Skocz do zawartości

Odcięte felgi od piasty.


MiloszKr

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo że jest nas wielu którzy sklejają Trucki w 1:24 , 1:35 i mniejszej skali lecz nie wielu jest modelarzy którzy odcinają felge od piasty. Pokaże to na przykładzie felg do 1:24 do ciągników Europejskich.

Potrzebny do wykonania tego będzie albo ostry nożyk lub punktak i do wykończenia pilnik, papierscierny i troszku kleju.

 

Pierwszym etapem jest oddzielenie felgi od piasty. Odkuwamy felge od piasty w zagłębieniu w feldze widać tam gdzie jest wbity nożyk.:

dscn8502nd7.jpg

 

Kolejny etapem jest bardzo delikatne wyłamanie piasty z felgi. Albo jak kto woli felgę od piasty. Robimy to bardzo delikatnie z lekka ilością siły. Tak by nie uszkodzić żadnego z elementów:

dscn8503rb6.jpg

 

Kolejnym etapem jest wyruwnanie ząbków na piaście, a także wyprowadzenie okrągłego koła wenatrz felgi.:

dscn8506bp6.jpg

 

Kolejnym etapem jest nasadzenie piasty na drugą cześć felgi (Trzpień), i pomalowania go pod kolor ramy czy też mostu wzalerzności jak producent zaleca:

dscn8509wr1.jpg

 

Następnym i już ostatnim etapem jest przyklejenie felgi równo do drugiej i nałożenie ogumienia.:

dscn8510fr6.jpg

dscn8511eu4.jpg

 

Dla poruwnania z orginałem:

dscn8448mx5.jpg

 

I takim oto sposobem mamy jeszcze bardziej wierniejszy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie bardzo widzę sens takiego zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiciu to wiem, ale ten sam efekt można osiągnąć malując piastę na właściwy kolor bez mozolnego jej wycinania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiciu to wiem, ale ten sam efekt można osiągnąć malując piastę na właściwy kolor bez mozolnego jej wycinania

Wycinanie piast z felgi nie służy łatwiejszemu malowaniu piasty (zwolnicy), lecz ma pokazać, że tarcza koła nie stanowi jedności z piastą/zwolnicą. Jednak i ja uważam tą czynność za zbyteczną gdyż felga jest bardzo ładnie odlana i widać dokładnie przetłoczenia pomiędzy nią a piastą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok skoro zbyteczna to jak pomalujesz piaste? Bo pędzelkiem tak ładnie sie nie zrobi.

Zawsze maluję piasty pędzelkiem i nie mam z tym żadnego problemu. Dla przykładu fotka przedstawiająca koła mojej betoniarki:

 

c80e95333df9bb6a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam zamiar wycinać piasty w swoich modelach nigdy tego nie robiłem bo jestem początkującym modelarzem. Ale mam pyatnie jak wytniesz piatę i spiłujesz ząbki na niej i na feldze to jak ją później przyklejasz że nie wypada chodzi mi o to że piasta nie jest za mała w obwodzie po spiłowaniu ząbów to jakiś trik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie.

 

Bo skoro w ten sposób skleimy bliźniaki to jak potem je umieścimy na osiach??

Milosz zaprezentował tylko sposób i efekt wykonania. Koła montujesz tak samo jak w instrukcji, tzn. najperw nakładasz wewnętrzne koło i zabezpieczasz je pierscieniem, do niego przyklejasz piastę malujesz ją a na koniec przyklejasz zewnętrznego bliźniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.