Skocz do zawartości

Hummel 1:35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wybrnąłem w inny sposób - ponieważ musiałem mieć "już" - po prostu spaw/frez jest wygładzony, zostawiłem minimalne nierównosci - jakoby "coś" sie tam działo...także i owca cała..i owca cała

 

Terozki poddemolowałem tłumik - jako uzywke...ale nie wiem, czy dac mu (zostawić) poddezelowany kolor bazowy, czy męczyc kolor standardowy dla wydechów.

A w modelu, zacząłem juz młotkownie wnetrza i zewnętrza... kamo malowane z reki(jak mi się podobało)

ResizeofDSCF2394.jpg

ResizeofDSCF2393.jpg

ResizeofDSCF2392.jpg

ResizeofDSCF2391.jpg

troche mi minia się z rdzą zlała...ale może jakos to fiolecikiem podratuję

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Super, że sie Wam podobają, tak sprawdzałem cosik...

Po sprawdzeniu, wcieliłem kolejny etap:

ResizeofDSCF2404.jpg

ResizeofDSCF2403.jpg

ResizeofDSCF2402.jpg

ResizeofDSCF2401.jpg

ResizeofDSCF2396.jpg

A tu powoli dalej męcze wnetrze - tu chłopaki własnym sumptem pomalowali kawałek wnetrza(inny odcien koloru), a to samo czeka tylne drzwiczki.:

ResizeofDSCF2399.jpg

Podłoga i reszta, czeka na rdze, jakąś ziemię..itd(fotka póżniej, bo w chwili obecnej sa tylko rdzawe obicia, więc nie ma co oglądać)

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to jest nie fair, Rafał nigdy nie można Ci nic zarzucić

Może Ci choć raz model nie wyjść?

jak zawsze genialnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mnie na razie nie przekonuje, przypomina mi bardziej spalonego, ale czekam spokojnie na następne etapy bo zapewne dużo sie pozmienia.

Rafał pomyśl o winterach doda mu dużo uroku tym bardziej że zdjęcie z takowymi gąskami zamieściłeś sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo, do niczego nie zamierzam przekonywać - to tak na wstepie.

Mam ci ja zdjęcia, wiem co tam widzę...a widzę, że hummel, to nie czołg i inaczej schodzi zimowe kammo.

Dodatkowo, ja zastosowałem trzy warstwy, różnych odcieni - zakładając, że i Oni je kilkukrotnie nakładali.

Puszczam rdzę gdzieniegdzie, i zrobiłem podkład na podłodze pojazdu, pod pigmenty:

ResizeofDSCF2414.jpg

ResizeofDSCF2413.jpg

ResizeofDSCF2412.jpg

ResizeofDSCF2411.jpg

ResizeofDSCF2410.jpg

Jacku, hummel dostanie osty, celowo wkleiłem fotkę, by mi ktoś nie wypalił..że tak nie mogło być...jak to w 4umowym zwyczaju bywa

Fotki nieco przyciemne, ale mi "prącia" w akku zabrakło...no cóż, w wiadrze też już nie było...trzeba bedzie się z tymże wybrać..do jakiegoś elektrycznego, po 5 kilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, hummel dostanie osty, celowo wkleiłem fotkę, by mi ktoś nie wypalił..że tak nie mogło być...jak to w 4umowym zwyczaju bywa

 

Na fotce to akurat winterketten, a nie osty- tak żeby forumowemu zwyczajowi stała się zadość

 

A modelik, jak zwykle

 

Podglądam z zainteresowaniem! Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek Filipek napisał:

Na fotce to akurat winterketten, a nie osty- tak żeby forumowemu zwyczajowi stała się zadość

 

A jaka to różnica jeśli mógłbym wiedzieć??

 

Gąski to Winterketten, specjalne traki do walki na głębokich śniegach, Ostketten to tylko poszerzane do ogólnego stosowania na bezdrożach Rosji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedziłeś...właśnie, pierwsze były z długimi łopatkami, póżniej zmodyfikowano na krótsze, może by pod osłony boczne wchodziły, by zdawały relacje na niegościnnych terenach?

Czy w póżniejszym etapie, zaczęto je produkować pod dwoma, różnymi nazwami?

Wracając do modelu, popsułem nieco palcy:

ResizeofDSCF2416.jpg

ResizeofDSCF2423.jpg

ResizeofDSCF2424.jpg

ResizeofDSCF2425.jpg

ResizeofDSCF2419.jpg

ResizeofDSCF2418.jpg

ResizeofDSCF2426.jpg

ResizeofDSCF2422.jpg

ResizeofDSCF2421.jpg

ResizeofDSCF2420.jpg

Pomalowałem kółka bazowo...czyli dziś miałem dzień...urozmaicony..zemstą hitlera.

A z modelem..latam jak smród po gaciach, to wewnatrz, to zewnątrz..nie mogąc się zdecydowac co ulepszać wpierw, zakłądam haubice, zdejmuje, wkładam skrzynki, wyjmuję....

 

 

pzdr.

 

p.s. macie moze jakis sensowny sposób, na utrzymanie nakładek antypoślizgowych..na friulach?

Niestety, pod CA...marnie to widzę, jeden ruch, niepodtrzymanie gąsek i wszystko odpada...a nie chce już nawet myśleć co będzie,jak thinnerów klej dostanie...same na bank poodlatują:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka to różnica jeśli mógłbym wiedzieć??

 

Generalnie najłatwiej na zdjęciu

 

attachment.jpg

 

źródło:planetarmor

 

Tu lepsze ujęcie ostów

 

file.jpg

Winterketten- zwykła szerokość + łopatka, Ostketten- Ogniwo o szersze prawie o połowę + krótsza łopatka.

 

Rafale, ślicznie z tymi friulami wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radku, mnie o oczy sie obiło, iż wersje "Ost" powstały póżniej, W pierwszej wersji na Winter mawiali także Ost- wschód.

 

co do gasek, zasłyszałem także, że antyposlizgi nakładali co któreśtam ogniwo...ale czy aby na pewno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle rewelacja.gubia sie w oczach wszystkie cienie,kontrasy,obicia.rdza i reszta maltretujacych zabiegow.mozna sie w niego dlugo wpatrywac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.