Skocz do zawartości

Kolekcja 1:87 eKrystian'a


eKrystian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

 

Iż nie tylko skalą 1:24 człowiek żyje. Od niedawna powróciłem do mojego starego hobby kolekcjonowania modeli w skali 1:87. Dlaczego powróciłem ? Kiedyś zbierałem już skale 1:87, ale z braku funduszy itp sprzedałem modele które posiadałem, ale powracam. Prezentacja pierwszego modelu :

 

1. Scania 164 TL "Trio Trans" (ID.153942) - Herpa

 

DSC00871.jpg

DSC00874.jpg

DSC00879.jpg

DSC00891.jpg

 

Oczywiście kolekcja będzie się na pewno powiększała. Już wkrótce kolejna aktualizacja.

 

PS : Pytałem Tornado czy nie będzie przeszkadzał temat, ale nie miał nic przeciwko.

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Heh jako że trzymanie gabarytów w skali 1:24 może być problemem też myślę o tej miniaturowej skali . Scania ładna, ale w naczepie brakuje mi "światełek", pomaluj je a modelik zyska .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może otworzymy dział 1:87 ?? jak będzie wiecej takich .Ładna scania,Koniecznie Pomaluj tylnie lampy od naczepy.Krzychu takie modele kosztują od 20zł do 70 chyba tak krystian??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście posiadam Scanie Danzas (tandem), i jedyne co mi się w herpie nie podoba, to nie pomalowane tylne, zderzaki(patrz naczepa) , inni producenci np. Albedo, robi taki coś wiem bo miałem ich naczepę. Swoja drogą Kto był na MTM, mógł w tym przebierać do woli .

 

P.S gdzie lusterka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę temat cieszy się za interesowaniem i z tego powodu ja się ciesze.

 

Co do ceny to tak jak Bilonzo mówi, akurat za ten dałem chyba 70zł już dokładnie nie pamiętam.

 

Jako, że kolekcjonuje i staram się to utrzymywać nie zakładam lusterek taki jak by stan kolekcjonerski.

 

Truckerek, akurat o porównaniach tych firm mówiło się dużo i mówi akurat nie tu. Jedni twierdzą, że herpa jest najlepsza drudzy, że AMW.

 

Pozdr. Krystian

 

PS : Ojj zapomniałem dać porównanie dodaje fotkę tylko z góry przepraszam za tło i jakość.

 

 

Porównanie Skala 1:24 ze skalą 1:87 :

 

DSC00900.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście ... Można zaoszczędzić dużo miejsca na modelach w skali HO Ładna Scania ,Dafik też

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie trzeba pisać dużymi literami jak napisze się małymi też jest poprawnie.

 

Nie jest

 

Skala H0 (H-zero) - nazwa stosowanej w modelarstwie kolejowym skali o podziałce (stosunku rozmiaru modelu do rozmiaru oryginału) 1:87 lub zbliżonej. Skala ta ma swoje początki przed II wojną światową, kiedy to wprowadzono na rynek modele dwukrotnie mniejsze od popularnych wówczas modeli w skali 0 (zero, 1:45 - 1:43,5). Stąd też wywodzi się jej nazwa H0 - z j. niemieckiego "Halb-0" (halb Null) znaczącego "połowa zera". Obecnie jest to najpopularniejsza skala w modelarstwie kolejowym na świecie. Biorąc pod uwagę obrót towarowy, ilościowy lub kwotowy szacuje się, że dla tej skali stanowi on od 60 do 80% obrotu wszystkich wyrobów wszystkich skal modelarstwa kolejowego razem wziętych.

 

Źródło: Wikipedia.pl

 

I wrzuć na luz, nie róbmy Krystianowi syfu w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.