Skocz do zawartości

[Warsztat] Lockheed TR-1A, Italeri, 1:48


Majek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja tez juz je wczesniej widzialem, zanim zabralem sie za model, ale jakos nawet nie bralem pod uwage, zeby ich uzyc... I teraz uderzyly we mnie z cala moca i okrucienstwem.

Nie, no zarty sobie robie... Model mial byc z pudla i taki bedzie... Ale fajnie byloby je miec. Kiedys, moze bede robil jeszcze raz ten model, to wtedy pomysle nad taka waloryzacja. Ale milo rzucic okiem. Tam jest chyba nabardziej dokladne zdjecie fotela, jakie mi sie udalo znalesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest chyba nabardziej dokladne zdjecie fotela, jakie mi sie udalo znalesc.

Pod tym linkiem masz fotki z wszystkich stron fotela SR-1 ktorego wariant RQ201 stosowano na TR-1. Na dole strony opis modyfikacji wprowadzonych wzgledem SR-1 i oczywiscie fotki

http://www.ejectionsite.com/sr1seat.htm

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdzieleee... Ale ja jestem sierota... Przeciez pierwsze miejsce, do ktorego zajrzalem, to byla wlasnie strona "Ejctionsite". Nie wiem... Jakas pomrocznosc jasna. Zobaczylem, ze jest tylko fotel od SR-71, zerknalem na obrazek i stwierdzilem, ze to nie to. A juz nie wysililem sie, zeby poczytac, poogladac pozostale obrazki. Jeszcze moglo byc tak, ze zasugerowalem sie jedynym zdjeciem jakie mam fotela ze starszych wersji U-2, ktore jednak troche innaczej wyglada.

Dzieki Pawel, za otwarcie mi oczu. W ogole dzieki Panowie, ze mnie czasem przypilnujecie. Ja bardzo chaotyczny jestem i wiele rzeczy poporstu przeoczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mam w ulubionych linka do galerii zrobionego fajnie SR-71, ale cos ta strona przestala dzialac... Albo to jakis chwilowy problem, ale zostala zdjeta z jakiegos powodu. Tak, czy siak, oto ten link:

http://www.aircraftresourcecenter.com/Gal6/5001-6000/gal5032_SR-71_Whitehouse/gal5032.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak. Daje rade, nie?

 

Gosc pisze, ze to zestaw Testorsa. To by potwierdzalo Twoja teorie o pochodzeniu modeli samolotow szpiegowskich wypuszczanych przez Italeri.

 

Na trzeciej stronie niniejszego wątku dałem foto mojego Blackbirda wraz z pudłem i jak byk stoi obok marki Italerii logo Testorsa, a mój model został wydany jakieś 10 lat temu. Swoją drogą to mógłby jakiś Trumpek albo coś, zrobic ten samolot od nowa, żeby lini nie trzeba było nacinać i robic od podstaw wnęk podwozia.

 

Ja na swoim modelu spróbuję nitowania, bo to dośc mocno widać na niektórych fotkach:

 

272658085e74c59dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zescie mi narobili kisiel z mozgu, a ja gupi sie tak posluchalem...

 

Jakis przeblysk spontanicznosci sie u mnie pojawil i nagle, ni z gruchy, ni z pietruchy, postanowilem wyskrobac cos w modelu. W doslownym sensie. W sobote wygladzilem troche te wypukle linie na dziobie i wyskrobalem panele inspekcyjne... I jeszcze je ponitowalem... I teraz mnie jeszcze bardziej korci, zeby wyskrobac tak caly samolot. I ponitowac go... Ludzie, trzymajta mnie...

 

t29.jpg

 

 

A tu psikus... Myslalem, ze wroce dzisiaj z pracy, cos porobie, poskrobie... A tu sobie przed samym wyjsciem z firmy palucha sobie rozcialem. I to akurat prawego wskazujacego, tak ze nie moge w garsci nic utrymac... A mowila mamusia, zeby nie pchac lap tam, gdzie nie trzeba... Prace przy modelu beda chyba wstrzymane do czasu, az mi sie paluch zagoi, a przynajmniej do czasu, kiedy bede go mogl sobie odplastrowac bez ryzyka poplamienia modelu krwia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze nawiazujac do Blackbirda... Straszne mi sie parcie wlaczylo, zeby sobie jeszcze zciagnac ze Hameryki model przwdziwnego SR-71. W sensie, ze nie YF-12, tylko SR-71/A-12. Bym mial wtedy dwa. Bo tak sobie poogladalem wypraski, zdjecia i doszedlem do wniosku, ze baardzo ciezko bedzie zrobic konwersje z YF-12 do SR-71. Najtrudniej bedzie wyprofilowac brzuch i zmienic kabine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ooo... To ktos tu zaglada, czeka... Jaki milo...

