Jump to content

Jagdpanzer 38(t) Hetzer - Dragon - 1:144

klaymen
 Share

Recommended Posts

Na początek regulaminowy inbox -model Hetzera sprzedawany jest w zestawie z Jagdpanzerem IV. Części Hetzera zajmują jedną plastykową wytłoczkę -jest to 10 elementów ,w tym gumowe gąsienice. Kalki umożliwiają wykonanie kilku wersji oznaczeń, jednak w instrukcji podano schemat tylko jednego malowania -żółtozielonego. Wszystkie części wykonane są bardzo dokładnie, odlewy są bardzo szczegółowe -jest tu więcej detali niż w niejednej "siedemdwójce". Dodatkowo w zestawie są dwie części fototrwione, jednak nie ma o nich nic w instrukcji. O ile mniejsza to kratka z tyłu, przeznaczenia większej nie odgadłem -w całym modelu nie ma elementu o takim kształcie.

th_inbox013.jpgth_inbox014.jpgth_inbox015.jpg

Budowa modelu nie nastręcza żadnych problemów. Plastyk obrabia się i klei bardzo przyjemnie, wszystko jest idealnie spasowane. Fototrawionej kratki nie użyłem -musiałbym usunąć tłumik, a następnie przykleić go z powrotem. Poza tym oryginalna kratka odwzorowana jest bardzo dobrze.

Na początek pomalowałem wszystko kolorem bazowym i zamaskowałem maskolem:

th_stug003.jpg

po pomalowaniu na zielono i zdjęciu maskolu:

th_stug006.jpg

i poskładane do kupy:

th_stug009.jpg

Gąsienice trzeba lekko naciągnąć aby weszły na koła, ale dzięki temu trzymają się bez kleju.Jeszcze tylko lekki wash, rozjaśnienie krawędzi suchym pędzlem, pomalować parę szczegółów (tłumik, końcówka lufy..), kalki i gotowe:

th_stug012.jpg

W porównaniu z farbą widać wielkość modelu:

th_stug021.jpg

Model kleiło się bardzo przyjemnie -jest dobrym przerywnikiem w pracy nad czymś większym. Można go skończyć w kilka godzin, wliczając w to czas schnięcia farby, a gotowy prezentuje się bardzo ciekawie.