Jump to content

Jagdpanzer 38(t) Hetzer - Dragon - 1:144


klaymen
 Share

Recommended Posts

Na początek regulaminowy inbox -model Hetzera sprzedawany jest w zestawie z Jagdpanzerem IV. Części Hetzera zajmują jedną plastykową wytłoczkę -jest to 10 elementów ,w tym gumowe gąsienice. Kalki umożliwiają wykonanie kilku wersji oznaczeń, jednak w instrukcji podano schemat tylko jednego malowania -żółtozielonego. Wszystkie części wykonane są bardzo dokładnie, odlewy są bardzo szczegółowe -jest tu więcej detali niż w niejednej "siedemdwójce". Dodatkowo w zestawie są dwie części fototrwione, jednak nie ma o nich nic w instrukcji. O ile mniejsza to kratka z tyłu, przeznaczenia większej nie odgadłem -w całym modelu nie ma elementu o takim kształcie.

 

th_inbox013.jpgth_inbox014.jpgth_inbox015.jpg

 

Budowa modelu nie nastręcza żadnych problemów. Plastyk obrabia się i klei bardzo przyjemnie, wszystko jest idealnie spasowane. Fototrawionej kratki nie użyłem -musiałbym usunąć tłumik, a następnie przykleić go z powrotem. Poza tym oryginalna kratka odwzorowana jest bardzo dobrze.

Na początek pomalowałem wszystko kolorem bazowym i zamaskowałem maskolem:

th_stug003.jpg

po pomalowaniu na zielono i zdjęciu maskolu:

th_stug006.jpg

i poskładane do kupy:

th_stug009.jpg

Gąsienice trzeba lekko naciągnąć aby weszły na koła, ale dzięki temu trzymają się bez kleju.Jeszcze tylko lekki wash, rozjaśnienie krawędzi suchym pędzlem, pomalować parę szczegółów (tłumik, końcówka lufy..), kalki i gotowe:

th_stug012.jpg

W porównaniu z farbą widać wielkość modelu:

th_stug021.jpg

 

Model kleiło się bardzo przyjemnie -jest dobrym przerywnikiem w pracy nad czymś większym. Można go skończyć w kilka godzin, wliczając w to czas schnięcia farby, a gotowy prezentuje się bardzo ciekawie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.