Skocz do zawartości

F-16


-lotus98-

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotus

Jest bardzo dobrze. Ale mimo ze jest bardzo dobrze, to moze być lepiej.

W pudelku napewno jest cos takiego jak instrukcja. Ja wiem ze specjaliści tacy jak my, do instrukcji zagladaja dopiero jak dym pojdzie z urządzenia albo wywali bezpieczniki.

Ale jak byś się przyjrzał to jest tam narysowane gdzie trzeba wkleic koła ale nawet jak to zrobić. Które gniazdo jest do którego kołka.

Dzisiejsze lotnictwo nie pozwala pilotowi na wiele rzeczy. Dzis pilot nie moze wychylić glowę z kabiny zeby dowiedziec się pod którym skrzydłem, na którym węźle co ma zaczepione. Dlatego to co jest podwieszone pod skrzydła musi byc podwieszone nie tak jak sie komu podoba tylko w okreslony sposób i w okreslonej kolejności - w instrukcji znajdziesz!

Musisz tez pomyślec co jest dla ciebie ważne. Sklejanie, malowanie i cala praca z modelem czy gotowy model?

Jak lubisz sklejac i malować to nie spiesz się z tym. Rób to powoli i dokladnie. Maluj farba bardziej rozcienczoną kilka razy zamiast raz gęstą.

Jezeli interesuje cie wyłacznie gotowy model to albo inwestuj w gotowce albo zastosuj rade dla milosnika sklejania - NIE SPIESZ SIĘ, rób to, ze tak powiem - "długo i namietnie" a zapewniam cię to ty mi bedziesz za jakis czas rad udzielał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę fajny model i trzeba przyznać, że jestem pod dużym wrażeniem.

Ja też jestem pod dużym wrazeniem widząc mega szpary na łączeniu części, niechlujnie popaćkanie farbą, bardzo przejrzystą owiewkę. Mam ten zestaw i wiem że jest do kitu ale da się go złożyć ( dużo szpachlówki) w miarę poprawnie. Musisz kolego zaznajomić się z podstawowymi sprawami jak pasowanie elementów, szpachlowanie, i malowanie - sporo tego w dziale ''Jak zrobić i pokazać'' . Widać że to jeden z pierwszych ale w zasadzie wszystko przed tobą. Obserwuj wątki warsztatowe pytaj na forum a nauczysz się robić dobre modele.

Hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, zapomniał o blachach!!!

Patyk - nie przesadzasz czasem?

 

W żadnym wypadku... mam podobne zdanie co Patyk...

doradzę więc tylko więcej cierpliwości... sklejaj powoli, będzie lepiej. Nie sklejaj od razu tylko przymierz czy części do siebie pasują, a może trzeba gdzieś przeszlifować? ... jak są szpary użyj szpachli nawet tej najtańszej wamodu i będzie lepiej... jak uznasz, że model jest wmiarę doberze sklejony a powieżchnia zaszpachlowana nadaje się do malowania... maluj powoli rozcieńczoną farbą miękkim pędzlem... kilka warstw farby lepiej wyglada niż jedna gruba...

wiem. wiem... sam nie byłem taki mądry jak sklejałem pierwsze modele a i dziś poziom mój niski raczej, ale po co kolega ma się uczyć na swoich błędach jak może na naszych... ;) czytaj forum - pomoże... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Patyk - nie przesadzasz czasem?

Nie przesadzam - stwierdzenia że jest bardzo dobrze to jest dopiero przesada. Uważasz że kol. -lotus98- osiągnął już taki ''poziom'' że niepotrzebne mu są porady warsztatowe dostępne na forum? Ja korzystam z nich cały czas. Po to wstawia się pracę do galeri żeby dowiedzieć się jak widza to co robimy inni. Wiadomo kultura musi być, ale ja mówię ''nie jest dobrze'' i duzo pracy przed kolegą. Forum pomoże w tej pracy.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielce szanowni Panowie Modelarze.

To co uskutczniacie to "nauczanie przez dolowanie". Ani to miłe ani chwalebne.

 

Spoko Lotus, jeszcze się nakleisz i niejeden w koszu wyladuje. Pewnego dnia wstawisz tu galerie i cale towarzystwo będzie ci słodzić jaki jest cudowny, a Ty i tak bedziesz wiedział ze cudowny nie jest bo przy malowaniu siadł ci jakiś paproch na lakierze.

Wytrwałości i dystansu do krytykantów.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ari
nie popadajmy w skarajność... wielkiej krytyki tu nie było ... a słodzenie w stylu ,, jest bardzo dobrze" ... było conajmniej nie na miejscu ;) troszkę luzu... to tak jabyś dziś powiedział po mistrzostwach Polski Małyszowi, że jest bardzo dobrze bo zajął 5 miejsce... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.