Tak, kontuzja wygojona, grypa wyleczona... Tylko znowu czasu jak na lekarstwo... Cos tam dlubie, ale to na zasadzie, ze tu cos podszlifuje, tam podszpachluje, tu cos dotne... Tak, ze w sumie nie mam nic konkretnego do pokazania. A, wzialem sie za fotel i zaczalem go od owa robic. Ten z zestawu za nic nie przypominal siebie, zestaw zywczny jest poza moim zasiegiem, wiec postanowilem zrobic go sam. W chwili obecnej wyglada tak:

 

fotel2.jpg

 

Dojda jeszcze przewody, ciegno i dzwignia awaryjna katapulty, pasy i jeszcze kilka drobiazgow. No i oczywiscie farba A jakos nie mam weny do malowania. Juz kilka drobiazgow czeka na pomalowanie i nie moge sie wziac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Juz ponad dwa tygodnie od ostaniego wpisu w tym watku - wiec juz czas zadac ponownie Majkowi pytanie: no i ... ? + gdzie fotki z kolejnych etapow pracy ?

 

Wszystkich czytajacych uprasza sie o dopisywanie postow z poparciem naszej "Spolecznej Inicjatywy na Rzecz Reaktywowania Budowy TR-1A". Wszelkie inne formy poparcia beda mile widziane (nr konta bankowego podam po zalatwieniu formalnosci rejestracyjnych). O pierwszym spotkaniu organizacyjnym, planowanych wiecach, manifestacjach i innych formach aktywnosci poinformujemy wkrotce.

 

Pamietajcie !!!

 

SIRRBTR-1A Rządzi, radzi, nigdy Was nie zdradzi.

 

A co TY zrobiles by Majek ruszyl z robota ?

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BACZNOSC!!!

DO RAPORTU WYSTAP!!!

 

 

Erm... No... Tegotam... Khekh... Az mi pedzel z garsci wylecial... Przestan mnie Pawel straszyc, bo mi sie rece zaczna trzasc i zaczne sie jakac... I tak mi dzisiaj lapy lataja jak staremu alkoholikowi na ssaniu... (nie wiedziec, czemu z reszta )

 

Po przeczytaniu posta, czym predzej chwycilem za aparat, zeby zaspokoic glod ogladania co poniektorych, ze nie bede pokazywal palcem...

 

Sprawa wyglada nastepujoco (swierzyzna, jeszcze wszystko mokre i sie swieci):

30.jpg

 

Kolejno od lewej:

Fotel katapultowany, cieglo glowne katapulty, cieglo awaryjne katapulty, cieglo blizej nieokreslonego przeznaczenia (prawdopodobnie do zrzutu paliwa), zaglowek fotela (zamaskowany do malowania wezglowia na czerwono) z prowadnikami i zasobnikiem spadochronu, poznizej smierdziel spreparowany do wydruku kalkomanii, dalej tablica przyrzadow, wanna (pedaly orczykow sobie pozyczylem z zestawu Edka do A-10 ) oraz wolant...

 

Uff... Jestem na najbardziej chyba upierdliwym etapie... Tu postaw kropke zoltego, tam kropke czerwonego, pozniej znowu kropke zoltego, a jeszcze gdzies indziej kropke jasnoniebieskiego... Ocipiec idzie... Jeszcze chwila i Krychnowice...

 

Jak mi to wszystko przeschnie to poloze druga warstwe gdzieniegdzie i bede pomalutku skladal kokpit do kupy. Poznej tylko trzeba bedzie podorabac jakichs drobiazgow, wybajerzyc troche...

 

 

SPOCZNIJ!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majek

Przestan mnie Pawel straszyc, bo mi sie rece zaczna trzasc i zaczne sie jakac...

GENIALNE ! Dzieki Majek za w/w zdanie !

Trzeba zorganizowac rekrutacje do zbrojnego ramienia SIRRBTR-1A. Jest juz nazwa Zmotoryzowane Odwody SIRRBTR-1A w skrocie ZOSIRRBTR-1A

Wszystkich chetnych zapraszamy. Jezeli szukasz meskiej przygody i chcesz sie sprawdzic, jeszcze dzis zapisz sie do ZOSIRRBTR-1A. Zapewniamy liczne atrakcje

Bedzie sposob zeby Cie dyscyplinowac.

 

Jeszcze chwila i Krychnowice
- do szpitala chcesz sie schowac ? (dodam dla mniej zorientowanych ze Krychnowice to dzielnica na obrzezach Radomia gdzie znajduje sie szpital psychiatryczny). Zmartwie Cie bo mamy tam swoich ludzi i z przepustkami, nawet na oddzialy zamkniete, bedzie zero problemu.

 

jednak widac ze cos robisz z TR-1A. Tak trzymac - czekam na kolejne raporty

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa...Sprzatneli mi sprzed nosa SR-71...

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=145825663

 

260 zł... Zawału chyba dostanę. Ja za swojego dałem 60 zł. Trafiłem na allegro w kup teraz a w sklepie w Poznaniu kiedyś taki zalegał za chyba 50 zł. Jak go Italerka wznowi będzie pewnie kosztował nie więcej niż 80-90 zł. Może bym tak mojego spylił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.