Skocz do zawartości

Kolekcja 1:87 eKrystian'a


eKrystian

Rekomendowane odpowiedzi

spox ładne auteczko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

 

Iż ogólnie mi się wczoraj i dzisiaj nudziło, a miałem na zbyciu jedną, starą, "rozgraconą" "Fke" postanowiłem, że zrobię z niej grata po wypadku.Może kiedyś się przyda do jakieś dioramy czy coś takiego. Czas na fotki (Od razu mówię, że to taki poważniejszy wypadek trochę się "spaliła")

 

DSC00929.jpg

DSC00930.jpg

DSC00933.jpg

DSC00946.jpg

DSC00935.jpg

DSC00937.jpg

DSC00934.jpg

 

I mała "wariacja" :

 

DSC009292.jpg

 

Pozdr. eKrystian

 

PS : Ahh te nudy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pomysł bardzo fajny jednak popracował bym jeszcze nad kolorkami ( opalana blacha i farba ma bardzo dużo ocieni czerni na sobie), fajnie było by też ten zderzak trochę połamać, bo niestety z daleka widać że zapalniczką przypalany - nie musi być cały połamany wystarczą jedno- dwa miejsca gdzie będzie widać ostre kanty ( mam nadzieję ze wiesz o co mi chodzi )

A poza tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,wiem tylko wiesz nie chciałem za dużo rozwalać bądź przypalać ponieważ co za dużo to nie zdrowo, nie będzie to "rozwalony model" tylko kawałek przypalonego i rozwalonego plastiku. Hmm, ale z tym zderzakiem trochę popracuje.

 

Jeszcze jakieś sugestie dotyczące modelu ? Wszystkie propozycje którymi można ulepszyć go mile widziane.

 

Pozdr. eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to ok. Co do ulepszeń - pigmenty Spalona blach bardzo szybko rdzewieje... Możesz kupić gotowe suche pigmenty ( MIG, CMK, Agama, Talens) albo przejść się do sklepu dla plastyków i kupić pojedyncze suche pastele, ( czarną, szarawą, jakieś dwa rdzawe odcienie ), ścierasz je i jedziesz

Taki zabieg na pewno bardzo urealni model

Aha nie podoba mi się to coś nad szybą, jeśli to była owiewka/osłonka przeciwsłoneczna to chyba szybko by się cała zjarała i odpadła

No i jakaś winietka obowiązkowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo widzę , że zrobiłeś kapcia i wycieki tak jak ci doradzałem Tak jak napisali koledzy - użyj pigmentów, można by też zrobić ślady po gaszeniu gaśnicą proszkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie ''sfajczona'' eFka Zasięgnij porady u naszego mistrza w dziedzinie robienia wraków ,czyli Pana Piotra Na pewno by coś konkretnego doradził .

 

P.S. Teraz tylko kupić jakiegoś strażaka,radiowóz,karetkę,parę autek i ciężarówek ,zrobić kawałek drogi i pobocze i zapewne powstała by ciekawa dioramka

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za miłe komentarze

 

Messer dzięki za porady, pomyśle nad tym. Tak to co Ci się nie podoba to osłona przeciw słoneczna, myślę, że tragicznie to tak nie wygląda, chociaż muszę przyznać, że za bardzo mi się podpaliła niestety.

 

tornado zgadza się zrobiłem tak jak radziłeś, przede wszystkim zapomniałem Ci podziękować przy wstawianiu fotek za pomysły i propozycje.Też myślałem o tym, że niby gaszony, tylko jak kiedyś powstanie diorama to go umieszczę pewnie na parkingu, że niby już tu długo stoi.

 

Bodzio zgadza się od Piotra dużo można zaczerpnąć miedzy innymi z jego niesamowitego Volva.

 

Pozdr. eKrystian

 

PS : Co myślicie o jakimś ładunku na naczepie czy coś takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł dałeś. Tylko jeżeli bawić się kartonami itp to trzeba by na naczepę dać jakaś zabudowę mówię o np. naczepie burtowej. Bo ta nadaje się chyba tylko na jakieś listewki,deseczki itp.

 

Pozdr. eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie burtówka to może jakaś wywrotka ? Przewrócić ją ,piasek (bądź inny sypki ładunek) wysypał by się na drodze i też by to może jakoś wyglądało

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Bodzio, tylko co idzie za wywrotką tak jak napisałeś wywrócenie, to wtedy i ciągnik, chyba, że gdzieś się rozczepiła czy coś takiego. Myślałem może jeszcze o cysternie a na dioramie jakiś wyciek czy coś podobnego. Sam już nie wiem. Oczywiście jak coś zrobię to zaprezentuje.

 

Pozdr. eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam , od razu przepraszam, że post pod postem, ale trzeba heh, więc nie dawno wpadł do mojej "mini" kolekcji nowy nabytek, a mianowicie :

 

2. Volvo FH GL XL "Blue Water" (ID.153850) - Herpa

 

DSC01045.jpg

DSC01042.jpg

DSC01055.jpg

DSC01049.jpg

 

Pozdrawiam,Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestaw Nawet podoba mi się malowanie . Jedynie co można zarzucić modelikowi to w naczepie zderzak Żywcem przydało by się tam pomalować lampy

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny model tylko ten zderzak no ale podejrzewa, że dasz sobie z tym radę

 

P.S To dla tego w opisach miałeś o volvo blue water

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzydki ma to volvo gril ale ogólnie fajny

 

Rozumiem, każdy ma swoje gusta, ale Tobie się nie podoba jego kolor czy jego kształt itp ? Może dziwne, ale po prostu chciałbym wiedzieć heh. Oczywiście Mechanik trzeba pamiętać że to nie jest 1:24 tylko 1:87 i tak szczegóły są dobrze odwzorowane.

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.