Skocz do zawartości

Albatros D.II Eduard 1/48


raptorf22

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie kolorów zastrzałów w tych samolotach, jak były malowane? Pomalowałem to na kolor spodniej części płata, czyli jasno-błękitny. Widziałem też Albatrosy z zastrzałami w kolorze takim jak blachy na silniku, więc przemalować czy zostawić? W sumie nie ma zdjęć tego samolotu, malowanie pozostaje w sferze przypuszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja zdjęć z budowy. Malarnia pracuje pełną parą. Powoli składam model w całość. Zaczynam zabierać się za wykonanie naciągów, czuję że będzie niezła jazda . Malowanie mam już zrobione, pozostaje mi go ostatecznie trochę przybrudzić, wykonać kilka wyprawek. A teraz pozostawiam zdjęcia do wglądu

DSC08109.jpg

DSC08111.jpg

DSC08113.jpg

DSC08115.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co rzuciło mi się w oczy, to chyba te km spandau skręcają trochę w prawo, a może mi się wydaje. Jeśli mi się wydaję, to nie było tematu.

A myślałem że nie nikt nie zauważy , kemy są przyklejone tak luźno narazie, aby już groźnie wyglądał . Muszę tam wstawić blaszkę między nie, ale ta proponowana przez edka jest trochę niedopasowana i trzeba będzie ciąć. Muszę przyznać że bardzo fajnie malowało mi się śmigło, super sprawa teraz zaczyn rozumieć co jest pięknego w tych maszynach. Ogólnie sam samolot już staje się ozdobą mojej półki. Mam nadzieję że dam radę ukończyć go na czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczyn rozumieć co jest pięknego w tych maszynach

 

To co, teraz zmiana atavara ? :D:D

Jeśli mogę coś doradzić, to zmniejsz troszkę pigmentami ten kontrast na liniach podziału poszycia kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś doradzić, to zmniejsz troszkę pigmentami ten kontrast na liniach podziału poszycia kadłuba.

 

Jaki kolor proponujesz? Coś brązowego? Osobiście nie stosuję pigmentów, wiem że MIG ma bardzo fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to rozjaśnił tamiyowskimi cieniami do powiek, jakiś szary jasny czy piaskowy, wcierając tylko w szczeliny. Tak by te czarne kreski się troszkę zlały z drewnem, ale nie znikły. Popróbuj sobie. Tamiya ma tą zaletę , że gdy coś nie teges to można ją ładnie zmyć wodą . Jej wada - to że jak spróbujesz to kupisz wszystkie kolory Od A do E licząc po 25 zł to trochę będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace przy Albatrosie zwolniły dość mocno , kurcze nie ma czasu, ale poprawiłem KM, górny płat już jest na swoim miejscu. Obawiam się że nie skończę na czas, pozostały mi w sumie do zrobienia naciągi oraz malowanie werniksem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.