Skocz do zawartości

Jagdpanther G1 Early Production Dragon 1:35


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie z ciekawości: jak malujesz bandaże na kołach? Wyglądają na pomalowane aerkiem. Stosujesz jakieś sprytne maski?

Dokładnie. Koło maluje jakby w negatywie, najpierw na czarno, potem przykładam taki oto szablon:

PC260016.JPG

I jadę kolorkami w środku.

 

Przy okazji, trochę fotek na szybko.

jagd30.jpg

jagd31.jpg

jagd32.jpg

jagd33.jpg

jagd34.jpg

jagd35.jpg

jagd29.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Małymi kroczkami do przodu. Zrobiłem lekkiego wash'a w dwóch odcieniach, zalakierowałem satyną Vallejo. Pobawimy się dalej:

DSC_2634.jpg

DSC_2637.jpg

DSC_2639.jpg

DSC_2643.jpg

DSC_2646.jpg

DSC_2651.jpg

DSC_2652.jpg

DSC_2654.jpg

DSC_2659.jpg

DSC_2661.jpg

DSC_2663.jpg

DSC_2666.jpg

DSC_2668.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, reggy! Wreszcie model się nie świeci, a uzyskał realistyczny półmat!

Nie ma tych półbłyszczących plam, kiedy zdjęcie było robione pod słońce! Ogólnie bardzo pozytywnie!

 

PS. Najlepsze są koła!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

th_jp.jpg

Jak widać na fotce, powierzchnia pokryta zimmeritem jest wyraźnie ciemniejsza. Tak sobie myślę, że może tak wyglądać ze względu na to, że zimmerit "łapał brud" i z racji swojej chropowatości jest bardziej matowy. Aż takiego kontrastu między obszarami z i bez zimmeritu nie chce osiągnąć, ale coś w tym kierunku postaram się zdziałać.

 

PS. Najlepsze są koła!!!

Z nimi jeszcze trochę zabawy zostało - na przykład środkowy rząd trzeba "wypolerować" bo bokach do gołej stali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będziesz kładł filtry na nią ?

Hej!

Pobawię się jeszcze na pewno farbami olejnymi na niemal całej powierzchni Jeszczeeee duuużo zostało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... Wszystko pięknie...

Jeszczeeee duuużo zostało!

Z tym sie zgodzę bezapelacyjnie...

Ja z takim pytaniem do Modelarzy zachwycających się modelem (może się podobać lub nie, tego nie neguję) ale ilu z Was konkretnie widziało prawdziwy sprzęt w terenie Ja widziałem nie jeden i to co przedstawił reggy to (jeśli już...) raczej propozycja wyglądu gąsek z eksponatu muzealnego np. z Munster aniżeli z działań wojennych II WŚ. Na dowód przedstawiam przykład gąsienic BWP-1 z III Zimowego Zlotu Pojazdów Militarnych w Darłowie:

 

100_8238.jpg

 

100_8239.jpg

 

100_8244.jpg

 

Skoro dużo, jeśli nie bardzo dużo, osób trzyma się kurczowo "jedynych, słusznych" kolorów malowania pojazdów może tyle samo osób skusi się na wyjazd na jakikolwiek zlot militarny, na którym występuje sprzęt wojskowy i pstryknie parę fotek celem skonfrontowania sobie tego z propozycjami Modelarzy odnośnie zastosowanych technik malowania ... Ot taka mała sugestia ...

 

Życze powodzenia w pracy reggy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nie o to mi chodziło ;) Po prostu modelik zapowiada się zacnie i realistycznie ale mnie np. zawsze "kłują w oczy" zardzewiałe gąsienice Materiał foto wstawiłem jako wzór co się dzieje z gąsienicami jeżdżącymi po piachu Ale model przede wszystkim Tobie ma się podobać

 

Życzę owocnej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha :P No to luz

Na gąsienicach jest tak naprawdę baza, cały układ jezdny jest demontowalny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Pewnie jakaś mieszanka Vallejo Model Color - czarny, panzer grey, pewnie odrobinka czarnej czerwieni (hull red, black red). Trzeba empirycznie odkryć kolorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.