Skocz do zawartości

Ryżawy - Dragon i ICM - 1:35


m1013

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem Was zasypać swoimi modelami na warsztacie, więc czas na coś z innego frontu niż zachodni, na dodatek filmowo. Odgrzebałem coś, co zacząłem już dawno i jakoś tak sobie stoi zapomniane... Wiem, że pomysł mało oryginalny, ale samo się prosi...

Modele to Dragon 6319 z gąskami Friula oraz ICM 35511 z kołami Hussara i kalkami Archera.

 

Kalkomanie do Rudego to porażka, bodajże to RPM jest, ale nie trzymają skali, będę więc robił je odręcznie (może poza odciskami dłoni i łapy i orzełkiem). Dlatego też nie są pokryte matem, błyszczą się okrutnie.

Malowanie Studebakera też nie bardzo wyszło (co wyraźnie widać na fotce z deską rozdzielczą), to jeszcze era sprzed aerografu. Oba modele wrzucam więc jako warsztat, bo dużo roboty tu jeszcze. Muszę jednak przyznać, że Studebaker ICM-u jest ładnie zrobiony, tylko koła należy wymienić.

 

Rudy01.jpg

Rudy02.jpg

Rudy03.jpg

Rudy04.jpg

Rudy05.jpg

Rudy06.jpg

Rudy07.jpg

Rudy08.jpg

Rudy09.jpg

 

Do tego są figurki ARMO 35904:

35904.jpg

ale poszukam chyba czegoś innego. Ma ktoś jakieś propozycje?

 

Do Studebakera jest oczywiście kapral Wichura, czyli Toro Model 35F18:

toro35f18.jpg

bardzo ładnie wykonana figruka i zdecydowanie najlepsza w tym celu.

 

To chyba tyle, oba modele poddaję Waszej krytyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, dlatego napisałem:

Kalkomanie do Rudego to porażka, bodajże to RPM jest, ale nie trzymają skali, będę więc robił je odręcznie (może poza odciskami dłoni i łapy i orzełkiem).

Sam napis "Rudy" jest po pierwsze za duży a po drugie zbyt regularny. Idzie więc do kasacji, tak jak numer 102.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, dlatego napisałem:
Kalkomanie do Rudego to porażka, bodajże to RPM jest, ale nie trzymają skali, będę więc robił je odręcznie (może poza odciskami dłoni i łapy i orzełkiem).

Sam napis "Rudy" jest po pierwsze za duży a po drugie zbyt regularny. Idzie więc do kasacji, tak jak numer 102.

Super, inaczej była by to profanacja - dziesięć takich czołgów i wojna nasza.

Niech gadają co chcą, ale 4 pancerni & pies są rewelacyjni, się na tym wychowałem i jest de best, to przygodowy film, oparty o fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech gadają co chcą, ale 4 pancerni & pies są rewelacyjni, się na tym wychowałem i jest de best, to przygodowy film, oparty o fakty.

Jak najbardziej, na dodatek wbrew obiegowej opinii nie jest tak bardzo zgodny z komunistyczną propagandą, wręcz przeciwnie, zostało tu przemyconych sporo tematów niezgodnych z ówczesną linią partii , ale to już zrobiłby się temat o serialu a nie o modelarstwie, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m1013 a co z Twoim C4P ? albo ja pominąłem, albo nie skonczyłeś ?

Fajne pytanie, ja chyba też sobie takie zadam, co z samochodzikiem skala72 ??

 

ale to już zrobiłby się temat o serialu a nie o modelarstwie, hehe

Fakt (nie gazeta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m1013 a co z Twoim C4P ? albo ja pominąłem, albo nie skonczyłeś ?

Masz na myśli Wz.34? Na razie leży, bo:

1. dostałem wścieklizny (delikatnie mówiąc) przy gąskach prześwietnej jakości S-Model.

