Skocz do zawartości

Vk3001 Pz. Kpfw. VI (Ausf A) - Trumpeter 1/35


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W muzeum broni pancernej na Kubince (Rosja) znajduje się właśnie ten pojazd, więc można podziwiać to monstrum. Zaś model RPM jest tragiczny, kiedyś go nabyłem, ale po fajnym początku nastąpiły liczne kłopoty ze spasowaniem kadłuba - straciłem cierpliwość i odłożyłem na lepsze czasy. Wieża jest tragiczna i od razu należy ja wymienić. A ogólnie sporo pracy i tak będzie. Niemniej może jeszcze kiedyś otworzę pudło z tym modelem, bo póki co leży głęboko w szafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przypomina ci to "coś" na kołach gąsienic, czegoś w ich rodzaju ??

 

Oprócz tego, co napisał SmokHaosu dodam, że pojazd służył do rozminowywania, to funkcja nakładek była taka, że w razie wybuchu miny zamiast wymieniać całe koło, wystarczyło wymienić uszkodzone nakładki....

A jakość modeli Trumpetera, hmm jest coraz lepiej, ale zanim dojdą do poziomu Tamki, to minie ładnych parę lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie trumpek ma szereg wspaniałych modeli, tak jak powiedział Tomek: na pewno rodzina KW, na pewno Sturer Emil, Dicker Max, Maz 537, rodzina Pt-76, IS-3, czołgi STRV 103, papierowa armia (tu patrze na sklejalność) e-10, E-25, E-100, bardzo fajne Geschutzwagen 10,5, Marder I 7,5, CUDOWNY Sd.Kfz 7, czołgi Hotchkiss, bardzo dobra haubica LefH, Grille 17cm i można jeszcze troszkę wymienić...

 

Tak więc Robo87, nie oceniaj firmy na bazie dwóch modeli, w dodatku jeśli ty sam sklejałeś tylko jeden :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mogę się założyć, że "czwórka" z Trumertera przy "czwórce" Dragona może się głęboko schować...

Po pierwsze trumpeter a nie trumerter... Po drugie co ty chcesz porównywać, mówiąc "czwórka"??? Trumpek robi tylko Brueckenlegera IVb nic poza tym, Dragon robi różne wersje Pz.Kpfw IV, ale Brueckenlegera nie, więc nie ma co porównywać...

 

Popatrz na obu producentów, zastanów się, a potem pisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak końcowo off topując, trampek z IV jeszcze fahrgestelle robi, mam na stanie - a dragon robił most

Jesli chodzi o kadłub, IV trumpka może smiało konkurować z DMLem - na prawde sie postarali...niestety, przęsło to juz stary(nie)dobry trampek..dziurska, niedolewki, wicherki.

sfh trumpka, fajna - jednak dragon lepszy(kleiłem obydwie)

Najcięższą traumą, dla mnie była ich ciuchcia - tu kompletnie się nie popisali,a w panzerjagerwagen...sknocili częsci, i nie chodzi o merytoryke(bo to także), a spasowalność.

 

Jeśli zrobia IV na poziomie wanny i kadłuba jakie sa w moście, bez zastanowienia biorę.

 

Jesli chodzi o pozycje, którą zobrazował skala72 - poczekam, aż ktoś zakupi i opisze(sklejanie)

Jeśli teraz miałbym wybrać...stanowczo kupiłbym żywicę( bo są)

 

Minenraumer - jeden z pojazdów moich marzeń...musi poczekać, posklejam jeszcze kilka żywic, tam poknocę,a ten wykonam jak najlepiej będe umiał - bo ta pozycja jest tego warta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o pozycje, którą zobrazował skala72 - poczekam, aż ktoś zakupi i opisze(sklejanie)

Do miesiąca (nawet może krócej) będę miał go na warsztacie, więc wrzucę szczegółową relację z budowy poprzedzoną in-boxem.

 

Co Wy widzicie w tym paskudztwie takiego pięknego

O gustach się nie dyskutuje. Po prostu, jest to przodek jeżdżącej legendy - Tigera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba czekać Smile Może to co nieco wyjaśni:

heh, jak widać...a widać, mam pewną chorobę ...

Notoryczne nie czytanie w sieci, mało co oglądam

Do miesiąca (nawet może krócej) będę miał go na warsztacie, więc wrzucę szczegółową relację z budowy poprzedzoną in-boxem.

Dziękuję.

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.