, w sumie to by fajnie wygladało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota idzie wolno, ale do przodu, a powodem tego jest jak zwykle brak czasu i zajęcia na modelarni dwa razy w tygodniu. W piątek nareszcie wziąłem się za silnik, jak widać narazie poskładałem dwie połówki. Nie używałem do tego szpachli tylko zalałem miejsca łączeń klejem (przyznam sie ze nawet nie mam ), także jest to dobry sposób. Drugim elementem za jaki sie zabrałem to zabudowa tyłu, posklejałem ją do kupy (ale brakuje kilku elementów). Co do wycinania rolet to zrezygnowałem z tego... za dużo roboty .

 

Kilka fotek:

 

93f9e7a49fd0a85dmed.jpg

ff9bfe7861912485med.jpg

8e465dd6ca673159med.jpg

5f519fbf75eb1e51med.jpg

06ac3ad4d98f7d7dmed.jpg

b13ac879e69b0be3med.jpg

CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 11 months later...

C.D. budowy... Jednak zdecydowałem sie i model będzie w niemieckim malowaniu, ponieważ nie mam zbytnio czasu grzebac w necie w poszukiwaniu zdjęć albo co najgorsze jeździć i szukać takiego merca. A mówią że kobieta zmienną jest...

 

5e2f624018ee9d1cmed.jpg

ed6aee5a4dddeb66med.jpg

2854efe758610eeemed.jpg

bcd388bbe86366fbmed.jpg

d781f7af2570845dmed.jpg

 

...w dodatku Merc będzie na dioramie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwy asz mnie zamurowało, już nie długo będę zaczynać Iveco DLK, też straż pożarna, Będzie bombowy, nie moge się doczekać, już końca a Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge się doczekać, już końca a Ty.

 

No ja jak najbardziej też, od jakiegos czasu, niewiem czemu, wzieła mnie wena do majsterkowania przy modelach i staram sie konczyc to co zacząłem, a Merc jest pierwszy w kolejce do finishu.

 

Pozdrawiam Siwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Z niecierpliwością czekam na dalsze fotki z budowy tego modelu , własnie na moim warsztacie dobiegaja końca prace nad takim samym modelem tylko ze w wersji z elektryką. Też się zastanawiałem nad polskim malowaniem ale niestety nie znalazłem nic w necie ani wśród znajomych. Pzdr dla całej modelarni z Rudy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.