2. brakuje jeszcze dokumentacji, nie miałem kiedy odnaleźć PF621 w muzeach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że zabierasz się za budowę "Rudego" tylko szkoda, że nie pokusiłeś się o przerobienie wieży na powojennego "Kaczora"

Szczerze mówiąc myślałem o tym (i nadal myślę), ale najpierw muszę zebrać dokumentację (choćby kupić serial ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli Wz.34? Na razie leży, bo:

1. dostałem wścieklizny (delikatnie mówiąc) przy gąskach prześwietnej jakości S-Model.

2. brakuje jeszcze dokumentacji, nie miałem kiedy odnaleźć PF621 w muzeach...

Tak, wz 34, stale mi się myli z C4P. Przepraszam, za pomyłkę. Gąsienice znany temat, ja do dziś kiedy patrzę na moje (robione przed dobrych kilku lat) to mnie boli w wielu miejscach, aż wstyd. Trzymam za Ciebie kciuk w walce z produktami S Model

Co do szukania w muzeach to jak będziesz miał foty chętnie przyjmę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "Rudym" trzeba uważać, bo w serialu chyba z 6 czołgów było na niego przemalowanych - trzeba więc wybrać z jakiego okresu, wróć - odcinka będzie to malowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "Rudym" trzeba uważać, bo w serialu chyba z 6 czołgów było na niego przemalowanych - trzeba więc wybrać z jakiego okresu, wróć - odcinka będzie to malowanie

 

6 ? LOL aż tyle, jeden pocięty w CWL, ze dwa jeżdżące i chyba ok, ale żeby dokładać jeszcze 3 kolejne ... No nie ma co miała nasza armia kiedyś rozmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Jak najbardziej, na dodatek wbrew obiegowej opinii nie jest tak bardzo zgodny z komunistyczną propagandą, wręcz przeciwnie, zostało tu przemyconych sporo tematów niezgodnych z ówczesną linią partii , e

Na przykład kult jednostki jaką niewątpliwie wywołał Rudy

Proponuje dać obok przebiegającego żołnierza z kałachem oraz przejeżdżającego BTR-152, będzie zgodnie z filmem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m1013 Na nowym PWM jeden z modelarzy zbudował wręcz wzorowego Rudego, polecam oglądnąć.

 

Niech gadają co chcą, ale 4 pancerni & pies (...) to przygodowy film, oparty o fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje dać obok przebiegającego żołnierza z kałachem oraz przejeżdżającego BTR-152, będzie zgodnie z filmem

No już bez przesady, pokaż mi jakikolwiek film wojenny z tamtego okresu, w którym cały sprzęt był koszerny (nawet dzisiaj). Ostatnio rozwalił mnie rosyjski serial "Moskiewska saga", w której SdKfz. 251 udawał jakiś sprzęt radziecki, a kilka scen dalej BTR udawał... SdKfz. 251

 

Śmiejemy się z "Tygrysów" na bazie T-34 i T-55 oraz Panteropodobnych "tworów" w kinie polskim czy radzieckim, ale w tym czasie w kinie "światowym" jeździły M-60 z hitlerowskimi krzyżami

 

A co do kałachów to proponuję przypomnieć sobie "Kierunek Berlin" i "Ostatnie dni" - w pierwszej chwili myślałem, że Niemcy biegają z kałachami właśnie, a oni w tym filmie mieli jak najbardziej autentyczne... StG-44! Kurna, gdzie to się potem podziało?

 

Co do "faktów" w "Czterech..." to wiadomo, ale czemu Janek rozpoczyna swą przygodę na najdalszej Syberii a jedyny "ruski" w załodze to Gruzin akurat?

 

Ale czas wyluzować, bo odbiegamy trochę od tematu. Serial tak czy inaczej był świetny, więc dlatego będzie Rudy, na dodatek dzięki ICM pojawił się Studebaker, którym w serialu jeździł Wichura - taki zestaw sam się prosi, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.