Jump to content

MACK R 685ST (AMT) - Debiut ;)

luk_p
 Share

Recommended Posts

witam wszystkich serdecznie!

po dluzszym czasie biernego podgladania forum postanowilem sie ujawnic. Na imie mam Lukasz, lat 25. Od kilku lat kolekcjonuje modele glownie amerykanskich krazownikow przede wszystkim w skali 1:18, jednak od zawsze z zazdroscia spogladalem na dziela wlasnorecznie sklejonych pojazdow. Nie ukrywam, ze forum to zainspirowalo mnie do sprobowania swoich sil w klejeniu truckow dlatego tez chcialbym przedstawic pierwsza (mam nadziej nie ostatnia) samodzielnie sklejona ciezarowke. Model powstal w ciagu 2 intensywnych tygodni. Sklejalem dla czystej frajdy i jak na pierwszy raz nie pzrejmowalem sie zbytnio strona merytoryczna dlatego tez prosze o wyrozumialosc. Rama, slinik, mniejsze elementy malowane farbkami humbrol, kabina farbami w sprayu tamiya- ponadto pokryta bezbarwna farba perlowa czego na fotkach moze nie byc widac.

W dziale 'budowa' krotki fotograficzny jej zapis - viewtopic.php?p=194289#194289

Pozdrawiam i jestem ciekaw opini:)

995cad5f08178d4e.jpg

daec55916df373e0.jpg

d3e5c88cd97bad52.jpg

a3f52aefbc2c5136.jpg

4511c300f90c2d05.jpg

33580103067778d3.jpg

48844a868fb35fab.jpg

Edited by Guest

Zaloguj się przez www do fotosika, wybierz panel administracyjny następnie moje zdjęcia, zaznacz zdjęcia, do których chcesz generować kody, w sekcji „Generator kodów na strony, aukcje internetowe, fora dyskusyjne:” wybierz, jaki rodzaj kodu chcesz i kliknij generuj kody.

Jak na debiut to jest nieźle! Klej razi w oczy, musisz trochę bardziej popracować nad dozowaniem kleju. Przednie światła nie wyglądają za ciekawie, ale duży plus za kabelki pod maską. Powodzenia przy następnych modelach!

Proszę bardzo poprawie za kolegę, wkońcu trzeba sobie pomagać.

Dobry z Ciebie człowiek

dobor kolorow w mojej glowie trwal chyba dluzej niz samo klejenie;) a i tak efekt wyszedl dosc przypadkowy..bo lakier 'siwy' mial byc tak naprawde biala perla, a ze perla okazala sie przezroczysta to pokryla farbe podkladowa...ale ten nieprzewidziany efekt pozytywnie mnie zaskoczyl wiec tak juz zostalo:)

co do lancuszka- inspirowalem sie fotkami innych truckow... sam pomysl malo realistyczny czy ten konkretnie lancuszek?

Błędy wymienili poprzednicy, co do lakieru to trzeba położyć najpierw kolor bazowy jako "podkład" w tym przypadku biały, dopiero perłe. Model ciekawy, możesz pomalować łańcuch, lekko go pordzewić wtedy powinien pasować . Pozdrawiam

Ps Witam na forum .

na pewno bedzie ich wiecej...ale europejczyki jakos mnie nie kreca no chyba, ze jakas klasyka Krupp, Opel Blitz itp;)

No no jak na pierwszy model to super Masz do tego powołanie hehe Masz już jakieś plany co do następnego modelu? (myślę, że takowy będzie ) Może jakiś europejczyk Pozdro

heh tak tez bym zrobil gdybym tylko wiedzial, ze perla nie bedzie pzrezroczysta tylko biala perla, a tak wyszlo jak wyszlo;)

Błędy wymienili poprzednicy, co do lakieru to trzeba położyć najpierw kolor bazowy jako "podkład" w tym przypadku biały, dopiero perłe. Model ciekawy, możesz pomalować łańcuch, lekko go pordzewić wtedy powinien pasować . Pozdrawiam

Ps Witam na forum .

• 2 weeks later...

W dwa tygodnie nic więcej byś z tego modelu nie wycisnął a tak na poważnie, to całkiem nieźle wyszedł, tylko szkoda, że tak się pośpieszyłeś bo to dosyć rzadko dostępny model i należało mu poświęcić więcej uwagi.